Berani připraveni k nástupu na led, testy na COVID-19 byly negativní

Letní dovolená končí, extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín nastupují opět na led. V pondělí 27. července zahájí pod vedením trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík rozhodující část přípravy na nadcházející sezonu Tipsport extraligy 2020/2021. Tři dny před úvodním srazem byl testován hráčský kádr včetně realizačního týmu na nemoc COVID-19 a všechny odebrané vzorky jsou negativní. Žižka a spol. jsou připraveni vyjet na ledovou plochu PSG arény, která prošla v minulých dnech důkladnou dezinfekcí po výskytu koronaviru v týmu dorostu.
Zlínští hokejisté uzavřeli v závěru června suchou přípravu. Letní dril v podání Beranů trval tradičně devět týdnů a na závěr proběhly zátěžové testy výkonnosti v Olomouci. „Jedná se o zásadní výstup po suché přípravě. Testy ukázaly, co jsme zvládli a na čem je potřeba zapracovat. Potvrdily dobrý zdravotní stav hráčů a způsobilost pro vrcholový sport,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín. 

Berani vyjedou na led bez tří hráčů. Obránce Jiří Suhrada hraje s juniorskou reprezentací do 20 let v Brně přípravné zápasy proti Slovensku. Na marodce jsou obránci Martin Novotný (koleno) a aktuálně i Jakub Ferenc (operace slepého střeva). „Rekonvalescence po operacích ještě pár dní potrvá. Na začátku přípravy na ledě je zastoupí nadějní junioři, což bude pro ně velká zkušenost,“ upřesnil třiapadesátiletý kouč.

Před startem extraligy je v plánu téměř osm týdnů přípravy na ledě. „V prvním týdnu máme na programu dvakrát dvoufázový trénink. Jedná o klasický start, hráči mají čas na zapracování a k přivyknutí režimu na ledě. Změnou v přípravě je, že už další týden bychom měli odehrát úvodní dva pohárové zápasy,“ řekl Svoboda.
 
V současné době je vzhledem k výskytu nemoci COVIDU-19 v řadě extraligových týmech start letního poháru Generali Česká Cup v ohrožení. První soupeř Beranů v poháru Vítkovice v reakci na nepříznivý vývoj situace posunuly start přípravy na ledě o týden později. „Těžko se teď něco plánuje a organizuje. Situace se mění každým dnem a hodinou, což je hodně nepříjemné. Je to velký otazník, nicméně v pondělí se sejdeme a uvidíme, co bude dále,“ uzavřel Robert Svoboda, hlavní trenér Zlína.

Hráčský kádr PSG Berani Zlín v přípravě na sezonu 2020/21:
Brankáři: Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének. Obránci: Tomáš Žižka, David Nosek, Dalibor Řezníček, Jakub Ferenc, Daniel Gazda, Martin Novotný, Matyáš Hamrlík, Jan Dluhoš, Jiří Suhrada. Útočníci: Antonín Honejsek, Bedřich Köhler, Tomáš Fořt, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jan Dufek, Jakub Šlahař, Jiří Ondráček, Jakub Herman, Štěpán Fryšara, Pavel Sedláček, Jiří Karafiát, Jan Václavek, Vojtěch Dobiáš, Matěj Sebera.