pondělí 27. října 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

AKTUÁLNĚ: Tým PSG Zlín jede do Brna skolit Kometu v dohrávce druhého extraligového kola

Hokejisté PSG Zlín zamíří podruhé během letošní sezony do Brna k utkání 2. kola Tipsport extraligy s Kometou. Repríza jarního finále byla v brněnské hale Rondo ukončena v polovině září kvůli mlze nad ledem během úvodní třetiny. Dohrávka se uskuteční v úterý 28. října v 15:30 hodin a hraje se opět od první minuty. Oba týmy se utkají během pěti dnů již podruhé, v páteční bitvě na zlínském ledě vyhrálo Brno 6:3 zásluhou tří branek během 160 vteřin v první třetině. Mistrovský Zlín prohrál oba víkendové zápasy na domácím ledě, místo šesti bodů vytěžil jediný a stále se krčí na posledním místě extraligové tabulky. „Doma se nám sice nevedlo, ale předtím jsme dvakrát vyhráli venku. Věřím, že nějaký bod urveme i v úterý a oplatíme Kometě prohru ze zlínského ledu,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Berani o víkendu dřeli, v bitvách s Kometou i Olomoucí bojovali až do poslední vteřiny, ale nakonec vytěžili z těchto zápasů pouhý bod. Penaltový rozstřel rozsekl až technický gól Hanáků. Mistři ze Zlína promarnili v souboji s nováčkem opět vedení 2:0 podobně jako v prvním vzájemném zápase na olomouckém ledě. „Zlomový byl gól soupeře na 2:1 v přesilové hře. Poté jsme mohli jít opět do dvoubrankového vedení, ale netrefili jsme branku. Vzápětí Balaštík neproměnil trestné střílení. Olomouc byla v první třetině pod tlakem, ale chytla se šťastnou brankou. Bohužel my jsme neuspěli v koncovce a dvougólový náskok nám opět nestačil k výhře po šedesáti minutách hry,“ uvedl Rostislav Vlach.

Leška a spol. mohou domácí nezdary odčinit venku, Zlín dohrává v úterý odložený duel v Brně a v pátek jede do Liberce. Při posledním dvojzápase na venkovních kluzištích vytěžil ze střetnutí na Slavii a v Mladé Boleslavi hned pět bodů ze šesti možných. „Na utkání v Brně se připravíme především po taktické stránce. Zápas ve Zlíně byl herně vyrovnaný. Ještě za stavu 1:3 jsme mohli duel zvrátit, ale po chybách jsme inkasovali zbytečné góly. Základem k úspěchu je zahrát pozorně v defenzivě,“ upřesnil dvaapadesátiletý zlínský stratég.

Mistrovský Zlín stále trápí rozrůstající se marodka. Ve stavu nemocných jsou kapitán Petr Čajánek, útočník Pavel Kubiš a brankáři Luboš Horčička i Tomáš Štůrala. V neděli nedohrál střetnutí s Olomoucí kvůli zranění kolena s pěti brankami aktuálně nejlepší střelec týmu Zdeněk Okál. „Sestavu dáme dohromady až v den zápasu. Něco už mám v hlavě, ale musíme, vše promyslet,“ řekl kouč Vlach.

Do dohrávky v Brně mohou zasáhnout i hráči, kteří v době řádného konání 2. extraligového kola nebyli uvedeni na seznamu obou klubů. V dohrávaných utkáních nesmí nastoupit pouze ti hokejisté, kteří v daném kole již sehráli utkání za jiný klub. V praxi to znamená, že za Kometu mohou nastoupit například Antonín Honejsek, Jakub Koreis a Roman Erat, za tým PSG Zlín Robert Říčka, David Šťastný nebo Petr Hromada.

Zlínská družina absolvuje v den utkání od 10 hodin dopoledne rozbruslení na domácím ledě a po obědě se vydá ve 12:15 hodin na cestu do moravské metropole pod Špilberkem. Dohrávka 2. kola Tipsport extraligy HC Kometa Brno – PSG Zlín je na programu v hale Rondo v úterý 28. října od 15:30 hodin.