sobota 16. února 2019 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Autor vítězné trefy Pavel Kubiš: Poslední přesilovka byla za tři body!

Šest minut před koncem třetí třetiny prohrávali, minutu a půl před závěrečnou sirénou slavili vítěznou trefu na 3:2. Parádní obrat hokejistů PSG Berani Zlín na ledě Bílých Tygrů v Liberci znamenal tříbodový zisk pod Ještědem po dlouhých čtyřech letech a další stáhnutí bodového rozdílu na desátou pozici!

Základ k obratu položil v 55. minutě vyrovnáním Herman, následně přišel druhý důležitý moment: Zlínu se naskytla možnost přesilové hry. Předchozí čtyři v zápase Berani neproměnili, na pátý pokus už ale byli úspěšní. Parádní kombinaci zakončil na hranici brankoviště Pavel Kubiš.

Kdybychom ten gól nedali, mohli bychom říct, že nás přesilovky položily. Nedali jsme pět na tři a vzápětí jsme inkasovali. Tu hlavní, poslední, jsme ale naštěstí využili, byla za tři body,“ byl nadšený třiatřicetiletý útočník.

Zlínští tak díky skalpu lídra tabulky stáhli bodovou ztrátu na desátou pozici zaručující předkolo play off na jeden jediný bod. „Každý zápas musíme hrát na krev a vyplácí se nám to. Před třetí třetinou byl stav vyrovnaný. Řekli jsme si, že odsud něco odvezeme. A odvážíme všechno,“ radoval se Pavel Kubiš.

Hlavní trenér Zlína Robert Svoboda nebyl spokojen s přesilovou hrou pět na tři, hlavní je ale výsledek. „V zápase se nám podařilo domácí překvapit, což je pro nás hodně důležité. Předvedli jsme bojovný výkon podpořený skvělým Liborem Kašíkem v bráně. Utkání jsme mohli rozhodnout v přesilovce pět na tři, v ní jsme hráli trochu nesoustředěně. Následně jsme inkasovali, což bylo nepříjemné. Klukům se ale i s patřičným štěstím podařilo zápas otočit, za což jsme velmi rádi," řekl Svoboda.

Berani dokázali bodovat počtvrté v řadě, v neděli 17. února je čekají doma Vítkovice. Hraje se netradičně od 18:20 hodin před kamerami České televize.