Archiv aktualit

08.06.2021

V přípravě sedm zápasů, z toho třikrát doma

Letní příprava extraligového týmu PSG Berani Zlín je aktuálně v plném proudu, zlínští hokejisté začali druhou část letního drilu. Po suché části a dvoutýdenní dovolené zahájí koncem července rozhodující část přípravy na ledě. Před startem extraligy bude na Berany čekat celkem sedm přípravných zápasů včetně tří utkání v rámci letního přerovského turnaje Zubr Cup. Berani se představí třikrát doma a čtyřikrát venku. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík odstartují přátelské zápasy ve čtvrtek 12. srpna v Ostravě venkovním utkáním proti Vítkovicím. Generálku před extraligou obstará ve čtvrtek 2. září domácí duel proti Kometě Brno. Berani změří v přípravném období síly s pěti soupeři. S extraligovými týmy Vítkovic a Kometou se utkají doma – venku. Pro letošní rok se příprava vrací zpátky k tradičnímu modelu i s přerovským turnajem ZUBR Cup, kde dále startují pořádající prvoligový Přerov, účastník slovenské Tipos extraligy Nitra a další zástupce Chance ligy Havířov.

28.05.2021

Z pozice prezidenta spolku odchází Zbožínek

K významné změně dochází k závěru května v personálním obsazení zapsaného spolku (představenstva) HC Berani Zlín. Z pozice prezidenta zapsaného spolu HC Berani Zlín se rozhodl odejít Ing. Radomír Zbožínek, který tuto funkci zastával řadu let. Člen Síně slávy zlínského hokeje Radomír Zbožínek se rozhodl odstoupit z pozice prezidenta HC Berani Zlín, z. s. na vlastní žádost poté, co byl Zimní stadion Luďka Čajky převeden do vlastnictví města Zlína. Zbožínek zastává i funkci viceprezidenta prezídia extraligového klubu PSG Berani Zlín, v této funkci bude dále pokračovat. V pozici prezidenta spolku jej nahradí Tomáš Valášek, který bude dále pokračovat i v pozici manažera zlínské hokejové mládeže. Do pozice členů představenstva spolku byli nově kooptováni Mgr. Patrik Kamas, Ing. Jiří Marušák a Petr Čajánek.

26.05.2021

Martin Kotásek se stal sportovním manažerem

Vedení extraligového týmu PSG Berani Zlín jmenovalo do pozice sportovního manažera A týmu mužů od nadcházející sezony Tipsport extraligy 2021/22 Martina Kotáska. Sedmačtyřicetiletý bývalý zlínský hokejista přebírá od Roberta Svobody část zodpovědností a pravomocí, nicméně hlavní trenér Beranů zůstává nadále vedoucím sportovního úseku a nese plnou odpovědnost za skladbu hráčského kádru extraligového týmu Zlína. Kompetencí práce nového sportovního manažera bude výhradně extraligový tým mužů a nikoliv zlínská mládež. Kotásek zároveň zůstává ve funkci vedoucího extraligového mužstva, kterou vykonává od léta 2014. „Přebírám manažerskou funkci, ale nadále bude probíhat velmi úzká spolupráce s jednateli klubu a hlavním koučem. Na starosti mám především administrativní agendu, prodlužování smluv a vyjednávání s hráči,“ upřesnil Martin Kotásek.

17.04.2021

Suchá příprava začíná 26. dubna

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín startují přípravu na extraligový ročník Tipsport extraligy 2021/22 v pondělí 26. dubna. Kondiční příprava na suchu před startem čtyřiapadesáté sezony v nejvyšší soutěži pro zlínský hokej potrvá tentokrát až do prvního červencového týdne. Letní dovolená bude zkrácená a její délka bude pouze dva týdny. Zlínské mužstvo vyjede poprvé na led v pondělí 26. července. Nový ročník extraligy premiérově s patnácti týmy začíná v olympijské sezoně již 10. září. „Chceme, aby návaznost mezi suchou přípravou a ledem byla kratší. Kondiční přípravu částečně obměníme a přidáme i nové prvky. Trénink proběhne opět ve zlínských podmínkách. Máme zde vše, co potřebujeme ke kvalitní kondiční přípravě,“ uvedl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín.

