středa 21. dubna 2021 | Redakce

V týmu zlínských Beranů končí čtyři hráči

Po sezoně 2020/2021 se s klubem loučí čtyři hráči. Dres extraligového týmu PSG Berani Zlín už nadále nebudou oblékat David Nosek, Dalibor Řezníček, Jan Dufek a Jakub Herman. S Jiřím Ondráčkem a Tomášem Žižkou probíhají jednání, klub zatím nebude zveřejňovat bližší informace.

V obraně dojde určitě ke dvěma odchodům. Davidovi Noskovi byla nabídnuta smlouva již před konce sezony, ale David se rozhodl nepřijmout v danou chvíli pozici v týmu a ukončil ve svých 40 letech působení v klubu PSG Berani Zlín. „Davidovi bych chtěl poděkovat za roky ve Zlíně. Doufáme, že v jeho krocích budou pokračovat naši mladí obránci, jako je Daniel Gazda nebo Jiří Suhrada,“ upřesnil Robert Svoboda, sportovní manažer. V letošní sezoně se Daniel Gazda dostal na dva turnaje Euro Hockey Tour a i nyní je součástí reprezentačního týmu v přípravě na mistrovství světa. 

Klub měl velký zájem se dohodnout se na smlouvě i s Daliborem Řezníčkem, který se ale rozhodl pro změnu prostředí a nový impuls. „S odchodem Dalibora jsme nepočítali, ale rozumím tomu, že hráč cítí ve své kariéře okamžik, kdy potřebuje změnu. Oba odchody adekvátně nahradíme,“ uvedl Robert Svoboda, sportovní manažer klubu. 

Změny se promítnou i v útoku, kde končí Jan Dufek a Jakub Herman. „O pokračování Honzy Dufka jsme měli zájem a probíhala jednání, která nakonec nevedla k další spolupráci. Jakub Herman po předcházejících úspěšných sezónách letos doplatil na vleklé zranění, které mu neumožnilo naplnit celková očekávání. Honzovi i Kubovi děkujeme za působení v našem klubu a přejeme jim úspěšné pokračování kariéry,“ komentuje změnu v týmu hlavní trenér.