úterý 30. listopadu 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani uskutečnili trejd s Kometou: Přichází Kanaďan Mallet výměnou za Zbořila

Moravské kluby PSG Berani Zlín a HC Kometa Brno se dohodly na výměně útočníků do konce letošní sezony Tipsport extraligy 2021/22. Zlínský dres oblékne kanadský forvard Alexandre Mallet, zatímco opačným směrem odchází do Komety Adam Zbořil, odchovanec brněnského klubu. Oba hráči nastoupí za nové kluby již v rámci 28. extraligového kola, devětadvacetiletého Malleta čeká premiéra za Berany již v dnešním zápase proti Plzni.

„Stále jsme nespokojeni se slabou produktivitou týmu. Neustále pracujeme na vylepšení a naskytla se nám možnost trejdu s Kometou útočníka Zbořila za Malleta, což dává v současné situaci smysl. Příchodem zkušeného kanadského útočníka si slibujeme výrazné zlepšení produktivity a přísun gólů. Navíc je velmi silný v osobních soubojích a v přesilových hrách. Jedná se o zkušeného hokejistu, který může nastoupit na pozici centra nebo na křídle. Věříme, že nám v naší současné situaci hodně pomůže k zisku bodů,“ pověděl Martin Kotásek, sportovní manažer PSG Berani Zlín. Adam Zbořil Zlín opouští Zlín, po přesunu z Mladé Boleslavi odehrál za Berany celkem 16 zápasů s bilancí 1 gólu a 1 asistence. „Adamovi děkujeme za odvedené služby a přejeme mu v další hokejové kariéře hodně sportovních úspěchů,“ řekl Kotásek.  

Mallet se stane čtvrtým zahraničním hráčem v aktuálním kádru Beranů. Dres Zlína oblékají Lotyši Roberts Mamčics, Patriks Zabusovs a Rus Vladimir Michasjonok. Zaroveň se stane třetím Kanaďanem v Baťově městě. Tím prvním byl vytáhlý obránce Alan Leggett, který odehrál ve Zlíně kompletní sezonu rok po sametové revoluci. Druhým vyslancem kolébky hokeje byl gólman Darrin Madeley, který na sklonku roku 1997 přišel do Zlína, ale kvůli zranění oka jeho angažmá předčasně skončilo. 

ALEXANDRE MALLET se narodil 22. května 1992 v kanadském městečku Amqui ve východním Quebecu. V roce 2012 byl draftován týmem NHL Vancouver Canucks. Následující čtyři sezony hrál v nižších kanadských soutěžích. V American Hockey League (AHL) hrál za týmy Chicago Wolves, Utica Comets, dále v hokejové lize Spojených států ECHL působil v týmech Kalamazoo Wings a Stockton Thunder.  V létě 2016 se rozhodl změnit klima a zamířil do Evropy. V České republice začal hrát v Pardubicích, během sezony přešel do Komety Brno, kde pomohl k zisku mistrovského titulu. V Brně působil následující dvě sezony a nejlépe se mu vedlo při obhajobě titulu v sezoně 2017/18, když patřil k oporám mužstva a připsal si celkem 35 bodů za 19 gólů a 16 asistencí. Od ročníku 2019/20 působil dvě sezony úspěšně ve Vítkovicích, letos v létě se vrátil zpátky do Brna. V letošním ročníku extraligy nastoupil za Kometu ve 25 zápasech a vybojoval 8 kanadských bodů za 6 gólů a 2 asistence.

Mallet během šesti sezon působení v české extralize odehrál 313 zápasů, ve kterých zaznamenal 119 kanadských bodů za 59 gólů a 60 asistencí. Další body přidá ve zlínském dresu.