AKTUÁLNĚ: Extraliga se po pauze opět rozbíhá. Berany čeká derby na ledě Komety

Devítidenní přestávka je za námi, Tipsport extraliga pokračuje ve středu 13. listopadu kompletním programem 19. kola. Extraligové týmy mají před sebou během dvou týdnů před sebou pořádný zápřah, neboť šest kol se musí vejít do dvanácti dnů a hrát se bude prakticky každý druhý den. Úřadující vicemistři z PSG Zlín načerpali fyzické i psychické síly a chtějí navázat na bodovou šňůru a herní pohodu na začátku listopadu. Na úvod je čeká jiskřivé derby a těžký soupeř v podobě brněnské Komety. „Máme před sebou těžkého soupeře, ale věříme, že navážeme na herní pohodu před extraligovou přestávkou a odvezeme si z Komety nějaké body,“ uvedl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.
Kometa Brno nasbírala v dosavadním průběhu letošní sezony o tři body více než Zlín, vyhřívá se na třetím místě extraligové tabulky, přičemž z devíti domácích zápasů prohrála pouze dvakrát. „Brno hraje v porovnání s loňskou sezonou podstatně lépe. Zkonsolidovali tým, mají dvojici velmi dobrých gólmanů, kvalitní obranu a šikovné útočníky, kteří dávají góly. Máme před sebou velmi těžké utkání. Chceme v Brně bodovat, každý bodík ve vyrovnané tabulce je velmi dobrý,“ pověděl jednapadesátiletý šéf zlínské střídačky, který podepsal s klubem PSG novou smlouvu do 30. dubna 2015 s následnou roční opcí.

Berani pravidelně bodovali před přestávkou v posledních šesti zápasech a herní pohodu korunovali tříbodovými výhrami v Karlových Varech a doma s Pardubicemi. Nyní mají před sebou těžké soupeře z čela extraligové tabulky jako jsou Brno, Slavia nebo Hradec Králové. „Extraliga je velmi vyrovnaná. Prakticky každý může porazit každého, poslední tým porazí vedoucí celek. Neexistuje snadný soupeř, je to hodně vyrovnané a záleží na momentální formě. Musíme se na každý zápas poctivě připravit. Doufejme, že navážeme na bodovou sérii a herní pohodu před přestávkou,“ uvedl Rostislav Vlach.

Pauza rovněž posloužila na vyléčení zdravotních problémů a šrámů. Jediný otazník visí nad startem útočníka Bedřicha Köhlera, který sice začal již po zranění kotníku s plnou tréninkovou zátěží, ale o jeho návratu do zápasové sestavy se rozhodne až v den zápasu. „Uvidíme, zda bude schopen nastoupit. Trénoval už bez omezení, Pokud bude stoprocentně zdravý a schopen podat stoprocentní výkon, tak nastoupí,“ vysvětlil Vlach. Ostatní hráči jsou po zdravotní stránce v pořádku. Téměř všechny říjnové zápasy odchytal gólman Luboš Horčička, trenéři nyní zapojí v náročném programu řady zápasů do hry i druhého brankáře Libora Kašíka. V sestavě Komety bude scházet útočník Jakub Svoboda, který se zranil na tréninku a dlouhodobě zraněný forvard Libor Pivko. Naopak do sestavy Komety se vrací zkušený bek David Nosek.

Zápas 19. kola Tipsport extraligy HC Kometa Brno – PSG Zlín se hraje v Kajot Areně ve středu 13. listopadu v 18 hodin. Úvodní zápas obou soupeřů v letošní sezoně na zlínském ledě vyhráli Berani 4:3 po samostatných nájezdech. Zlínští vicemistři vedli před polovinou utkání již 3:0, ale hosté srovnali ve třetí třetině. Rozhodující nájezd proměnil Antonín Honejsek.

HC Kometa Brno - PSG Zlín