pátek 23. dubna 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berany po vzájemné dohodě opouští útočník Jiří Ondráček

V extraligovém týmu PSG Berani Zlín nebude v příští sezoně Tipsport extraligy 2021/22 pokračovat dvaatřicetiletý útočník Jiří Ondráček. Vedení klubu a samotný hráč se shodli na ukončení spolupráce dohodou s ohledem na to, že ve zlínském týmu není v současné době pro hráče adekvátní pozice. Ani jedna ze stran však nevyloučila spolupráci v budoucnu.

Zkušený forvard Jiří Ondráček odehrál v uplynulé sezoně ve Zlíně 50 zápasů s bilancí 8 kanadských bodů za 4 góly a 4 asistence. Nastupoval převážně ve čtvrtém útoku Beranů a jeho ice-time pobytu na ledě se postupně snižoval. Bodově nejvydařenější sezonu měl během ročníku 2018/19, kdy hrál v elitní formaci vedle Tomáše Fořta s Pavlem Kubišem a připsal si 36 bodů v produktivitě.

Odchovanec zlínského hokeje Jiří Ondráček (narozen 3. června 1988) odehrál v české extralize během 14 sezon v dresu Zlína celkem 661 utkání, ve kterých zaznamenal 165 kanadských bodů za 72 gólů a 93 asistencí. V nejvyšší soutěži debutoval v devatenácti letech během ročníku 2007/08, kdy stihl odehrát 20 zápasů. Se Zlínem slavil dva velké úspěchy, a to mistrovský titul v sezoně 2013/14 a v předchozí sezoně 2012/13 zisk stříbrných medailí po dramatické finálové sérii proti Plzni. Na svém kontě má rovněž 58 startů v první lize za týmy Olomouce, Havlíčkova Brodu a Havířova, ve druhé lize hrál za Vsetín a Přerov. Před dvěma lety jeho kariéru zbrzdilo nepříjemné zranění, kdy si utrhl Achillovu šlachu a po operaci následoval dlouhý tréninkový výpadek.

Vedení klubu děkuje Jiřímu Ondráčkovi za spolupráci v uplynulých letech pro zlínský hokej a přeje mu hodně zdaru a úspěchů v další hokejové kariéře.