pondělí 25. listopadu 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani jedou na led mistrovského Třince překvapit a sebrat body

Hokejová Tipsport extraliga pokračuje v posledním listopadovém týdnu rychlým tempu. Netradičně v úterý 26. listopadu je na programu 22. extraligové kolo, tým PSG Berani Zlín se představí na ledě mistrovského týmu HC Ocelář Třinec. Svěřenci trenéra Roberta Svobody nejedou do Slezska v roli favorita, ale rozhodně se nechtějí vracet domů s prázdnou. „Extraliga je hodně vyrovnaná a výsledky tomu odpovídají. V každém kole někdo překvapí, tentokrát to chceme být my,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín. Oba týmy od sebe dělí deset příček v tabulce a rozdíl jednadvaceti bodů ve prospěch Ocelářů. Zlín ale na Třinec umí zahrát a z ledu Ocelářů vozí v posledních sezonách pravidelně bodový zisk.

Zlínští hokejisté vybojovali v pátek důležitou tříbodovou výhru na ledě Pardubic a od posledního týmu v tabulce odskočili na rozdíl čtyř bodů. „Bylo to hodně nervózní utkání. Výhru bereme všemi deseti, neboť se počítají body a hokej není krasobruslení. Při vyrovnané hře pět a pět jsme byli aktivnější a lepším týmem. Rozhodujícím momentem byla druhá třetina, kdy nás zbytečná vyloučení stála spoustu sil, Dynamo mohlo výsledek ovlivnit, ale ubránili jsme se bez inkasované branky. Pro nás bylo skvělé, že jsme získali tři body,“ řekl Robert Svoboda.

Berani měli v neděli zápasové volno, neboť derby s Brnem v rámci 21. kola odehráli po reprezentační přestávce. Největší konkurenti ze závěru extraligové tabulky shodně prohráli, Litvínov a Pardubice vyšly bodově naprázdno. „Týmy ze závěru tabulky se nyní v počtu zápasů srovnaly. Stále není odehrána ani polovina základní části. Každé zlepšení a odstup od konce tabulky dá týmu větší klid do hry a může se zlepšit i výkonnost všech hráčů,“ vysvětlil dvaapadesátiletý zlínský kouč.

Mistrovský tým HC OCELÁŘI TŘINEC, čeští šampioni z jara 2019 jsou v tabulce na druhém místě s 43 body. Na vedoucí Spartu ztrácí dva body, přičemž odehráli o dva zápasy více než lídr extraligy. Svěřenci trenéra Václava Varadi překvapivě prohráli naposledy doma s Karlovými Vary, když předtím se vezli na vítězné vlně pěti zápasů v řadě. Prohra 1:6 s Vary byla největší porážkou Třince doma za posledních deset let!

Berani na Oceláře umí dlouhodobě zahrát, v posledních sezonách vždy ve Werk Areně alespoň jednou v ročníku vyhráli. „Herní styl Třince nám sedí, hráči to mají v povědomí. Hrajeme s Oceláři vždy velmi dobrý hokej a úspěšný výsledek tým vždy povzbudí. Ale každý zápas začíná od nuly, jdeme do utkání s pokorou a s cílem podat dobrý výkon,“ řekl Svoboda.

Na marodce jsou obránci Tomáš Žižka a Dalibor Řezníček přičemž kapitán týmu se objevil na ledě v zátěžovém režimu. Po jednozápasové odmlce se vrací do sestavy bek Martin Novotný. V Pardubicích nehrál, neboť ho při dopoledním rozbruslení nešťastně trefil kotouč do hlavy. Brankář Libor Kašík už trénuje pár týdnů v plném režimu. Naskýtá se otázka, neobjeví se v brzké době na extraligovém ledě? „Není to vyloučené, ale nechceme předbíhat, všechno má svůj čas. Chceme mu dát dostatek prostoru, aby byl stoprocentně připravený na návrat,“ uvedl Robert Svoboda.

Utkání 22. kola Tipsport extraligy 2019/2020 HC Oceláři Třinec – PSG Berani Zlín se odehraje ve WERK ARENĚ v úterý 26. listopadu v 17 hodin, sledujte duel na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 0:7, 7. ledna v sezoně 1998/1999

Výsledky obou soupeřů v sezoně 2015/2016 – základní část: Zlín doma 0:3, 1:2, Zlín venku 2:1, 1:3. Předkolo play off: Zlín – Třinec 3:2 na zápasy – Zlín doma 2:1, 3:4 po nájezdech - venku 3:2 po prodloužení, 3:4 – Zlín doma 3:2 po prodloužení.  Sezona 2016/2017: Zlín doma 4:3 po nájezdech, 4:2 – venku 1:7, 1:2 po prodloužení. Sezona 2017/2018: Zlín doma 4:0, 1:3 – venku 1:0, 4:2. Loňská sezona 2018/2019: Zlín doma 4:2, 2:3 po prodloužení – venku 2:1 po nájezdech, 1:2. Letošní sezona 2019/2020: Zlín doma 2:5.

