úterý 09. listopadu 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Adam Zbořil: Máme na sobě deku. Nepomůže nic jiného, než pořádná dřina

Odchovanec brněnské Komety Adam Zbořil přišel do Zlína začátkem října společně s dalším forvardem Oscarem Flynnem z Mladé Boleslavi v rámci hráčské výměny za kapitána Tomáše Fořta. Na začátku letošní sezony se na ledě hledal, ale v posledních zápasech šla jeho výkonnost nahoru. Při souboji s Kladnem si připsal premiérový gól v dresu Beranů. „Určitě mě to povzbudí a pomůže do dalších kol, protože nejen já, ale celý tým máme na sobě deku,“ pověděl novinářům šestadvacetiletý útočník.

Důležitý souboj s Jágrovým Kladnem se hrál před rekordní návštěvou sezony ve Zlíně až do 28. minuty bez branek. Kladno poté vyrobilo hrubou chybu na modré čáře, puku se zmocnil právě Zbořil a nájezd na kanadského gólmana Landona Bowa chladnokrevně proměnil. Ve třináctém zápase za Berany se dočkal prvního gólu v novém působišti, předtím si připsal pouze jednu asistenci.

Berani v dalším průběhu důležité bitvy už nepřidali další střelecký úspěch a Rytíři otočili ve druhé třetině bitvu dvou týmů ze samého chvostu tabulky ve svůj prospěch. Nejdříve při hře čtyři na čtyři srovnali a těsně před druhou sirénou zasadili do sebevědomí Kubiše a spol. druhou ránu. „Zápas se tady zlomil, v oslabení jsme inkasovali zbytečně hloupý gól, který nás dvanáct vteřin před odchodem do kabin srazil do kolen. Tohle se nesmí stát,“ mluvil naštvaně Zbořil.

Středočeši přidali ve třetí třetině další tři góly a zlínští hokejisté nakonec odjeli z ledu se svěšenými hlavami po prohře 1:5. Kladno už uteklo na rozdíl deseti bodů. „Musíme se zvednout. Jak se říká, musíme držkou dřít led. Nepomůže nic jiného, než pořádná dřina. Musíme věřit, že to zlomíme,“ řekl subtilní forvard.

Adam Zbořil zažil v dresu Mladé Boleslavi dvě podařené sezony a probojoval se až do národního týmu České republiky. Ve Zlíně bude hostovat až do konce letošní extraligové sezony a pomalu se sžívá i s novým městem. „Po životní stránce je Zlín určitě pěkná lokalita, hezké prostředí, kolem krásná příroda. Bohužel hokejové výsledky jsou špatné a zápas s Kladnem tomu odpovídal. I já osobně nemůžu být spokojený, mé výkony tomu neodpovídají. Snad se to rychle změní,“ uzavřel Adam Zbořil.