AKTUÁLNĚ: V boji o elitní šestku přituhuje, vicemistři hrají doma s Hradcem Králové

Pouhá čtyři kola zbývá odehrát do konce základní části Tipsport extraligy a situace v boji o elitní šestku, která zaručuje přímý postup do play off, je stále více vyrovnaná. Tým PSG Zlín drží šesté místo s jednobodovým náskokem před Vítkovicemi. Na druhou stranu se přiblížil celkům před sebou, Čajánek a spol. mají Brno a Hradec Králové už na dohled. Právě páteční domácí souboj s hradeckým Mountfieldem bude hodně důležitý pro další vývoj situace, neboť Zlín v případě výhry svého protivníka v tabulce přeskočí. Berani mohou být úspěšnější i ve vzájemných zápasech, což sehraje podstatnou roli po skončení dlouhodobé části. Utkání PSG Zlín – Mountfield HK se hraje v pátek 28. února v 17:30 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně.

Všechny předchozí vzájemné zápasy mezi Zlínem a Hradcem Králové skončily výsledkem 2:1. Oba týmy vyznávají defenzivní styl hry a branek padá jako šafránu. „Podobně jako Hradec hrajeme spíše defenzivně. Mountfield má velmi dobrého gólmana, kvalitní obranu a šikovné útočníky. Máme před sebou hodně těžkého protivníka, nicméně chceme uspět a získat tři body. Soupeř měl výbornou první polovinu extraligy, poté se mu zranila spousta hráčů a výsledkově se mu trochu nedařilo. Teď už je kompletní a bude ve Zlíně hodně kousat,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Berani doposud nastřádali osmdesát extraligových bodů. Je otázkou kolik bodů zajístí postup do elitní šestky a tím pádem vyhnutí se předkola, které následuje okamžitě po odehrání základní části. „Nepočítáme, kolik bude potřeba bodů. Jdeme do každého utkání s cílem vyhrát. Samozřejmě záleží, jak budou hrát naši ostatní soupeři. Na záda nám dýchají Vítkovice, před sebou máme právě Hradec a Kometu. Po skončení dvaapadesátého kola se to může ještě hodně promíchat,“ upřesnil šéf zlínské střídačky.

Do utkání s Hradcem nenastoupí slovenský obránce Oldrich Kotvan, který má z předchozího utkání s Chomutovem bolestivé zranění na ruce. Do základní sestavy se vrací bek Patrik Urbanec, který v minulých dnech vypomáhal juniorce. Zlínští trenéři počítají s tím, že se objeví ještě do závěru základní části na ledě i zkušený gólman Luboš Horčička, který měl dlouhou zápasovou pauzu. „Určitou představu máme, do některých zápasů Luboše nasadíme, potřebuje po dlouhé době opět chytat,“ řekl Rostislav Vlach.

Utkání 49. kola Tipsport extraligy PSG Zlín – Mountfield HK se hraje v pátek 28. února v 17:30 hodin na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Přijdte povzbudit zlínské Berany v boji o důležité extraligové body. Důležitá informace pro všechny motorizované návštěvníky utkání, bezplatné parkování je zajištěno pro fanoušky na patrovém parkovišti vedle Baťova mrakodrapu.

PSG Zlín - Mountfield HK Hradec Králové