Beranem do konce letošní sezony bude Samuel Buček

Zvučné jméno přichází do ofenzivy extraligového týmu PSG Berani Zlín. V Baťově městě bude působit do konce letošní sezony křídelní útočník Samuel Buček ze Slovenska. Dvacetiletý urostlý hokejista, odchovanec hokeje v Nitře je držitelem prestižní ceny Zlatá korčula pro nejužitečnějšího hráče play off slovenské Tipsport ligy v loňské sezoně. Talentovaný Buček začal letošní sezonu ve finské Kouvole. Vedení moravského klubu reaguje příchodem Bučka a již dříve oznámeného Valentina Claireauxe z Francie na současné nelichotivé postavení v tabulce, když Beranům patří až poslední místo.
„Samo se vrátil před loňskou sezonou z juniorských soutěží v zámoří a skvěle odehrál premiérovou sezonu mezi seniory. Měl sice pomalejší rozjezd, ale začátkem listopadu se rozstřílel, sázel jeden gól za druhým a pravidelně bodoval. Dostal velký prostor na ledě a skvěle mu vyšel závěr sezony v play off. Měl velkou zásluhu, že Nitra došla až do finále,“ pověděl Antonín Stavjaňa, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Právě šéf zlínské střídačky Bučka velmi dobře pozná z úspěšného angažmá v Nitře. Stavjaňa mu dal šanci nahlédnout do seniorského hokeje v pouhých šestnácti letech. „Než odešel do Ameriky trénoval s námi a poprvé naskočil mezi muže. Slibujeme si od jeho příchodu, že bude dávat góly a zvedne se produktivita týmu,“ upřesnil šestapadesátiletý trenér.

Samuel Buček se narodil 19. prosince 1998 ve slovenské Nitře. Žákovská a mládežnická léta prožil v rodném městě pod Zoborem, kde jako šestnáctiletý naskočil na podzim 2015 do seniorského hokeje. Následoval odchod do zahraničí, kde působil v zámořských juniorských soutěžích QMJHL a USHL, nejdříve v týmu USHK Chicago Steel, další sezonu strávil v Shawinigan Cataractes a poté se vrátil zpět do Chicaga. Před loňskou sezonou se vrátil do rodné Nitry, kde patřil k oporám týmu, měl velkou zásluhu na zisku stříbrných medailí. Stal se jako nejmladší hráč držitelem Zlaté korčule pro nejužitečnějšího hráče play off Tipsport ligy. Loni odehrál celkem 71 zápasů, ve kterých si připsal 65 kanadských bodů za 39 gólů a 26 asistencí!  Od loňského ročníku je v kontaktu s týmem NHL Detroit Red Wings, který mu doporučil angažmá v nejvyšší soutěži ve Finsku. Letošní sezonu zahájil právě na severu Evropy v týmu Kouvolan Edustuskiekko, kde odehrál jen pět zápasů, ale nedostal předpokládaný prostor na ledě. 

Urostlý hokejista s fyzickými parametry (190 cm, 87 kg) prošel všemi reprezentačními mládežnickými týmy Slovenska, na šampionátu „dvacítek“ v roce 2018 byl v týmu trenéra Ernesta Bokroše nejproduktivnějším Slovákem. Na svém kontě má i šest zápasů v seniorské reprezentaci. Premiérový gól v národním týmu dal loni v prosinci na Švýcarském poháru při výhře nad Rakouskem.