pátek 14. ledna 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Za Berany nastoupí v Třinci nejproduktivnější hráč Havířova Jakub Doktor

V rámci střídavých startů z Chance ligy oblékne dres týmu PSG Berani Zlín v utkání 41. kola Tipsport extraligy na ledě Třince útočník Jakub Doktor z AZ Heimstaden Havířov. Vzhledem k marodce dále vypomůže v obraně Robert Černý z Přerova, který v letošní sezoně již dvakrát za Zlín nastoupil. Na střídačce Beranů bude scházet hlavní trenér Luboš Jenáček, který se nachází v současné době v izolaci a vynechá nejbližší zápasy. Utkání povedou ve Slezsku asistenti Luboš Rob a Martin Hamrlík.

Čtyřiadvacetiletý útočník Jakub Doktor (1997) je rodák z Jindřichova Hradce, mládežnická léta prožil v Českých Budějovicích. V letošní sezoně nastoupil v Chance lize k 30 zápasům, získal 29 kanadských bodů za 11 gólů a 18 nahrávek. Doktor je nejproduktivnějším hráčem Havířova a ve zlínském dresu ho čeká extraligová premiéra. V první lize odehrál během šesti sezon za týmy Českých Budějovic, Chomutova, Vsetína a Havířova dohromady 192 zápasů s bilancí 83 bodů za 35 branek a 48 asistencí. Na svém kontě má i 14 zápasů v baráži o extraligu za tým Chomutova.

Obránce Robert Černý (1995) je rodákem z Kadaně, ale v mládežnických letech působil v Chomutově, kde zvládl i extraligový debut. Za Berany nastoupil v letošní sezoně při venkovním duelu v Liberci a domácím utkání proti Mladé Boleslavi. Hokejista prvoligového týmu Přerova odehrál v letošním ročníku za Zubry 31 zápasů s bilancí 13 bodů za 4 góly a 9 asistencí.

Titulní foto: hc-havirov (empefoto.cz)

Přerovský obránce Robert Černý. FOTO: hokejprerov.cz (Foto Gebauer)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY