úterý 25. ledna 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani nestačili na Bruslaře z Mladé Boleslavi, prohráli vysoko 2:7

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v dohrávce 42. kola Tipsport extraligy 2021/22 na domácím ledě s týmem BK Mladá Boleslav a schytali nejvyšší porážku sezony 2:7. Kubiš a spol. odehráli v novém roce až koncem ledna úvodní duel na domácím ledě. Do sestavy se vrátili útočník Bedřich Köhler (zranění) a obránce Martin Novotný (po disciplinárním trestu na tři zápasy), zatímco mimo sestavu se ocitli Patriks Zabusovs, Vladimir Michasenok a Štěpán Fryšara. Bruslaři měli raketový nástup do utkání a vyhnali po třech brankách v 10. minutě gólmana Libora Kašíka na střídačku. Zlínští dokázali sice v úvodní třetině dvakrát snížit na rozdíl dvou gólů, ale debaklu v dalších minutách již nezabránili. V pohodě hrající Středočeši duel dovedli do přesvědčivého vítězství, zatímco Berani nenašli žádnou odpověď. Góly dali Tomáš Žižka a Valentin Claireaux. Kubiš a spol. mají na předposlední tým Kladna stále ztrátu čtrnácti bodů. Zlín hraje v pátek 28. ledna v Litvínově.