úterý 25. ledna 2022 | Vojtěch Jurák

Mladí hokejisté se zúčastnili MČR krajů

Krajské reprezentační výběry do 15 let minulý týden změřily síly v Litoměřicích a v Děčíně na tradičním republikovém mistrovství. Za tým Zlínského kraje, který se umístil na šesté pozici skupiny B a do medailových bojů nezasáhl, hráli zástupci sedmi klubů z regionu a celkem osm mladých Beranů.


Během turnaje na sebe upozornil kapitán Zlínského kraje a obránce Beranů Tomáš Mikel, který ovládl kanadské bodování týmu (šest bodů v šesti zápasech) a v rámci celého turnaje ovládl statistiku přesilovkových gólů. Mikel byl také vyhlášen nejlepším hráčem Zlínského kraje.

Do medailových bojů postoupily vždy první dva týmy ze skupiny. Vítězem celého mistrovství se stali hokejisté Plzeňského kraje, kteří ve finále deklasovali do té doby stoprocentní Liberecký kraj 7:2. Zápas o bronz opanoval výběr Prahy nad Moravskoslezským krajem výsledkem 9:4.

Výsledky Zlínského kraje

Čtvrtek 20. ledna
Zlínský kraj vs. Jihomoravský kraj 2:7
Plzeňský kraj vs. Zlínský kraj 9:1

Pátek 21. ledna
Zlínský kraj vs. Středočeský kraj 2:8
Jihočeský kraj vs. Zlínský kraj 9:4

Sobota 22. ledna
Zlínský kraj vs. Karlovarský kraj 4:2
Zlínský kraj vs. Moravskoslezský kraj 2:2

Konečné pořadí skupiny B

1. Plzeňský kraj, 11 b.
2. Moravskoslezský kraj, 8 b.
3. Středočeský kraj 8 b.
4. Jihomoravský kraj, 6 b.
5. Jihočeský kraj, 4 b.
6. Zlínský kraj, 3 b.
7. Karlovarský kraj, 2 b.

Reprezentace Zlínského kraje

Brankáři:
Tomáš Kaděra (Uherský Ostroh), Radek Šimšálek (Brumov-Bylnice).

Obránci:
Tadeáš Schmied, Tomáš Mikel, Jáchym Mořkovský (Berani Zlín), Martin Řimák (Uherské Hradiště), Václav Sadílek (Vsetín), Marek Wasserbauer (Uherský Ostroh), David Dobeš (Kroměříž).

Útočníci:
Vojtěch Matějíček (Uherské Hradiště), David Běták, Dominik Kos, Alex Nesrsta, Alexandr Paták, Jan Valášek (Berani Zlín), David Miklas (Rožnov pod Radhoštěm), Šimon Pláňava, Kamil Večerka, David Havlík (Kroměříž).

Autor úvodní fotografie: Ronald Hansel (Juniorský hokej).