AKTUÁLNĚ: V kabině Beranů řádí před zápasy v Kladně a doma s Třincem marodka

Tipsport extraliga pokračuje o víkendu dalšími dvěma koly. Hokejisté PSG Zlín se představí v pátečním 15. kole na ledě Kladna, v neděli poté změří síly na domácím ledě s Třincem. Trenérský tandem Rostislav Vlach, Juraj Jurík řeší problémy s marodkou mezi útočníky, neboť zranění jsou Filip Čech, Bedřich Köhler a Antonín Honejsek. Pozitivitem je návrat obránce Dalibora Řezníčka, který v předchozích kolech nehrál. „Do listopadové reprezentační přestávky zbývá odehrát čtyři zápasy. Chceme před pauzou urvat co nejvíce bodů. Situace uprostřed extraligové tabulky je hodně vyrovnaná. Věřím, že nějaký bodík přivezeme i z Kladna,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.
Berani o víkendu stoprocentně bodovali na domácím ledě, když získali šest bodů za výhry nad Libercem a Litvínovem. „Spíše nám vyhovuje, když se hraje extraliga obden než téměř týdenní přestávka. Zápasové tempo a rytmus těžko natrénujete,“ řekl jednapadesátiletý šéf zlínské střídačky.

Tipsport extraliga měla v úterý volno a kompletním hracím kolem pokračuje až v pátek. Úřadující vicemistři se představí na ledě kladenských Rytířů. Ti nasbírali doposud o tři body méně než Berani a jsou v extraligovém pořadí těsně za Zlínem „Je to hodně bojovné mužstvo. Hru staví na zkušených odchovancích a velmi dobrém gólmanovi. Mají velmi šikovné útočníky a v ofenzivě jsou hodně nebezpeční. Kostru týmu tvoří Pavel Patera, Petr Tenkrát a Tomáš Kaberle. Na domácím ledě budou hodně nepříjemní a musíme se na zápas dobře připravit,“ uvedl Rostislav Vlach.

Zatímco v obraně je v současné době po návratu Oldřicha Horáka z měsíčního hostování ve Znojmě přetlak hráčů, v útoku schází tři zranění hokejisté Antonín Honejsek, Filip Čech a Bedřich Köhler. „Je to nepříjemná komplikace, ale musíme se s tím vypořádat. V záloze máme Tomáše Fořta v prvoligové Třebíče, který se rozehrává po nemoci nebo zalovíme ve vlastní juniorce. Uvidíme, jak nakonec poskládáme sestavu na víkendové zápasy,“ upřesnil Vlach.

Zlínská družina absolvuje v pátek brzy dopoledne (9.15 hodin) rozbruslení na ledě PSG arény a o půl jedenácté se vydá klubovým autobusem na cestu do středních Čech. Kolem poledne se hráči a realizační tým zastaví na oběd ve známé restauraci U Kryštofů v Jinošově. Zápas 15. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno – PSG Zlín se hraje v pátek 25. října v 18 hodin na ČEZ Stadionu v Kladně.

Rytíři Kladno - PSG Zlín