AKTUÁLNĚ: Repríza jarního finále s Plzní je tady! Berani potřebují výhru a body

Vzpomínáte? V neděli 21. dubna rozhodl až závěr druhého prodloužení sedmého zápasu o mistrovském titulu pro Plzeň. Na zlínském ledě se odehrálo nevídané drama rozhodující bitvy o mistrovský titul. Oba týmy se utkají poprvé od nezapomenutelného finále v rámci předehrávky 11. extraligového kola Tipsport extraligy. Los svedl úvodní bitvu soupeřů z loňského finále opět na Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně. Zápas se odehraje ve čtvrtek 10. října od 18:20 hodin. Klub připravil pro fanoušky překvapení v podobě vstupného za polovinu.
Tým PSG Zlín nemá s žádným z extraligových soupeřů v posledních dvou sezonách takovou početnost zápasů jako s Plzní. Oba týmy sehrály během dvou sezon celkem 22 vzájemných zápasů! „Připravujeme se jako na každý jiný zápas. Na minulost se nedíváme, máme tady novou sezonu. Plzeň hráčský kádr po sezoně příliš nezměnila. Čeká nás nesmírně těžký soupeř, samozřejmě chceme doma vyhrát a získat tři body. Uvidíme, zda Plzeň přijede v sestavě s Martinem Strakou. Každopádně i bez svého vůdce se jedná o mimořádně silné mužstvo,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín. Jednapadesátiletý šéf zlínské střídačky se už k loňskému finále nevrací. „Možná jen fanoušci nebo známí mně to připomínají.“

Úřadující vicemistři změnili před víkendovými zápasy venku razantně složení jednotlivých útoků a další korektury v sestavě chystají na duel s mistrem z Plzně. Trenéři dali dohromady opět nerozlučnou dvojici Balaštík, Leška. „Už o víkendu jsme to chtěli vzhledem k slabé produktivitě oživit. V Chomutově se nám to podařilo, ale v Hradci jsme dali pouze jeden gól. Pár šancí jsme si vypracovali, ale soupeř dobře bránil. Když mužstvo prohrává 0:2, tak musí tvořit hru. Každopádně se hůře tvoří než bourá, domácí hráli skvěle v defenzivě. Navíc byla v Hradci špatná kvalita ledu,“ řekl Rostislav Vlach.

Do sestavy se vrací po jednozápasové pauze útočník Jiří Ondráček. Vedle složení útoků doznaly změn i obranné dvojice. Trenéři zatím nerozhodli, kdo se postaví do brány. Předchozí utkání odchytal při své extraligové premiéře od první minuty Libor Kašík. „Libor chytal velmi dobře a rozhodně za dva inkasované góly nemohl. Věříme, že jeho forma bude stoupat. Určitě mu dáme šanci v dalších zápasech. Kdo se postaví do brány proti Plzni, rozhodneme až dopoledne v den utkání,“ vysvětlil zlínský trenér.

PSG Zlín - HC Škoda Plzeň