Honejsek má novou smlouvu, podepsal dvouletý kontrakt!

Extraligový klub PSG Berani Zlín usilovně pracuje v budování hráčského kádru pro příští sezonu. Novou dvouletou smlouvu podepsal nejproduktivnější zlínský hokejista v letošní sezoně Antonín Honejsek. Osmadvacetiletý odchovanec prostějovského hokeje má nový kontrakt ve zlínském klubu do 30. dubna 2022.
„Jsme rádi, že Tonda se stal opět tím nepřehlédnutelným hokejistou v extralize, v klubovém hodnocení je po celý průběh sezony nejproduktivnějším hráčem. Hraje s velkou chutí, daří se mu. Dohodli jsme se na novém kontraktu, což je velmi pozitivní zpráva pro zlínský hokej. Počítáme s tím, že bude v dalších sezonách opět lídrem a tahounem mužstva,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Antonín Honejsek (narozen 19. prosince 1991) odehrál v letošním ročníku extraligy za Berany v základní části celkem 49 zápasů, ve kterých zaznamenal 36 kanadských bodů za 12 gólů a 24 asistencí. „Dostali jsme se během sezony ze sestupových míst a nebýt nepovedeného začátku, mohli jsme bojovat o přední příčky. Osobně jsem spokojen se svou rolí v týmu. Přijal jsem pozici středního útočníka s tím, že budu spíše hledat nahrávkou spoluhráče než zakončovat. Na druhou stranu se snažím hrát poctivě do defenzivy a být celkově komplexnějším hokejistou,“ uvedl zlínský lídr kanadského bodování.

Honejskovi se daří i v osobním životě, neboť se stal otcem syna Maxima. V létě 2016 se vrátil do známého prostředí z Hradce Králové a zažívá v Baťově městě nejlepší ročník po opětovném návratu. „Doufám, že v play off potěšíme fanoušky a projdeme do čtvrtfinále. Hodně se těším na závěr sezony,“ pravil Antonín Honejsek.

V české extralize nastoupil během devíti sezon za týmy Zlína, Komety Brno a Hradce Králové k celkem 448 zápasům, ve kterých zaznamenal 237 kanadských bodů za 106 gólů a 131 asistencí. Z české extraligy má kompletní sadu medailí, zlato a stříbro vybojoval ve Zlíně, bronz přidal v Brně. V seniorské reprezentaci nastoupil ke 2 zápasům.

Útočník Antonín Honejsek podepsal ve Zlíně novou dvouletou smlouvu. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
×
Odehrané 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Odehrané 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera