pátek 08. prosince 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani zakončí sérii tří zápasů doma před pauzou s Libercem

Hokejisté Aukro Berani Zlín odehrají poslední zápas před prosincovou extraligovou přestávkou na domácím ledě v rámci 29. kola Tipsport extraligy s týmem Bílí Tygři Liberec. Jedná se o zápas pravdy, ve kterém jde o pomyslných šest bodů, oba soupeře dělí od sebe pouhé tři body. Zlínská družina si dala za cíl vybojovat ze tří domácích zápasů šest bodů. Berani zatím získali v duelech s Pardubicemi a Hradcem Králové čtyři. „Liberec je silný soupeř, ale pevně věříme, že to zvládneme a splníme náš úkol,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Zlín bodoval v pěti z posledních šesti zápasů, přičemž čtyřikrát vyhrál. „Soustředíme na náš výkon. Držíme se na určité vlně a víme, že herní projev je dobrý. Když se podaří vstřelit branky, jsme schopní hrát s kýmkoliv. Extraliga je velmi vyrovnaná a řada předsezonních prognóz již neplatí. Jsme rádi, že máme šanci bojovat o play off. Samozřejmě jdeme do každého zápasu s respektem vůči soupeři, ale s cílem vyhrát. Liberec je těžký protivník, nicméně věříme, že důležité utkání zvládneme,“ řekl Robert Svoboda.

Berani se utkají s Tygry již potřetí v letošní sezoně. Obě letošní bitvy obou soupeřů skončily výsledkem 3:2 pro domácí. Zápasy měly podobný scénář, hosté vždy vedli 0:2, ale domácí celek v závěru duel zvrátil. Liberci se to podařilo v základní hrací době, Berani srovnali při power play šestnáct vteřin před sirénou a v prodloužení dal vítězný gól Antonín Honejsek. „Potvrdil to i zápas s Hradcem, že utkání se dá zvrátit v poslední minutě nebo vteřinách. Kluci jsou v pohodě a na utkání s Tygry se velmi dobře připravíme,“ uvedl padesátiletý kouč.

Pozitivní informací je, že nastoupí centr elitní řady a nejlepší střelec týmu Antonín Honejsek, který nedohrál úterní zápas s Hradcem Králové kvůli podezření na otřes mozku. Byl převezen do nemocnice na pozorování, ale vyšetření neprokázalo žádné vážnější zranění a zlínský forvard byl ještě během večera propuštěn z nemocnice. "Ve čtvrtek již s námi trénoval v plném rozsahu a je připraven nastoupit do utkání s Libercem," upřesnil Svoboda.

Mimo hru je bohužel obránce Martin Matějíček, jenž kvůli pochroumanému kolenu bude v sestavě pár týdnů scházet. „Naštěstí nemá nic přetrhaného, po Vánocích se zřejmě vrátí na led,“ přál si zlínský trenér. Vedení klubu na situaci reagovalo a z prvoligového Přerova přichází v rámci střídavých startů bek Martin Novotný. Osmadvacetiletý odchovanec šumperského hokeje odehrál v letošní sezoně v barvách Zubrů 28 zápasů, ve kterých zaznamenal 5 kanadských bodů za 1 gól a 4  asistence. V létě nastoupil za Berany v přípravném zápase proti Slavii, v extralize doposud nehrál.

Ve Zlíně nebude dále působit jednatřicetiletý obránce Marcel Petran. Slovenský bek přišel od Zlína začátkem října z prvoligového Havířova a pomohl obraně. Po dvouměsíčním angažmá odchází, naposledy oblékne zlínský dres právě při utkání s Libercem. "Jsme rádi, že nám Marcel pomohl v daný okamžik. Byla to  oboustranně výhodná spolupráce a ukázal se v extralize. Počítáme s tím, že zranění hráči se postupně vrátí a brzy budeme v kompletním složení," řekl Robert Svoboda.

Zápas 29. kola Tipsport extraligy 2017/2018 Aukro Berani Zlín – Bílí Tygři Liberec se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v pátek 8. prosince v 17:30 hodin. Pokladny ZS budou otevřeny od 16 hodin. Vstupenky on-line si můžete zakoupit ZDE. Přijďte povzbudit zlínské Berany v důležitém extraligovém zápase na domácím ledě, případně sledujte duel na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Sponzorem utkání je SAMOHÝL MOTOR, a.s.

