pátek 08. ledna 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Bedřich Köhler: Dvoustovka je solidní číslo, ale ušpiněná prohrou

Vrátil se do hry po jednozápasovém trestu od disciplinárky a ve 49. minutě zařídil vyrovnávací gól na 4:4, když zametl do sítě vyražený kotouč po předchozí střele Jakuba Ference. Ani jubilejní dvoustý gól v extralize v podání Bedřicha Köhlera nevedl pro Berany k bodům v odvetném zápase proti brněnské Kometě během necelých osmačtyřiceti hodin.

Zlínští hokejisté předvedli v předehrávce 33. kola dobrý výkon podpořený čtyřmi vstřelenými góly. To se Zlínu naposledy podařilo před více než měsícem na ledě Liberce, tentokrát to ale na body nestačilo. "Oproti předchozím zápasům jsme dali dost gólů. Střelecky se trápíme, ale teď jsme dali dost branek na to, abychom vyhráli. Je to frustrující, ale zase jsme ukázali charakter, když jsme zápas dostali z nepříznivých stavů 1:3 a 3:4. Bohužel jsme prohráli velmi nešťastnou brankou," pověděl po utkání zkušený forvard.

Berani inkasovali rozhodující gól v 55. minutě utkání, kdy nejdříve právě Köhler nevyhodil puk od mantinelu z obranného pásma a poté předvedl minelu brankář Libor Kašík, když mu kotouč nešťastně vypadl z lapačky a americký snajpr Peter Mueller ho snadno dopravil do prázdné brány. "Bylo to velmi smolné, za vyrovnaného stavu jsme se dívali alespoň po bodu," smutnil Köhler.

Pětatřicetiletý útočník zaznamenal dvoustý gól v nejvyšší soutěži. V extralize oblékl dresy Vítkovic, Zlína, Hradce Králové a Komety. "Je to velmi solidní číslo, vážím si toho, ale je to ušpiněné prohrou," řekl hráč, který k uvedenému číslu potřeboval celkem 927 utkání.

Svěřenci kouče Roberta Svobody si dávali velký pozor na nedovolené zákroky. Za 120 minut moravské bitvy s Brnem zahřívali jen třikrát trestnou lavici. "Věděli jsme, že soupeř má super přesilovky, tři vyloučení ve dvou duelech je opravdu minimum. Snad nám to vydrží co nejdéle," uvedl závěrem Bedřich Köhler.

Zlínští hokejisté mají nejbližší možnost na reparát v podobě zisku bodů v neděli 10. ledna, kdy je čeká v rámci 34. kola důležitý souboj na ledě posledního týmu extraligové tabulky z Českých Budějovic.

Zlínský útočník Bedřich Köhler před gólmanem Komety Karle Vejmelkou. FOTO: DEJFOTO.cz - David Peška