AKTUÁLNĚ: Prohra na Slavii zapomenuta, tým PSG Zlín je připraven skolit Vítkovice

Hokejová Tipsport extraliga pokračuje v těchto dnech rychlým tempem. V úterý 1. října je na programu 8. extraligové kolo a hokejisté PSG Zlín se utkají na domácím ledě s Vítkovicemi. Pro Berany se jedná o reparát za nevydařený zápas na Slavii, kde úřadující vicemistři odjeli s vysokou prohrou 0:6. „Naštěstí jdou zápasy v rychlém sledu a není příliš času se v tom pitvat. Je to za náma a myslíme už na Vítkovice. Samozřejmě nastoupíme do utkání s cílem vyhrát a odčinit nevydařený zápas se Slavií,“ řekl Juraj Jurík, druhý trenér PSG Zlín.
Zlínští hokejisté nastoupili na ledě lídra extraligy bez tří klíčových hráčů ze začátku sezony. Kvůli zdravotním problémům nehrál kapitán Petr Čajánek, stop na tři zápasy dostal od disciplinárky obránce Petr Zámorský a brankář Tomáš Štůrala vzhledem k náročnému programu neodcestoval s týmem do Prahy. „Náš výkon na Slavii nebyl optimální, zaostávali jsme především v osobních soubojích a v bruslení. Domácí nehráli super hokej, ale jejich výkon na nás stačil a šli výhře blíže naproti než my,“ pověděl zlínský asistent.

Mužstvo se vrátí k nevydařenému utkání na Slavii krátce při úterní poradě. „Pár vět ještě řekneme, ale sami hráči cítí, že výkon nebyl optimální a chceme to napravit při zápase s Vítkovicemi,“ vysvětlil Juraj Jurík.

Hokejisty PSG čeká na domácím ledě tým HC Vítkovice Steel, který neměl nejlepší vstup do extraligy a s šesti body je na předposlední, třinácté příčce v tabulce. V minulém kole prohrál doma s Chomutovem 0:2. „Extraliga je velmi vyrovnaná, rozdíly jsou minimální. Vítkovice mají o co hrát, pro nás se jedná opět o důležitý domácí zápas podobně jako s Vary. V případě naší výhry jim můžeme odskočit, na druhou stranu soupeře výhra posune blíže ke středu tabulky. Soupeř má mladé mužstvo, v létě odešla spousta starších hráčů. Vítkovice dobře bruslí, nicméně zřejmě mají problémy s psychikou a nezvládají vyrovnané zápasy,“ uvedl pětačtyřicetiletý Jurík.

Na pondělním tréninku se objevil již Čajánek, který by měl opět nastoupit po jednozápasové odmlce. Mimo hru je stále obránce Petr Zámorský, který si odpykává trest od disciplinární komise. Kdo se postaví do brány PSG Zlín, budou trenéři řešit dopoledne v den zápasu.

Při utkání s Vítkovicemi čeká fanoušky PSG Zlín soutěže v rámci projektu "Jedna víra. Jeden tým. Jeden cíl." o poukazy na nákup fan věcí v nově otevřeném fanshopu na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Během utkání s Vítkovicemi si budou užívat výhru soutěžící z předchozího domácího utkání s Brnem. Fanoušci z řad permanentkářů i těch, kteří si zakoupili jednorázové vstupenky hráli o dva sky boxy pro sebe a své přátele.

Utkání 8. kola Tipsport extraligy PSG Zlín – HC Vítkovice Steel se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v úterý 1. října od 17:30 hodin.