Bedřich Köhler: Mladí mají před sebou výzvu, ať seberou hozenou rukavici

Ostravský rodák Bedřich Köhler patří k nejzkušenějším hráčům současné sestavy Beranů. Urostlý pětatřicetiletý forvard má před sebou osmnáctou sezonu v nejvyšší soutěži, z toho ve Zlíně odehraje už devátou sezonu. V pondělí 27. července naskočil do zahájení herní přípravy na ledě. „Už jsem se těšil. Byla nezvykle dlouhá pauza, čtyři týdny a ještě víkend. Při dovolené jsem si odpočinul a chuť do hokeje je značná,“ hlásil hloučku novinářů po úvodním tréninku v PSG aréně.
Začátek přípravy odstartoval vzhledem k epidemiologickým opatřením a současné situaci ve speciálním režimu. PSG aréna prošla v minulých dnech důkladnou dezinfekcí po výskytu nemoci COVID-19 v týmu dorostu. Hráči a realizační A-tým absolvovali testy na koronavirus. „Osobně nemám z nemoci žádný strach. Kdybych byl pozitivní, tak zůstanu čtrnáct dní doma. Ani žádná nervozita při testování nebyla,“ řekl Bedřich Köhler.

Křídelnímu útočníkovi hysterie kolem pandemie koronaviru vadí. „Nemůže se nám to líbit, ale to jsou věci, které neovlivníme. Co k tomu říci, můžu mít na to jakýkoliv názor, ale jsou nařízení, které musíme respektovat a dodržujeme je,“ uvedl hokejový habán.

Nadcházející extraligovou sezonu zatím svírá nejistota ohledně termínů. Kvůli karanténě ve třech týmech bylo zatím odloženo pět zápasů letního klání Generali Česká Cup. Zlín má do turnaje vstoupit v úterý 4. srpna domácím zápasem s Vítkovicemi. Ostravané zatím odložili z preventivních důvodů nástup na led až na závěr tohoto týdne. „Nemá smysl něco sledovat, věci se mění z hodiny na hodinu. Je to zvláštní, informace nám není schopen nikdo podat,“ pověděl po pondělním tréninku majitel tří extraligových medailí. Vedle zlata a stříbra se Zlínem přidal do kompletní sbírky bronz v Hradci Králové. 

Soupiska Beranů se oproti minulé nedohrané sezoně příliš nezměnila. Odešli zahraniční hráči Ralf Freibergs a Valentin Claireaux, ale o extraligový dres zabojuje dravé mládí. „Šanci dostanou mladí kluci a mohou ji chytnout za pačesy, mají letos obrovskou šanci. Měli by si toho vážit, mají ideální možnost ukázat se. Načasování je přímo ideální. Nepamatuji si, aby byla extraliga nesestupová. Je to pro ně výzva, ať seberou hozenou rukavici,“ vzkázal na závěr Bedřich Köhler, který v nejvyšší soutěži odehrál 900 zápasů a zaznamenal 192 gólů

Zkušený forvard Bedřich Köhler během úvodního tréninku Beranů na ledové ploše PSG arény. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT