neděle 12. prosince 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani potřetí v sezoně bodovali s Kometou, bonusový bod bral soupeř

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 32. kola Tipsport extraligy 2021/22 na ledě týmu HC Kometa Brno 1:2 po prodloužení. I Přes prohru v nastaveném čase zlínští hokejisté pokračují ve zlepšených výkonech a proti rivalovi v derby bodovali i na třetí pokus v sezoně. Kometa šla do vedení v 16. minutě po úspěšném zásahu amerického snajpra Petera Muellera. Kubiš a spol. se nevzdali a srovnali stav zásluhou využité přesilovky. V prodloužení se hrálo jen šestnáct vteřin, kdy dal vítězný gól domácího celku exzlínský Adam Zbořil, který na podzim hostoval v Baťově městě z Mladé Boleslavi. Kometa vyhrála již pátá zápas v řadě, zatímco Berani stáhli bodové manko na předposlední Kladno na rozdíl pěti bodů. Jedinou branku zaznamenal zkušený obránce Ondřej Němec, pro něhož to byl premiérový gól v extralize za Zlín. Nejvyšší soutěž má nyní týdenní reprezentační přestávku, Zlín hraje nejbližší zápas v úterý 21. prosince doma s Českými Budějovicemi.