AKTUÁLNĚ: Vicemistři ukončí pod Ještědem základní část extraligy a dozví se soupeře pro play off

Začne tým PSG Zlín čtvrtfinále play off na domácím ledě a kdo bude soupeřem úřadujících vicemistrů v prvním kole vyřazovacích zápasů? Vlachova parta má odpověď na první otázku ve svých rukou, pokud porazí Liberec i v nastaveném čase nebo po nájezdech, skončí na čtvrtém místě. Kdo bude soupeřem Beranů určí další zápasy závěrečného kola základní části Tipsport extraligy. Bude to brněnská Kometa, Hradec Králové či snad Třinec nebo Plzeň? Vyluštění tajenky čtvrtfinálového soupeře poznáme v pátek 7. března před jednadvacátou hodinou večer. „Chceme začínat play off doma a jedeme do Liberce prodloužit vítěznou sérii a vyhrát. Cílem je dosáhnout na čtvrté místo po základní části,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Poslední soupeř hokejistů Zlína v základní části Bílí Tygři Liberec obsadí v tabulce bez ohledu na výsledek pátečního zápasů deváté místo. Severočeši nastoupí do předkola play off, kde se utkají s Pardubicemi nebo Vítkovicemi. “Bílí Tygři měli horší začátek sezony, poté se rozehráli a poslední zápasy již hrají velmi dobře. Bodovali pošesté za sebou a určitě nás nečeká jednoduchý zápas. Možná na první pohled Liberci už o nic nejde, ale určitě bude hrát naplno,“ řekl jednapadesátiletý kouč Zlína.

Úřadující vicemistři se vezu na vítězné vlně sedmi výher v řadě, které je posunuly z původní sedmé příčky až na čtvrtou pozici. Berani nespekulují nad svým čtvrtfinálovým soupeřem. "Nedíváme se na to, s kým budeme hrát, hlavně se potřebujeme pořádně připravit. Netaktizujeme, jestli budeme čtvrtí nebo pátí. Při vítězném zápase se Spartou byli naši fanoušci parádní, takže bychom chtěli začínat sérii doma. Do Liberce jedeme pro co nejvíc bodů, nikoho šetřit nebudeme,“ uvedl Petr Zámorský, obránce PSG Zlín.

V sestavě Zlína bude podobně jako v domácím utkání se Spartou chybět kapitán Petr Čajánek, který léčí nespecifikované zranění v horní části těla. Do Liberce neodcestuje ani další útočník Petr Holík, který si přivezl ze zápasu v Plzni bolestivý šrám, navíc ho skolila i nemoc. V brance PSG Zlín se tentokrát představí Luboš Horčička. „Už dříve jsme se dohodli, že Luboš po dlouhé zápasové přestávce odchytá do závěru základní části dva nebo tři zápasy. Kašík ho předtím výbornými výkony do brány nepustil,“ vysvětil Rostislav Vlach, zlínský kouč.

Zlínská družina absolvuje v 9:15 hodin rozbruslení na domácím ledě a půl hodiny po desáté hodiny se vydá klubovým autokarem na cestu pod Ještěd. Zápas 52. kola Tipsport extraligy Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín se hraje v Tipsport Areně v pátek 7. března v 18:20 hodin.

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín