AKTUÁLNĚ: Hokejisté PSG Zlín zahájí nový rok dvěma zápasy na soupeřově kluzišti

Úřadující vicemistři z PSG Zlín vstoupí do nového roku 2014 v Tipsport extralize dvěma duely na ledě soupeřů. Zatímco v pátek 3. ledna zamíří na led beznadějně posledního týmu extraligy Chomutova, o dva dny později se představí v Hradci Králové, který hraje celou sezonu v popředí extraligové tabulky. Extraliga vstupuje v lednu do rozhodující fáze základní části a každý získaný bod má nyní dvojnásobnou hodnotu.
Hokejisté nezaháleli ani na přelomu roku, neboť mají před sebou v lednu rozhodující část základní části extraligové sezony. Do olympijské pauzy zbývá odehrát třináct kol, v případě Beranů čtrnáct zápasů včetně dohrávky doma s Vítkovicemi. „Netrénovali jsme pouze na Silvestra, na Nový rok v podvečer jsme byli už na ledě. Důraz jsme kladli především na taktickou přípravu. Víme dobře, co je ve hře a musíme se na důležité a rozhodující boje dobře připravit,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Situace ve středu tabulky se velmi vyrovnala a každý vybojovaný bod má nyní dvojnásobnou hodnotu. Berani zahájí náročnou sérii lednových utkání u soupeřů. Čajánek a spol. jedou v pátek 3. ledna do Chomutova, který je poslední čtrnácté příčce. Týmu příliš nepomohla ani léčba novým trenérem Josefem Turkem, Piráti prohráli posledních sedm zápasů a naposledy slavili výhru i body první prosincový den. „Věřím, že soupeře nepodceníme, i když ho najdeme až na posledním místě. Pořád opakuji, že extraliga je velmi vyrovnaná a záleží na řadě maličkostech. Profesorský hokej nám body nepřinese, musíme poctivě bojovat a jít postupně za úspěchem,“ vysvětlil jednapadesátiletý šéf zlínské střídačky.

Piráti z Chomutova prožívají velkou výkonnostní krizi a mužstvo už měsíc čeká na výhru i bodový zisk. „Došlo tam ke změnám v hráčském kádru a posílení má být dlouhodobější. Není jednoduché se dostat z takové výkonnostní i výsledkové krize. Těžko se z toho dostávají, neboť po sérii proher padá sebedůvěra. Čeká nás velmi těžký zápas. Chomutov se nevzdává, bude bojovat a hráči půjdou po každém puku,“ řekl Rostislav Vlach. Z víkendových zápasů v Chomutově a Hradci Králové bude spokojen se ziskem čtyř bodů.

Na marodce zůstává zkušený obránce Radim Tesařík, který má nespecifikované zranění. Devětatřicetiletý bek netrénuje od poloviny prosince, nicméně příští týden se možná zapojí do tréninkového procesu. „O víkendu určitě nebude hrát. Pokud se jeho zdravotní stav lepší, možná by mohl naskočit do domácího zápasu s Plzní,“ upřesnil Vlach. Minulý zápas na Slavii nehrál ani útočník Antonín Honejsek kvůli zánětu nosohltanu. Mladý útočník se objevil již na ledě, o jeho startu v Chomutově se rozhodne až v den zápasu. Na světovém šampionátu dvacítek ve Švédsku hraje juniorský útočník Pavel Sedláček. Pokud nebude k dispozici Honejsek, nasadí Zlín do hry zřejmě jen tři útoky. A jaké má nejlepší trenér loňské extraligy Rostislav Vlach přání na prahu nového roku 2014? „Tím hlavním je, abychom postoupili do play off. Dále aby nám to klapalo, mužstvo vyhrávalo a fanoušci měli radost z naší předvedené hry a výsledků.“

Mužstvo má v den zápasu v 8:30 hodin rozbruslení na domácím ledě a o hodinu později se vydá klubovým autokarem na cestu do Chomutova. Čajánkova družina se vrací po utkání zpět domů, k nedělnímu duelu do Hradce Králové bude cestovat v den zápasu. Zlín vyhrál v letošní sezoně s Chomutovem oba předchozí zápasy, na soupeřově ledě se radoval po výhře 4:3 v samostatných nájezdech, doma soupeře rozstřílel po výsledku 7:1.

Utkání 35. kola Tipsport extraligy Piráti Chomutov – PSG Zlín se hraje v chomutovské SD ARÉNĚ v pátek 3. ledna od 17:30 hodin.

Píráti Chomutov - PSG Zlín