pondělí 23. března 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

AKTUÁLNĚ: Moravská bitva mezi PSG Zlín a Kometou jde do rozhodujícího sedmého zápasu

Hokejový Zlín je na nohou! V dnešním podvečeru se rozhodne o vítězi čtvrtfinálové série Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy PSG Zlín – HC Kometa Brno. Pouze vítěz pondělního duelu postoupí do semifinále, kam už zamířilo trio Třinec, Litvínov a Sparta. Za stavu 3:3 na zápasy se odehraje rozhodující bitva na ledě DRFG Arény v Brně. Poslední krok bývá nejtěžší, o čemž se přesvědčila v šestém duelu právě Kometa. Obhájci titulu ze Zlína odvrátili mečbol soupeře po skvělém výkonu a vysoké výhře 5:0. Pro zlínský hokej to bude šestý sedmý zápas v historii play off. Předtím třikrát vyhrál a dvakrát prohrál.

Ať už dopadne sedmý zápas Zlína s Kometou jakkoliv, zaslouží si Čajánek a spol. za letošní sezonu slova uznání! Mistrovský tým PSG Zlín se vyšvihl skvělou druhou polovinou základní části z poslední příčky až na šesté místo a skvělým finišem vybojoval přímý postup do čtvrtfinále play off. Obhájci titulu se trápili ještě koncem listopadu na samém chvostu extraligové tabulky a nyní sahají po postupu mezi kvarteto nejlepších! Sedmá bitva má své specifika a více než pohled do statistik bude rozhodovat aktuální pohoda, psychické a fyzické síly. A zřejmě i maličkosti, které pošlou jeden tým do semifinále. „Je to rozhodující zápas, který rozhodne o vítězi série a postupujícím. Pro nás byl veledůležitý i šestý zápas. Jsme rádi, že jsme srovnali sérii a věříme, že to dotáhneme do úspěšného konce,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Zlínský stratég zažil na lavičce Zlína dvě rozhodující sedmé bitvy a jeho svěřenci odešli z ledu po tuhém boji se svěšenou hlavou. Shodou okolností se o to postarala vždy Plzeň. Zlín prohrál ve čtvrtfinále 2013 v Plzni 3:4 a v předloňském finále podlehl ve druhém prodloužení doma Plzni rovněž 3:4 gólem Martina Straky z 97. minuty! „Podstatná věc, že se musí hrát do rozhodnutí a nejezdí se nájezdy. Zápas může trvat hodně dlouho, ale jsme po fyzické i psychické stránce dobře připraveni,“ uvedl dvaapadesátiletý kouč.

Jasná výhra mistrovského Zlína v šestém zápase může svádět k dojmu, že vše půjde hladce. „Nic to neznamená. Vyhráli jsme, získali bod v sérii a můžeme pokračovat dále. Musíme se nyní koncentrovat, čeká nás bouřlivá atmosféra ve vyprodané aréně. Věřím, že to kluci zvládnou a celou sérii dotáhneme do úspěšného konce. Je potřeba k zápasu přistoupit zodpovědně a poctivě ho odřít,“ řekl Vlach. Na marodce obhájců titulu jsou útočník Filip Čech a obránce Dalibor Řezníček. Zlínští trenéři určí sestavu do rozhodující bitvy až v den utkání dopoledne.

Šampioni ze Zlína absolvují dopoledne rozbruslení na vlastním ledě a do Brna se vydají klubovým autobusem v 15 hodin. Sedmý zápas čtvrtfinále Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy 2015 HC Kometa Brno - PSG Zlín se hraje v pondělí 23. března od 18:20 hodin v brněnské DRFG Areně (bývalá hala Rondo). Duel můžete sledovat v přímém přenosu na sportovním kanálu ČT sport od 18 hodin, dále obrazově rovněž na TV Tipsport nebo prostřednictvím textového zpravodajství na serveru onlajny.com

PROGRAM A VÝSLEDKY ČTVRTFINÁLE PLAY OFF ZLÍNA S KOMETOU
HC Kometa Brno – PSG Zlín 3:3 na zápasy

1. zápas – středa 11. března v 18 hodin: HC Kometa Brno – PSG Zlín 2:3 po prodloužení (branky L. Čermák, V. Němec – Žižka, Roman Vlach, Okál).
2. zápas – čtvrtek 12. března v 18 hodin; HC Kometa Brno – PSG Zlín 4:2 (Kuboš, Ton, V. Němec, Vondráček – Marušák, P. Holík).
3. zápas – neděle 15. března v 15:30 hodin: PSG Zlín – HC Kometa Brno 1:2 (Roman Vlach – Ptáček, Honejsek).
4. zápas – pondělí 16. března v 18:20 hodin: PSG Zlín – HC Kometa Brno 5:3 (Ondráček 2, Jakub Svoboda, Kubiš, Roman Vlach – Mrázek, V. Němec, J. Káňa).
5. zápas – čtvrtek 19. března v 17:20 hodin: HC Kometa Brno – PSG Zlín 2:1 (Dujsík, Burian – Kotvan).
6. zápas – sobota 21. března v 16:20 hodin: PSG Zlín – HC Kometa Brno 5:0 (Veselý 2, Okál, A. Holík, Roman Vlach)
7. zápas – pondělí 23. března v 18:20 hodin: v Brně

Bilance Zlína v 7. zápasech play off: 3:2
Výhry (čtvrtfinále 2002 Znojmo 4:3 doma v prodloužení, čtvrtfinále 2004 Třinec 2:0 doma, semifinále 2005 Vítkovice 4:1 doma) – prohry (čtvrtfinále 2012 Plzeň 3:4 venku, finále 2013 Plzeň 3:4 ve druhém prodloužení doma).