Zápasový bulletin Zlínské buly k utkání s Libercem najdete ZDE

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Liberce v české extralize:
CELKEM: 62 zápasů, 21 – 3 – 3 – 4 - 31, celkové skóre 152:185, 77 bodů
DOMA: 31 zápasů, 15 – 2 – 1 – 1 - 12, celkové skóre 83:78, 51 bodů
VENKU: 31 zápasů, 6 – 1 – 2 – 3 – 19, celkové skóre 69:107, 26 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:3, 21. září 2008 v sezoně 2008/2009 a 1. února 2013 v sezoně 2012/2013
Nejvyšší prohra doma: 0:5, 22. listopadu 2016 v sezoně 2016/2017
Nejvyšší vítězství venku: 4:0, 1. prosince 2013 v sezoně 2013/2014
Nejvyšší prohra venku: 0:6, 25. ledna 2009 v sezoně 2008/2009

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 1:3, 2:1 – venku 1:5, 4:8. Loňská sezona 2016/2017: Zlín venku 0:4, 2:4 – Zlín doma 0:5, 2:3. Letošní sezona 2017/2018: Zlín venku 2:3 – doma 3:2 po prodloužení.

Výsledky Liberce v letošní sezoně 2017/2018: venku Litvínov 0:2, Olomouc 0:3, Třinec 2:5, Sparta 1:7, Brno 2:7, Plzeň 1:5, Hradec Králové 1:3, Litvínov 3:2 po nájezdech, Zlín 2:3 po prodloužení, Mladá Boleslav 1:3, Chomutov 4:3 po prodloužení, Pardubice 1:5, Jihlava 2:0, Vítkovice 2:3 – doma Hradec Králové 3:0, Zlín 3:2, Mladá Boleslav 3:1, Chomutov 1:4, Pardubice 4:1, Vítkovice 2:1, Olomouc 3:2 po nájezdech, Třinec 5:3, Sparta 5:4 po prodloužení, Brno 4:3, Plzeň 2:5, Hradec Králové 5:4 po nájezdech, Litvínov 4:3 po prodloužení

Kanadské bodování hokejistů Bílí Tygři LIberec po 28. extraligovém kole: 1.  Martin Bakoš 21 (7 + 14), 2. Petr Jelínek 15 (8 + 7), 3. Michal Bulíř 14 (9 + 5), 4. Marek Kvapil 12 (4 + 8), 5. Martin Ševc 11 (1 + 10), 6. Jan Ordoš 10 (6 + 4), 7. Lukáš Jašek 9 (3 + 6) , 8. Tyler Redenbach 8 (5 + 3), 9. Dominik Lakatoš 8 (5 + 3), 10. Adam Jánošík 7 (6 + 1), 11. Lukáš Krenželok 6 (3 + 3), 12. Filip Pyrochta 6 (1 + 5), 13. Jan Stránský 5 (4 + 1), 14. Petr Kolmann 5 (1 + 4), 15. Tomáš Havlín 4 (1 + 3), 16. Ladislav Šmíd 4 (0 + 4), 17. Milan Bartovič 2 (1 + 1), 18. Michal Plutnar 2 (0 + 2), Jaroslav Vlach 2 (0 + 2), Lukáš Derner 2 (0 + 2), 21. Adam Dlouhý 1 (1 + 0), 22. Lukáš Vantuch 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 22 hráčů.

Střelci: 9 – Bulíř, 8 – P. Jelínek, 7 – Bakoš, 6 – Ordoš, Jánošík, 5 – Redenbach, Lakatoš, 4 – Kvapil, J. Stránský, 3 – Jašek, L. Krenželok, 1 – Ševc, Pyrochta, Kolmann, Havlín, Bartovič, A. Dlouhý.

Statistiky brankářů: Roman Will (22 zápasů, 1204 odchytaných minut) - průměr 2,79 gólů na zápas, procento úspěšnosti 89,13. Jaroslav Janus (6 zápasů, 330 odchytaných minut) - průměr 3,09 gólů na zápas, procento úspěšnosti 88,44. Aleš Stezka (2 zápasy, 100 minut) - průměr 4,20 golů na zápas, procento úspěšnosti 86,79.

Sestava Liberce v minulém extraligovém kole: Will - Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, od 21. min Maier - Ordoš, P. Jelínek, Kvapil - Bakoš, Bulíř, L. Krenželok - J. Stránský, Redenbach, Jašek - Lakatoš, Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán, Mlejnek.