14.04.2021

Koncem dubna startuje prodej a výměna permanentek

Extraligová sezona 2020/21 je již minulostí a zlínským Beranům se již blíží zahájení letní přípravy před následující velmi těžkou sezonou. Od středy 28. dubna startuje prodej a výměny permanentních vstupenek na následující sezonu 2021/22. Neobvykle brzy si mohou fanoušci zlínských Beranů zajistit místo na následující sezonu. Letos bude celý proces ovlivněný možností využít kompenzací za nevyužitou hodnotu z minulé sezony. "Celý proces jsme chtěli pojmout co možná nejspravedlivěji. Velmi si vážíme všech našich fanoušků. Pro Berany, kteří nám ponechají celou hodnotu jako dar klubu máme připravený dárkový balíček s šálou, odznakem a také dlouhodobý program, který pro ně bude velmi zajímavý. Veškeré peníze využijeme na následující sezonu, která bude pro klub velmi důležitá," pověděl Libor Kožík, marketingový manažer.

13.04.2021

Juniory povede zkušený Luboš Jenáček

Mladí Berani hlásí změny v realizačních týmech Akademie, největší novinkou je příchod Luboše Jenáčka. Zkušený trenér, který dosud působil u A-týmu nedalekého Vsetína, povede zlínské juniory. K dorostencům se nově přesouvá Radek Pšurný. „Luboš je úspěšný a zkušený trenér s velkým rozhledem. Jsme si jistí, že našim juniorům má co předat. I tímto krokem chceme pokračovat ve zkvalitňování práce zlínské Akademie,“ říká Petr Leška, manažer hokejové Akademie Beranů. Dosavadní trenér juniorů Zbyněk Mařák bude v klubu pokračovat u žákovských kategorií.

26.03.2021

Na kemp reprezentace povoláni Gazda a Dufek

Hned dva hokejisté extraligového týmu PSG Berani Zlín figurují v úvodní nominaci na první kemp hokejové reprezentace České republiky. Pozvánku od kouče národního týmu Filipa Pešána obdrželi obránce Daniel Gazda a útočník Jan Dufek. Česká reprezentace startuje dlouhou přípravu na mistrovství světa, které letos proběhne na přelomu května a června v lotyšské Rize. Reprezentační trenér Filip Pešán pozval na úvodní kemp celkem 23 hráčů, kterým skončila sezona na klubové úrovni. Úvodní třídenní kemp se uskuteční v pražské Tipsport aréně v Holešovicích a proběhne v termínu od úterý 30. března do čtvrtka 1. dubna 2021. S výjimkou tří hráčů z Kontinentální hokejové ligy je výběr složen výhradně z mladých hokejistů Tipsport extraligy.

23.03.2021

Berany povede nadále hlavní kouč Svoboda!

Extraligový tým PSG Berani Zlín má jasno o pozici hlavního kouče pro extraligový ročník 2021/22. Zlínské hokejisty povede do čtyřiapadesáté sezony v nejvyšší soutěži opět hlavní trenér Robert Svoboda, který s vedením klubu podepsal roční smlouvu s opcí. Trenér Svoboda dovedl Berany již třikrát do vyřazovacích bojů v play off, ale v letošní sezoně zůstaly dveře do předkola vyřazovacích bojů zavřeny. Zlín obsadil v základní části až třinácté místo a sezonu předčasně ukončil již na začátku března. „Těší mě, že přišla nabídka ze strany vedení klubu pokračovat v dosavadní spolupráci i po letošní neúspěšné sezoně. Cítím důvěru, i když sezona nedopadla podle představ všech zainteresovaných kolem zlínského hokeje,“ uvedl Robert Svoboda po podpisu nového kontraktu.

16.03.2021

Obránce Nosek ukončil hráčskou kariéru

Jeden z nejzkušenějších obránců v české extralize David Nosek se rozhodl ve čtyřiceti letech ukončit úspěšnou hráčskou kariéru. Rodák z Olomouce odehrál v nejvyšší soutěži během dvaadvaceti extraligových sezon celkem 1 086 zápasů a vybojoval tři cenné kovy. Podílel se na historicky prvním titulu pro zlínský hokej na jaře roku 2004. Ostřílený bek s velkými zkušenostmi odehrál poslední extraligový zápas začátkem března na ledě Liberce a nyní pověsil brusle na hřebík. Vedení hokejového klubu PSG Berani Zlín Davidovi děkuje za odvedené služby pro zlínský hokej a přeje mu do další životní etapy hodně štěstí a zdaru.

