pátek 29. října 2021 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Přijeli jsme si pro výhru, ale na ledě to tak nevypadalo, mrzelo Vopelku

Ve třetí části duelu na ledě Vítkovic sice spustili hokejisté PSG Berani Zlín střeleckou kanonádu v honbě za vyrovnáním, body jim však v Ostravě i přesto utekly. "Zapnuli jsme až ve třetí třetině, čtyřicet minut jsme hráli strašně," litoval po těsné porážce 1:2 forvard Lukáš Vopelka, který přihrával na jediný gól Beranů v utkání.

"Nenastoupili jsme tak, jak jsme chtěli. Moc tam z naší hry nebylo," doplnil kritické hodnocení prvních čtyřiceti minut, po kterých Zlín prohrával 0:2. Vopelka pak sice ve 47. minutě nahrával na gól, žádná z dalších patnácti střel v závěru už se ale neujala. "Přijeli jsme si pro výhru, na ledě to tak ale nevypadalo," pokračoval pětadvacetiletý útočník.

Problémem Beranů bylo časté vyloučení, celkem pykali desetkrát . Z toho na konci, kdy se snažili o vyrovnání, dvakrát za příliš mnoho hráčů na ledě. "Na střídačce byl zmatek, nějak špatně jsme si to řekli. Určitě by se to ale nemělo stávat víckrát. A k počtu vyloučení... No, když čtyřicet minut pořádně nehrajeme, tak není divu, že jsme vylučovaní," věděl loňský nejlepší střelec PSG.

Druhá potíž  nastala, když Zlín hrál na startu třetího dějství téměř celé dvě minuty dvojnásobnou početní výhodu. "Hlavní kámen úrazu to nebyl. Ale pokud nevyužijete pět na tři, tak nemůžete vyhrát zápas. To je taky nějaký ukazatel toho, že se nám nedaří," zakončil zklamaný Lukáš Vopelka.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY