pondělí 13. prosince 2021 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Berani bodovali na Kometě: Umíme být úspěšní, říká obránce Ondřej Němec

Hokejisté PSG Berani Zlín v období mezi první a druhou reprezentační přestávkou zaznamenali padesáti procentní úspěšnost co se získaných bodů týče. Ten dvanáctý ze čtyřiadvaceti možných přidali na ledě brněnské Komety. S moravským rivalem Berani bodovali i potřetí v letošní sezoně, tentokrát prohráli v prodloužení 1:2.

"Ukazuje se, že pokud děláme věci tak, jak si řekneme, tak umíme být úspěšní," řekl po utkání v Brně Ondřej Němec směrem k pravidelnému přísunu bodů v posledních zápasech. "A v duelech, kde jsme pokyny neplnili, jsme neuspěli," dodal sedmatřicetiletý zkušený bek.

Na Kometě byli Berani sice střelecky asi o polovinu méně aktivní než soupeř, ale hlavní ukazatel, a tedy skóre, byl po šedesáti minutách nerozhodný. Zlín na gól Petera Muellera ze závěru první třetiny dokázal zareagovat ve 46. minutě při početní výhodě, kdy přesně pálil právě Ondřej Němec. Rozhodčí ještě na videu zkoumali, zda regulérnost nemůže ovlivnit posunutá branka, gól však platil.

"Vůbec jsem nepochyboval o tom, že to je gól. Puk byl v bráně dřív, než se Kuba Sedláček přesunul k tyči. Ukazovali to pak i na kostce," sdělil jistě autor gólu, který obral o body svého bývalého zaměstnavatele, kde oslavil dva mistrovské tituly. "V Brně jsem strávil fajn období, ale teď už jsem ve Zlíně. Nic zvláštního v tom nehledám," pověděl Němec, jehož jméno domácí fanoušci po utkání skandovali.

Neskandovali ale pořád, Zlín svou nátlakovou hrou zejména ve třetí třetině soupeře čas od času dostal pod tlak a tisícovka příznivců Brna na své hráče nejednou hlasitě pískala. "Měli jsme pomalejší rozjezd, pak jsme ale začali dělat právě ty věci, které máme a plynuly z toho šance, místy i tlak," věděl sedmatřicetiletý obránce.

V závěru mohli Berani bojovat i o tři body, minutu a půl před koncem však sudí evidentní hru Brna v šesti nezaregistrovali. A v prodloužení poté, co na už nekvalitním ledu podklouzl Vladimir Michasenok, domácí rozhodli po pouhých šestnácti vteřinách. "Bod ale určitě bereme," řekl Němec po posledním duelu před reprezentační přestávkou. "Minulou pauzu jsme měli výborný tréninkový blok a taky přišli kluci, kteří nám pomohli s efektivitou," připomněl Ondřej Němec.

Znovu se kola extraligy roztočí v úterý 21. prosince, do Zlína přijede HC Motor České Budějovice.