pátek 07. ledna 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Obránce Martin Novotný vyfasoval po faulu na Melku stopku na tři zápasy

V sestavě hokejistů PSG Berani Zlín bude scházet v nejbližších třech zápasech dvaatřicetiletý bek Martin Novotný, který dostal od disciplinární komise Extraligy ledního hokeje trest na tři zápasy za faul loktem v úterním utkání s Kladnem. Novotný za nedovolený zásah do hlavy nebo krku přijde o dnešní venkovní zápas s Olomoucí a poté duely s Třincem a Mladou Boleslaví.

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Martina Novotného na protihráče Antonína Melku, za který mu byl v utkání 38. extraligového kola Beranů proti Kladnu uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za faul loktem. „V okamžiku zákroku nebyl ani jeden z hráčů v držení kotouče. Hráč reagoval na předchozí přidržení hole ze strany protihráče tím, že se ohnal dozadu a protihráče zasáhl loketním chráničem do obličeje, čímž mu způsobil krvácivé zranění. Přitom si musel být vědom, že v prostoru, kam úder směřuje, se nachází hlava protihráče,“ uvedl v tiskové zprávě Českého hokeje Viktor Ujčík.

Předseda disciplinární komise ELH překvalifikoval přestupek na nedovolený zásah do hlavy nebo krku a zlínského obránce Martina Novotného potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na tři soutěžní utkání. Za faul ze stejného zápasu na Radka Veselého byl potrestán stopkou na jedno kolo dále útočník Kladna Matěj Beran. 

Novotný bude v dnešní moravské bitvě na ledě Olomouce scházet, v sestavě Beranů se objeví obránce Jan Dluhoš, který v letošním ročníku odehrál zatím 13 zápasů a po zranění nastupoval v poslední době za prvoligový Přerov.

Záznam zákroku Martina Novotného najdete na tomto odkazu ZDE