Výsledky týmu HC Oceláři Třinec v letošní sezoně 2019/2020: doma Kladno 6:2, Litvínov 3:2, Olomouc 7:3, Hradec Králové 4:0, Karlovy Vary 4:3 po prodloužení, Liberec 5:2, Sparta 2:3, Litvínov 2:0, Mladá Boleslav 3:0, Brno 6:3, Vítkovice 2:1, Karlovy Vary 1:6 – venku Brno 1:2 po nájezdech, Vítkovice 3:4, Sparta 2:4, Mladá Boleslav 3:4, Vítkovice 6:4, Zlín 5:2, Pardubice 2:5, Hradec Králové 0:1 po nájezdech, Plzeň 1:6, Kladno 7:1, Hradec Králové 4:1.

Hráčský kádr HC Oceláři Třinec, sezona 2019/2020 - brankáři: Petr Kváča, Nick Malík. Obránci: Marian Adámek, Milan Doudera, Martin Gernát (SVK), Guntis Galvinš (LAT), Filip Haman, Lukáš Krajíček, Tomáš Kundrátek, Jakub Matyáš, David Musil, Vladimír Roth, Ondřej Hrachovský, Jan Zahradníček. Útočníci: Martin Adamský, Vladimír Dravecký (SVK), Jan Hladonik, Patrik Hrehorčák (SVK), Aron Chmielewski (POL), Erik Hrňa, David Kofroň, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Tomáš Marcinko (SVK), Štěpán Novotný, Jiří Polanský, Martin Růžička, Matěj Stránský, Petr Vrána. Hlavní trenér: Václav Varaďa, asistenti trenéra: Marek Zadina, Jiří Raszka.

Změny v kádru Třince - přišli:
Patrik Bartošák (brankář, Vítkovice), Petr Kváča (brankář, České Budějovice/Chance liga), Tomáš Kundrátek (obránce, Davos/SWI), Patrick Kudla (obránce, Nové Zámky/SVK), Patrik Hrehorčák (útočník, Rouyn-Noranda/QMJHL), Michal Kvasnica (útočník, Portland/WHL), Matěj Stránský (útočník, Mora/SWE). Během sezony: Andrej Nestrašil (útočník, Nižněkamsk/KHL).
Odešli: Šimon Hrubec (brankář, Kunlun/KHL), Peter Hamerlík (brankář, Bratislava Capitals/SVK), Jan Bartko (obránce, Ticino, SWI2), Patrik Husák (obránce, Poruba/Chance liga), David Cienciala (útočník, Mladá Boleslav), Vít Christov (útočník, České Budějovice/Chance liga), Ethan Werek (útočník, Kunlun/KHL), Vladimír Svačina (útočník, Poruba/Chance liga), Jonáš Peterek (útočník, Calgary/WHL), Adam Raška (útočník, Rimouski/QMJHL). Během sezony: Andrej Nestrašil (útočník, Magnitogorsk/KHL), Patrik Bartošák (brankář, přerušení kariéry), Michal Kvasnica (útočník, Vancouver Giants/WHL).

Kanadské bodování hokejistů HC Oceláři Třinec po 21. extraligovém kole (včetně dvou předehrávek): 1. Petr Vrána 19 (7 + 12), 2. Michal Kovařčík 18 (8 + 10), 3. Matěj Stránský 17 (8 + 9), 4. Martin Gernát 17 (3 + 14), 5. Tomáš Marcinko 16 (10 + 6), 6. Erik Hrňa 14 (4 + 10), 7. Vladimír Dravecký 12 (7 + 5), 8. Patrik Hrehorčák 11 (4 + 7), 9. Aron Chmielewski 10 (5 + 5), 10. Ondřej Kovařčík 10 (4 + 6), 11. Milan Doudera 9 (4 + 5), 12. Vladimír Roth 8 (3 + 5), 13. David Musil 8 (0 + 8), 14. Tomáš Kundrátek 5 (3 + 2), Martin Adamský 5 (3 + 2), 16. David Kofroň 4 (2 + 2), 17. Andrej Nestrašil 4 (1 + 3), 18. Lukáš Krajíček 3 (0 + 3), 19. Jan Zahradníček 2 (1 + 1), Jiří Polanský 2 (1 + 1), 21. Guntiš Galvinš 2 (0 + 2), 22. Štěpán Novotný 1 (1 + 0). Celkem bodovalo 22 hokejistů.

Střelci: 10 – Marcinko, 8 – M. Kovařčík, M. Stránský, 7 – Vrána, Dravecký, 5 – Chmielewski, 4 – Hrňa, Hrehorčák, O. Kovařčík, M. Doudera, 3 – Gernát, Roth, Kundrátek, Adamský, 2 – Kofroň, 1 – Nestrašil, Zahradníček, Polanský, Š. Novotný.

Statistiky brankářů: Patrik Bartošák (11 zápasů, 542 odchytaných minut) - průměr 1,99 gólů na zápas, procento úspěšnosti 93,26. Petr Kváča (14 zápasů, 793 odchytaných minut) - průměr 2,27 gólů na zápas, procento úspěšnosti 92,46. Nick Malík (1 zápas, 60 odchytaných minut) - průměr 6,00 gólů na zápas, procento úspěšnosti 79,31.

Sestava Třince v minulém extraligovém zápase: Malík - Kundrátek, Gernát, M. Doudera, Zahradníček, D. Musil, Galvinš - O. Kovařčík, M. Kovařčík, M. Stránský - Hrňa, Marcinko, Dravecký - Martynek, Polanský, Adamský - Chmielewski, Hladonik, Hrehorčák - Kofroň. Trenéři: Varaďa, Zadina, Raszka.