Byl jsem šťastný, nemohl jsem uvěřit, radoval se Matyáš Hamrlík

Berani si připsali na ledě Českých Budějovic konečně výhru. 3 body měly speciální příchuť pro mladého talentovaného beka Matyáše Hamrlíka, který před koncem druhé třetiny zvláštně točenou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře Patery. Připsal si tak svůj první extraligový gól v kariéře.

"Nemohl jsem tomu ani uvěřit"

Matyáš Hamrlík po utkání neskrýval své nadšení z první extraligové trefy: "Byl jsem šťastný, nemohl jsem tomu ani uvěřit. A ještě lepší, že jsme vyhráli. Radost byla dvojnásobná."

"Zdálo se mi, že to bylo čisté, že jsem to trefil mezi nohy. Ale pořádně jsem to neviděl, hráč mi vyklekával, střílel jsem kolem nohou. Upřímně nevím," komentoval Matyáš branku, která propadla do sítě brankáře Motoru Patery.

"Na tabuli se určitě něco objeví. Tam máme všechny zápisy, nějaká částka tam určitě bude," usmíval se ještě Matyáš při otázce, kolik bude první extraligový gól stát

"Bojovnost byla klíčová"

"První třetina byla velice bojovná, pak se to trochu zlomilo, dali jsme gól a všem se nám hrálo líp. Budějovice ale tlačily, byl to vyrovnaný zápas, ke konci jsme dali góly a zvítězili," hodnotil Matyáš první ze dvou utkání s Motorem. 

"Určitě bojovnost, začátek byl sice pomalejší, ale pak jsme se do toho zase dostali. Bojovnost byla klíčová, vyrovnali jsme se Motoru a v závěru dali góly," hledal mladý bek klíčový faktor výhry Beranů.

"Bude teď lepší atmosféra"

"Myslím si, že to určitě pomůže. Teď bude lepší atmosféra, v kabině to bude lepší, víc si budeme věřit. Bude se nám líp nastupovat do dalšího zápasu," zamýšlel se Matyáš nad otázkou, jak moc tříbodová výhra pomůže a nabudí do dalších zápasů.

Zvláštností utkání Beranů je prozatím fakt, že si tři ze 4 výher připsali na stadionech soupeřů. Venku dokázali porazit Pardubice, Olomouc a nyní Budějovice"Možná to dělají ty prázdné tribuny, možná nám doma chybí atmosféra a skvělí fanoušci. Teď se ale vracíme na náš stadion, znovu máme Budějovice, tak snad doma vyhrajeme. Každý zápas je jiný, ale znovu to bude určitě bojovné. Budeme chtít znovu vyhrát a potvrdit tři body."