11.03.2021

Vopelka pokračuje ve Zlíně

Velmi příznivou zprávou pro fanoušky zlínského hokeje před příští sezonou Tipsport extraligy je podpis nejlepšího střelce extraligového týmu Beranů v uplynulém ročníku. Novou jednoletou smlouvu s opcí podepsal s vedením klubu PSG Berani Zlín útočník Lukáš Vopelka, který svou další hokejovou kariéru spojí právě v dresu s Beranem na hrudi. Začátkem prosince přišel k Beranům na měsíční zkoušku a po velmi dobrých výkonech si vybojoval smlouvu v Baťově městě až do konce sezony. Odehrál za Zlín 37 zápasů v extralize a stal se nejlepším střelcem týmu s 11 přesnými trefami. Skvěle si vedl i v týmové produktivitě, kde byl na třetím místě, když si připsal celkem 17 kanadských bodů.„Lukáš nám hodně pomohl v období před Vánocemi, kdy jsme měli na marodce řadu klíčových útočníků a byli jsme ve složité situaci. Jeho odvedené výkony a pozice nejlepšího střelce sezony hovoří za všechna hodnocení. Jsme rádi, že jsme se domluvili na další spolupráci,“ uvedl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

07.03.2021

Výsledky 52. kola

Tipsport extraliga 2020/21 - neděle 7. března: Karlovy Vary - Hradec Králové 1:6, Brno - Pardubice 2:5, Plzeň - Olomouc 9:1, PSG Berani Zlín - Litvínov 3:0, Sparta - Mladá Boleslav 2:3, České Budějovice - Třinec 0:4, Vítkovice - Liberec 1:4.

07.03.2021

Vítězná derniéra s Litvínovem

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v utkání 52. kola Tipsport extraligy 2020/21 nad týmem HC Verva Litvínov 3:0 a uzavřeli letošní ročník po předchozích sedmi prohrách vítězstvím. Severočeši přijeli do Zlína bez elitního útoku v čele s Viktorem Hüblem a od začátku tahali za kratší konec. Zlínští se ujali vedení v 17. minutě a poté v každé třetině přidali jeden gól. Brankář Daniel Huf pochytal všech 32 střel soupeře a připsal si třetí čisté konto v extraligové kariéře. Branky dali Jiří Karafiát, Jan Václavek a Jakub Ferenc. Hokejisté Zlína obsadili v základní části extraligy konečné třinácté místo a do vyřazovacích bojů v play off nepostoupili. PSG Berani Zlín - HC Verva Litvínov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), branky a nahrávky: 17. min Karafiát (Gazda, Fořt), 21. Václavek (Honejsek), 50. Ferenc (Okál).

05.03.2021

Výsledky 51. kola

Tipsport extraliga 2020/21 - pátek 5. března: Litvínov - České Budějovice 7:3, Sparta - Brno 5:0, Třinec - Mladá Boleslav 3:4 (hráno v Mladé Boleslavi), Pardubice - Karlovy Vary 3:2 po prodloužení, Hradec Králové - Plzeň 2:5, Olomouc - Vítkovice 0:4, Liberec - PSG Berani Zlín 5:2.

05.03.2021

V Liberci rozhodla druhá třetina

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v 51. kole Tipsport extraligy 2020/21 na ledě týmu Bílí Tygři Liberec 2:5 a nelichotivou sérii prohraných zápasů v řadě prodloužili na číslo sedm. O konečném výsledku rozhodla ve prospěch favorita druhá třetina, ve které Bílí Tygři vstřelili pět branek a výhrou si upevnili postavení v elitní čtyřce a přímý postup do čtvrtfinále vyřazovacích boků v play off. Severočeši během čtyři minut v prostřední třetině vstřelili tři góly a rázně vykročili za výhrou. Brankář Daniel Huf i přes pět inkasovaných gólů předvedl celkem 42 úspěšných zákroků. Berani bojovali a v závěru ještě snížili na přijatelný rozdíl tří branek ve skóre. Branky dali Zdeněk Okál a Jan Václavek, Premiérový start v extralize si připsal teprve sedmnáctiletý útočník Šimon Frömel. Bílí Tygři Liberec - PSG Berani Zlín 5:2 ((0:0, 5:1, 0:1), branky a nahrávky: 23. min Bulíř (Gríger, Lenc), 25. A. Musil (Birner), 27. Gríger (Najman, Bulíř), 34. Birner, 39. Najman (Bulíř, Rosandič) - 36. Okál (Honejsek, Václavek), 52. Václavek (Okál, Řezníček).

03.03.2021

Uplatnění opce u šesti odchovanců

Extraligový klub PSG Berani Zlín usilovně buduje hráčský kádr na nejbližší sezonu 2021/22 v nejvyšší soutěži. Vedení zlínského klubu uplatnilo ještě před závěrem základní části opce pro příští sezonu hned u šesti hráčů. Jsou to útočníci Jiří Karafiát, Matěj Sebera, Vojtěch Dobiáš, dále obránci Jiří Suhrada, Matyáš Hamrlík a Jan Dluhoš. „Postupně skládáme hráčský kádr pro další sezony. U odchovanců jsme využili opce ve smlouvách, neboť se jedná o mladé a perspektivní hráče. NIkdo nemá extraligovou pozici v týmu jistou, budou muset o ni zabojovat,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Další stránky
123456>>