pátek 28. května 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Z pozice prezidenta spolku odchází Radomír Zbožínek

K významné změně dochází k závěru května v personálním obsazení zapsaného spolku (představenstva) HC Berani Zlín. Z pozice prezidenta zapsaného spolu HC Berani Zlín se rozhodl odejít Ing. Radomír Zbožínek, který tuto funkci zastával řadu let.

Člen Síně slávy zlínského hokeje Radomír Zbožínek se rozhodl odstoupit z pozice prezidenta HC Berani Zlín, z. s. na vlastní žádost poté, co byl Zimní stadion Luďka Čajky převeden do vlastnictví města Zlína. „V čele spolku jsem stále od počátku devadesátých let. Velmi mne těší, že odcházím v době, kdy se udělal významný krok ohledně rekonstrukce ZSLČ, na které jsem v posledních letech usilovně pracoval. Stadion je již převeden do majetku města, stavební dokumentace dokončena a stavební povolení očekáváme v brzké době. Z pohledu spolku začíná nová etapa,“ poznamenal Radomír Zbožínek, který kromě práce pro zapsaný spolek zastává i funkci viceprezidenta prezídia extraligového klubu PSG Berani Zlín. V této funkci bude dále pokračovat. 

V pozici prezidenta spolku jej nahradí Tomáš Valášek, který bude dále pokračovat i v pozici manažera zlínské hokejové mládeže. “Jsem pevně přesvědčen, že Tomáš Valášek to zvládne velmi dobře. Hlavní náplň práce spolku se mění a bude zaměřena především na výchovu další talentované mládeže. Nový prezident spolku a jeho tým, do něhož patří Petr Čajánek, Petr Leška, Ondřej Veselý, Jirka Marušák a další, jsou zárukou budoucnosti zlínského hokeje, který byl vždy založený na vlastních odchovancích,“ předal Radomír Zbožínek symbolické žezlo nástupcům. Do pozice členů představenstva spolku byli nově kooptováni Mgr. Patrik Kamas, Ing. Jiří Marušák a Petr Čajánek. 

Vedení zlínského hokeje děkuje panu Zbožínkovi za dlouholetou práci pro Berany a přeje mu do dalších let hodně zdraví, štěstí, životního elánu a spokojenosti.