AKTUÁLNĚ: PSG Zlín jde do domácích zápasů s cílem vyhrát a zlepšit střeleckou produktivitu

Hokejisté PSG Zlín mají před sebou dva důležité zápasy na domácím ledě zimního stadionu Luďka Čajky. V pátek změří síly s týmem Bílí Tygři Liberec a v neděli se utkají s Vervou Litvínov. Cílem Beranů je jednoznačně vyhrát oba zápasy na vlastním ledě a přiblížit se blíže středu extraligové tabulky. Úřadující vicemistři jsou v tabulce na desátém místě, v zápase na Spartě doplatili opět na neproměňování střeleckých příležitostí.
Zlínská družina nesehrála v pražských Holešovicích špatný zápas, ale opět neuspěla v koncovce. Čajánka a spol. trápí nízká produktivita, mužstvo v dosavadním dvanácti kolech zaznamenalo pouze 27 branek, což je po Litvínovu druhý nejnižší počet ze všech extraligových týmů. „Chybí nám pohoda a schází i štěstí. Řekl bych, že nám schází větší pohotovost ve střelbě. Řadě hráčů to tam zatím nepadá, zatímco v loňské sezoně dávali hodně branek. Věříme, že se to brzy změní,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Zápasem s Libercem se uzavře první čtvrtina dlouhodobé části a Zlín v případě výhry nad Libercem může dosáhnout na devatenáct bodů. „Máme spočítáno, že na play off by mělo stačit dvacet bodů v každé čtvrtině. Extraliga je velmi vyrovnaná a každý bodík je v konečném účtování hodně důležitý,“řekl Vlach.

Berany čeká v pátek nebezpečný Liberec, který je v tabulce za Zlínem o dva body, nicméně se jedná o velmi těžkého protivníka. „Bude to velmi důležitý zápas. Bílí Tygři mají o hodně silnější mančaft než v loňské sezoně a především velmi kvalitní je útok v čele s kapitánem Petrem Nedvědem. V sestavě Liberce najdeme hodně šikovné útočníky a čeká nás těžký zápas. Samozřejmě chceme navázat na předchozí velmi dobrý výkon z domácího zápasu s Plzní a vyhrát za tři body,“ uvedl jednapadesátiletý šéf zlínské střídačky na adresu hokejistů Liberce, kteří se vydali na Moravu již ve čtvrtečním odpoledni.

Důležitost dvou nejbližších zápasů na domácím ledě i uvědomují i hráči. „Poprvé v sezoně hrajeme na domácí půdě dvě utkání za sebou. Musíme se na zápasy dobře připravit, abychom je zvládli co nejlépe,“ řekl obránce Radim Tesařík. A jak vidí zkušený devětatřicetiletý zástupce kapitána PSG Zlín recept na zlepšení střelecké produktivity? „Na tréninku se snažíme na tom zapracovat. Trenéři nás neustále upozorňují, abychom více chodili do branky a hráli jednoduše. Bohužel nám to tam zatím nepadá.“

V sestavě PSG bude nadále scházet zraněný obránce Dalibor Řezníček a velký otazník visí nad startem útočníka Filipa Čecha. „O jeho případném startu se rozhodne až v den zápasu. Každopádně to musíme nějak poskládat, v záloze máme Jirku Ondráčka nebo Pavla Sedláčka. Ve hře je i varianta hry na tři útoky. Uvidíme, jak to rozsekneme. Do útoku je dost hráčů, nicméně do obrany máme k dispozici jen šest beků,“ vysvětlil Rostislav Vlach.

Zápas 13. kola Tipsport extraligy PSG Zlín – Bílí Tygři Liberec se hraje v pátek 18. října od 17:30 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Přijďte svými hlasivkami povzbudit Berany v boji o důležité extraligové body!
Zkušený obránce PSG Zlín Radim Tesařík při zápase s Libercem.