AKTUÁLNĚ: Hokejisté PSG Zlín jedou do Třince. Pozor si musí dát na ofenzivní duo Adamský, Polanský

Hokejisté PSG Zlín se ve 29. kole extraligy představí v neděli na stadionu Ocelářů Třinec. Repríza loňského semifinále, které dopadlo lépe pro Berany, startuje v 15 hodin. Zlín půjde do zápasu ve stejné sestavě, která v pátek porazila Kladno 3:2.
Trenér Rostislav Vlach mohl být v pátečním duelu spokojen hlavně s prvními dvěma třetinami, po nichž jeho celek vedl 3:0. Středočeši v závěru snížili, ale na vyrovnání už nedosáhli. „První půlka zápasu byla vcelku dobrá, pak jsme si to zbytečně zkomplikovali vyloučeními,“ podotkl Vlach. „Tři body jsme si zasloužili, myslím, že herně jsme byli lepší, ale soupeře jsme zbytečně dostali sami do hry. Některá vyloučení byla zaviněná přílišnou snahou získat kotouč ve chvíli, kdy to ani nebylo potřeba, na trestnou lavici šel takhle třeba Jarda Balaštík. Musíme se podobných faulů vyvarovat.“

Vítězné střetnutí odehrál Zlín v sestavě zúžené jen na tři pětky a kvůli zdravotním problémům nastoupí i ve Slezsku jen s patnácti hráči do pole. Připravený bude i Zdeněk Okál, který už je zdravý, ale v pátek se ještě nevešel do sestavy. V sobotu proto z důvodu nabrání herní praxe vypomůže prvoligovému Šumperku. Příští týden by se pak měl do týmu vrátit také kanonýr Antonín Honejsek, který je nemocný. „Bohužel máme hodně zraněných nebo marodících útočníků, čtvrtý útok zase neposkládáme. Ale po Třinci hrajeme až v pátek doma s Karlovými Vary, sil by hráči měli mít dost,“ doplnil Vlach. Jako brankářská dvojka odcestuje junior Martin Svoboda.

Berany nečeká ve Werk Areně lehké střetnutí. Třinec je se ziskem 42 bodů na sedmé příčce a rozhodně má větší ambice než klidný střed tabulky. „Navíc poslední dvě utkání na domácím stadionu prohráli, takže budou chtít o to víc uspět. V Třinci je úzké kluziště, díky čemuž se domácí rychleji dostávají do tempa. Budeme se snažit co nejdéle držet bezbrankový rozdíl, abychom otupili jejich úvodní nápor,“ poznamenal Vlach, podle něhož si Zlín musí dát pozor zejména na osvědčené duo Jiří Polanský, Martin Adamský, které už dohromady nastřádalo 52 kanadských bodů.

Zlínští hokejisté mají na nedělní ráno naplánované rozbruslení od 8.30 hodin, v 11 hodin poté odcestují klubovým autobusem do Třince. Utkání 29. kola extraligy mezi Oceláři Třinec a PSG Zlín startuje v 15 hodin.
HC Oceláři Třinec - PSG Zlín