neděle 22. ledna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani hrají s Litvínovem o čtrnáctou výhru v řadě na domácím ledě!

Tipsport extraliga má na programu v neděli 22. ledna kompletní 41. kolo. Hokejisté PSG Zlín změří síly s týmem HC Verva Litvínov. Severočeši jsou pro Berany nejoblíbenějším týmem na domácím ledě, neboť Zlín ho porazil v třinácti zápasech v řadě! Naposledy se Litvínov radoval z výhry v Baťově městě na den přesně před dlouhými sedmi lety! Utkání začíná v 17:20 hodin.

Severočeši nejezdí do Baťova města rádi, neboť poslední výhra žlutočerných barev se datuje do sezony 2009/2010, před sedmi lety (22. ledna) vyhrálo mužstvo zpod Krušných hor 2:1. Od té doby přišla dlouhá šňůra třinácti proher v řadě. Zkrátka Zlín na Litvínov umí zahrát. „Vždy máte nějakého soupeře, proti kterému se vám hraje lépe, proti dalšímu hůře na domácím nebo venkovním ledě. Doufejme, že tato úspěšná série bude pokračovat a natáhneme ji o další vítězství,“ pověděl Robert Svoboda, trenér PSG Zlín.

Litvínov se drží celou sezonu v první čtyřce, momentálně je na třetím místě se ziskem 69 bodů. Poslední výsledky však má jako houpačce, v pátek prohrál překvapivě doma s Olomoucí 0:3. „Charakter hry Litvínova je stejný, mají v koncovce velmi dobře vybavené hráče, hrají ofenzivně s podporou obránců. Střílí hodně gólů z přesilových her, které mají velmi dobře sehrány,“ uvedl devětačtyřicetiletý kouč. Svoboda s Martinem Hamrlíkem koučovali ze střídačky proti soupeři již utkání pod Krušnými horami, Zlín tam tehdy těsně prohrál 1:2. „Určitě jsme nebyli bez šance. Odehráli jsme velmi dobrý zápas a zasloužili jsme si bodovat,“ vrátil se Svoboda k utkání na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově.

Veselý a spol. si připsali v pátečním kole sladkou výhru v derby na ledě Komety a vrátili se zpět na pozice, které zaručují předkolo play off. „Hráče musíme pochválit za předvedenou hru. Jsme rádi za zlepšení produktivity, a že čtyři branky stačily k zisku tří bodů. Získali jsme všechny body po utkání v Karlových Varech, které nám nevyšlo. V duelu s Litvínovem chceme navázat na velmi dobrou hru na Kometě,“ uvedl Svoboda.

Na marodce je stále dlouhodobě zraněný obránce Oldřich Horák. Do sestavy se vrací forvard Jiří Ondráček, který vynechal ze zdravotních důvodů utkání v Brně. „Na Kometě byla skvělá atmosféra. Věřím, že nám i naši fanoušci připraví podobnou podporu jaká byla v Brně. Páteční výhra je může nalákat do hlediště,“ přál si trenér Robert Svoboda.

Utkání 41. kola Tipsport extraligy PSG Zlín versus HC Verva Litvínov se hraje v neděli 22. ledna v 17:20 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Pokladny budou otevřeny od 16 hodin. Přijďte povzbudit zlínské Berany v boji o důležité extraligové body.Po skončení utkání (cca 20 minut) proběhne u domácí střídačky oblíbená autogramiáda, fanoušci získají podpis obránce Martina Matějíčka.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Litvínova v české extralize:
CELKEM: 108 zápasů, 52 – 10 – 3 – 8 – 35, skóre 339:275, 167 bodů
DOMA: 53 zápasů, 37 – 3 – 0 – 4 – 9, skóre 211:109, 106 bodů
VENKU: 55 zápasů, 15 – 7 – 3 – 4 – 25, skóre 128:166, 61 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 11:2, 25. října 1996 v sezoně 1996/1997
Nejvyšší prohra doma: 2:6, 28. prosince 1997 v sezoně 1997/1998
Nejvyšší vítězství venku: 6:3, 12. prosince 1993 v sezoně 1993/1994, 11. září 2016 v sezoně 2016/2017
Nejvyšší prohra venku: 0:7, 10. října 1993 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 3:2 po nájezdech, 4:1, venku 0:4, 2:3 v prodloužení. Letošní sezona 2016/2017: Zlín venku 6:3, 1:2 – doma 4:1.

Výsledky hokejistů Litvínova v letošní sezoně 2016/2017: venku Olomouc 3:1, Třinec 1:2, Mladá Boleslav 4:3 po prodloužení, Brno 1:7, Karlovy Vary 3:1, Plzeň 4:3, Zlín 1:4, Třinec 3:2 po prodloužení, Chomutov 4:2, Hradec Králové 3:0, Vítkovice 1:4, Sparta 0:3, Liberec 2:1, Pardubice 3:2, Olomouc 1:7, Mladá Boleslav 6:3, Brno 1:2, Karlovy Vary 3:2, Plzeň 2:4, Liberec 1:2 – doma Zlín 3:6, Chomutov 2:4, Hradec Králové 3:2 po nájezdech, Vítkovice 2:0, Sparta 5:1, Liberec 3:2 po prodloužení, Pardubice 2:0, Hradec Králové 3:2 po prodloužení, Olomouc 3:2 po nájezdech, Mladá Boleslav 3:2, Brno 3:2 po prodloužení, Karlovy Vary 2:1 po prodloužení, Plzeň 2:0, Zlín 2:1, Třinec 3:4 po prodloužení, Chomutov 3:2 po prodloužení, Vítkovice 1:2, Sparta 3:2, Pardubice 5:4 po prodloužení, Olomouc 0:3.

Kanadské bodování hráčů Vervy po 40. extraligovém kole: 1. František Lukeš 34 (15 + 19), 2. Viktor Hübl 31 (14 + 17), 3. Robin Hanzl 21 (6 + 15), 4. Martin Hanzl 18 (11 + 7), 5. Tomáš Pavelka 14 (5 + 9), 6. Jakub Černý 13 (7 + 6),  7. Daniel Sörvik 13 (5 + 8), 8. Miloslav Hořava 11 (5 + 6), 9. Ondřej Jurčík 9 (5 + 4), 10. Karel Kubát 9 (2 + 7) atd.

Statistiky brankářů: Jaroslav Janus (31 zápasů) - průměr 1.92 golů na zápas, úspěšnost 93.20 %, Michael Petrásek (4 zápasy) – průměr 2.75 gólů na zápas, úspěšnost 91.79 %, Tomáš Halász (2 zápasy) – průměr 6.00 gólů na zápas, úspěšnost 78.38 %.

Sestava Litvínova v minulém extraligovém kole: Janus - Gula, Kubát, K. Pilař, Z. Sklenička, F. Pavlík, Frolo - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Dufek, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík, D. Stránský, Šlégr.