Mladí Berani se připravují venku. Radost z kolektivu je teď důležitá, ví trenéři

Vzhůru do nové sezony! Díky postupnému rozvolňování celospolečenských opatření i hezkému jarnímu počasí mohli mladí Berani konečně začít s venkovním tréninkem. Částečná omezení stále trvají, týmy žáků a přípravek se tak zatím připravují na další ročník po skupinách.

Pro tréninky mladí hokejisté tradičně využívají dostupná venkovní sportoviště ve Zlíně a v nejbližším okolí, na led nebo do tělocvičen zatím hráči vzhledem k platným hygienickým regulím nemůžou. „Není v tuto chvíli úplně jednoduché přípravu dlouhodobě naplánovat. Ale nestěžujeme si. Jsme rádi, že se můžeme zase potkávat a už se nemůžeme dočkat návratu na led,“ říká Petr Čajánek.

„Pro děti, rodiče i trenéry byly poslední měsíce novou zkušeností. Hráči dlouho trénovali individuálně. I proto chceme, aby si hokejisté teď během společné přípravy užili kolektivu a utužovali vzájemné vztahy. Je to dnes velmi důležité,“ vysvětluje asistent manažera mládeže.

Od pondělí 3. května, kdy začíná sezona 2021/22, se budou děti a mládež připravovat pod vedením nových trenérských týmů. U deváťáků a sedmáků bude působit Lubomír Konečný. Osmáky povede jako hlavní kouč Ondřej Veselý a asistovat mu bude Zbyněk Mařák, u šesté třídy budou mít oba trenéři role prohozené.

Páťáky povedou Dominik Matula s asistentem Davidem Macharáčkem, stejná dvojice bude v opačných rolích působit také u čtvrté třídy. Třeťáky budou mít na starost Vladimír Sedlář s asistentem Markem Dohnalem a hlavním trenérem druhé třídy, přípravky a školy bruslení zůstává Petr Žák.

„Pro další sezonu jsme realizační týmy mládeže částečně obměnili. Udělali jsme přesuny mezi kategoriemi a přivedli několik nových tváří. Věříme, že tyto úpravy povedou k dalšímu zkvalitnění naší mládeže a k rozvoji zlínského klubu,“ doplňuje Čajánek.