AKTUÁLNĚ: Tým PSG Zlín jede do Karlových Varů, s prázdnou se rozhodně vracet nechce

Tipsport extraliga má v předolympijském týdnu na programu tři kola. Do únorové téměř třítýdenní přestávky zbývá odehrát ještě pět kol. Hokejisté PSG Zlín, kteří bojují o elitní šestku, se představí na přelomu ledna a února dvakrát na ledě soupeře a jednou v domácím prostředí. V úterý 28. ledna změří síly na západě Čech s týmem HC Energie Karlovy Vary. Lázeňští hostitelé usilovně zápolí o postup do vyřazovacích bojů, Berani si bodovým ziskem chtějí upevnit postavení ve vyrovnaném středu extraligové tabulky. „Do Karlových Varů si jedeme pro bodový zisk, ale nečeká nás lehká práce. Energetici mají v poslední dobře velmi dobrou formu a jejich výkonnost se hodně zvedla. V žádném případě se nechceme vracet s prázdnou,“ pověděl Juraj Jurík, druhý trenér PSG Zlín.
Úřadující vicemistry nakopl domácí zápas s Litvínovem, krerý se odehrál v rámci oslav 85 let ledního hokeje ve Zlíně. Berani se momentálně vezou na vítězné vlně tří zápasů, ve kterých vybojovali stoprocentní zisk devíti bodů. Po výhrách s Litvínovem, Kladnem a Třincem je dělí od čtvrté příčky pouhé čtyři body. Vítěznou sérii mohou natáhnout v souboji s karlovarskou Energií. Ta je v tabulce sice až dvanáctá, ale na desété místo ztrácí jen tři body a v posledním kole vyhrála na ledě Hradce Králové. „Karlovy Vary mají v poslední době velmi dobrou formu, sbírají hodně bodů a jejich výkonnost se zvedla. Hrají velmi týmově a čeká nás těžký soupeř. V útoku hrají v poslední době velmi dobře Zaťovič a Pohl, navíc je kvalitní ofenziva podpořena dobrým gólmanem Závorkou,“ řekl zlínský asistent Juraj Jurík. Energie po novém roce pravidelně boduje, z osmi zápasů vyšla naprázdno jen ve dvou zápasech. Shodou okolností to bylo při domácích utkáních se Slavií a Vítkovicemi.

Na marodce Zlína nadále zůstávají obránci Oldřich Horák, Petr Zámorský a útočník Filip Čech. Do sestavy se vrací bek Martin Matějíček, který kvůli disciplinárnímu trestu vynechal dva zápasy. Zlínští hráči absolvují brzy ráno dobrovolné rozbruslební a v 9 hodin se vydají klubovým autokarem na dalekou cestu do západních Čech. Kolem poledne se zastaví na oběd ve Velkých Popovicích u Prahy.

Čajánek a spol. v letošní sezoně vytěžili ze vzájemných zápasů s Karlovými Vary šest bodů. Doma vyhráli 3:1, na západě Čech poté 4:3. Nedařilo se jim pouze v odvetném zápase na zlínském ledě, který prohráli v polovině prosince 2:4. Utkání 43. kola Tipsport extraligy HC Energie Karlovy Vary – PSG Zlín se hraje v KV Areně v úterý 28. ledna v 18 hodin.

Sestava Karlových Varů v minulém extraligovém kole: Závorka - Šmach, Bičánek, Kubka, J. Drtina, Dresler, Gulaši, Schusser - Pohl, Balán, Zaťovič - Hovorka, Roman Vlach, Micka - Zucker, Vachovec, T. Rohan - V. Tomeček, R. Hruška, Koblasa.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín