pondělí 24. února 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani jedou na led mistrovského Třince s cílem vybojovat bodový zisk

Hokejová Tipsport extraliga má před sebou finiš základní části. Hokejisté PSG Berani Zlín míří na led mistrovského týmu HC Oceláři Třinec k dohrávce 48. kola. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík zabojují během dvou týdnů v posledních pěti zápasech o postavení v elitní desítce, které značí po závěru dlouhodobé části vyřazovací boje v play off. Obhájce titulu může bodem z dohrávky získat jistotu přímého postupu do čtvrtfinále play off. „Jedeme do Třince s cílem odvézt si odsud bodový zisk. I přes poslední tři prohry není náš herní projev špatný, ale je potřeba se zlepšit v defenzivě a vyvarovat se zbytečných individuálních chyb,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Zlína. Na marodce je stále kapitán Tomáš Žižka.

Zlínští hokejisté prohráli v sobotní dohrávce doma derby s Kometou 3:5 a poprvé v sezoně na brněnský tým nevyzráli. „Velmi dobrý zápas se vším všudy, ale pro nás bohužel bez bodů. Snažili jsme se počtvrté v sezoně nad Kometou vyhrát, ale srazily nás individuální chyby. Soupeře jsme přestříleli, ale nepodařilo se nám duel zlomit v náš prospěch. Vytvořili jsme si hodně šancí, ale velmi dobře zachytal brankář Čiliak,“ vrátil se k sobotnímu derby Robert Svoboda..

Berani poslední tři zápasy prohráli a nezískali ani bod. „Herní projev není špatný. Vypracujeme si poměrně hodně šancí, které se nedaří proměnit. A rovněž v poslední době nám nevychází ani přesilovky. Pořád děláme zbytečné chyby v defenzivě. Nejsme zkroušení, ale musíme být v defenzívě preciznější,“ řekl dvaapadesátiletý zlínský kouč.

Zlínská družina musí o jistotu postupu do předkola play off ještě zabojovat. Vítkovice ztrácí na Berany pět bodů, ale mají o jeden odehraný zápas více. „Mrzí nás, že nemáme z posledních tří zápasů jeden až tři body. To se nepodařilo a vyšli jsme bodově naprázdno. V minulých sezonách neměl celek v desítce pět kol před koncem náskok pěti bodů na jedenácté místo. Není to příliš, ale není to ani málo,“ uvedl Robert Svoboda.

Berani zamíří na led mistrovského týmu HC OCELÁŘI TŘINEC. Čeští šampioni z jara 2019 jsou v tabulce momentálně na pátém místě s 82 body. Na vedoucí Liberec ztrácí už čtrnáct bodů, ale svěřenci Václava Varadi stále myslí i na druhou příčku, na kterou ztrácí jen čtyři body. Oceláři si určitě přejí rozehrát čtvrtfinálovou sérii na domácím ledě, což jim zajistí umístění do čtvrtého místa. Třinečtí doma prohráli dva z posledních tří zápasů a celkově si připsali z uplynulých pěti duelů jen dvě vítězství.

Zlín v letošní sezoně vybojoval ve vzájemných zápasech se Slezany jednu výhru, když na třineckém ledě vyhrál 5:4 po nájezdech. Oba zápasy na ZS Luďka Čajky skončily výhrou hostů po výsledcích 5:2 a 4:2.  Třinec ve vzájemných soubojích šestkrát za sebou bodoval a čtyřikrát z toho vyhrál.

Na marodce je stále kapitán týmu Tomáš Žižka, který je zraněn v horní části těla. „Ještě není fit, zranění si vyžádá ještě pár dní klidu,“ upřesnil hlavní trenér Zlína. Další hráči jsou po zdravotní stránce v pořádku. Změny v sestavě se nečekají. „Není důvod dělat změny, herní projev mužstva je dobrý. Musíme se lépe připravit v defenzivě,“ uzavřel Robert Svoboda. Berani mají dopoledne na programu taktickou přípravu na zápas, poté rozbruslení a krátce po poledni se vydají na cestu do Třince.

Dohrávka zápasu 48. kola Tipsport extraligy 2019/2020 HC Oceláři Třinec – PSG Berani Zlín se odehraje ve WERK ARENĚ v úterý 25. února v 17 hodin, sledujte duel na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 0:7, 7. ledna v sezoně 1998/1999

Výsledky obou soupeřů v sezoně 2015/2016 – základní část: Zlín doma 0:3, 1:2, Zlín venku 2:1, 1:3. Předkolo play off: Zlín – Třinec 3:2 na zápasy – Zlín doma 2:1, 3:4 po nájezdech - venku 3:2 po prodloužení, 3:4 – Zlín doma 3:2 po prodloužení.  Sezona 2016/2017: Zlín doma 4:3 po nájezdech, 4:2 – venku 1:7, 1:2 po prodloužení. Sezona 2017/2018: Zlín doma 4:0, 1:3 – venku 1:0, 4:2. Loňská sezona 2018/2019: Zlín doma 4:2, 2:3 po prodloužení – venku 2:1 po nájezdech, 1:2. Letošní sezona 2019/2020: Zlín doma 2:5, 2:4 – venku 5:4 po nájezdech.

Výsledky týmu HC Oceláři Třinec v letošní sezoně 2019/2020: doma Kladno 6:2, Litvínov 3:2, Olomouc 7:3, Hradec Králové 4:0, Karlovy Vary 4:3 po prodloužení, Liberec 5:2, Sparta 2:3, Litvínov 2:0, Mladá Boleslav 3:0, Brno 6:3, Vítkovice 2:1, Karlovy Vary 1:6, Zlín 4:5 po nájezdech, Pardubice 7:0, Plzeň 5:2, Brno 1:4, Kladno 2:1 po nájezdech, Olomouc 2:3 po nájezdech, Liberec 4:3, Sparta 5:1, Mladá Boleslav 4:6, Hradec Králové 6:0, Vítkovice 2:3 – venku Brno 1:2 po nájezdech, Vítkovice 3:4, Sparta 2:4, Mladá Boleslav 3:4, Vítkovice 6:4, Zlín 5:2, Pardubice 2:5, Hradec Králové 0:1 po nájezdech, Plzeň 1:6, Kladno 7:1, Hradec Králové 4:1, Olomouc 1:3, Liberec 0:5, Sparta 2:3, Karlovy Vary 2:1 po prodloužení, Zlín 4:2, Pardubice 3:2, Mladá Boleslav 2:1, Plzeň 2:5, Kladno 2:1, Brno 0:1, Litvínov 3:2, Litvínov 2:5, Karlovy Vary 6:2.

Hráčský kádr HC Oceláři Třinec, sezona 2019/2020 - brankáři: Petr Kváča, Jakub Štěpánek, Lukáš Daneček. Obránci: Marian Adámek, Milan Doudera, Guntis Galvinš (Lotyšsko), Martin Gernát, Filip Haman, Ondřej Hrachovský, Tomáš Kundrátek, Jakub Matyáš, David Musil, Vladimír Roth, Jan Zahradníček. Útočníci: Martin Adamský, Vladimír Dravecký (Slovensko), Jan Hladonik, Patrik Hrehorčák (Slovensko), Aron Chmielewski (Polsko), Erik Hrňa, David Kofroň, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Tomáš Marcinko (Slovensko), Rostislav Martynek, Štěpán Novotný, Jiří Polanský, Martin Růžička, Matěj Stránský, Kryštof Stuchlík, Petr Vrána, Wojtek Wolski (Kanada). Hlavní trenér: Václav Varaďa, asistenti trenéra: Marek Zadina, Jiří Raszka.

Změny v kádru Třince - přišli: Patrik Bartošák (brankář, Vítkovice), Petr Kváča (brankář, České Budějovice/Chance liga), Tomáš Kundrátek (obránce, Davos/SWI), Patrick Kudla (obránce, Nové Zámky/SVK), Patrik Hrehorčák (útočník, Rouyn-Noranda/QMJHL), Michal Kvasnica (útočník, Portland/WHL), Matěj Stránský (útočník, Mora/SWE). Během sezony: Andrej Nestrašil (útočník, Nižněkamsk/KHL), Jakub Štěpánek (brankář, Pardubice), Wojtek Wolski (útočník, Kunlun/KHL).
Odešli: Šimon Hrubec (brankář, Kunlun/KHL), Peter Hamerlík (brankář, Bratislava Capitals/SVK), Jan Bartko (obránce, Ticino, SWI2), Patrik Husák (obránce, Poruba/Chance liga), David Cienciala (útočník, Mladá Boleslav), Vít Christov (útočník, České Budějovice/Chance liga), Ethan Werek (útočník, Kunlun/KHL), Vladimír Svačina (útočník, Poruba/Chance liga), Jonáš Peterek (útočník, Calgary/WHL), Adam Raška (útočník, Rimouski/QMJHL). Během sezony: Andrej Nestrašil (útočník, Magnitogorsk/KHL), Patrik Bartošák (brankář, přerušení kariéry), Nick Malík (brankář, Soo Greyhounds Hockey Club/OHL), Michal Kvasnica (útočník, Vancouver Giants/WHL), Lukáš Krajíček (obránce, přerušení kariéry).

Kanadské bodování hokejistů HC Oceláři Třinec po 47. extraligovém kole: 1. Matěj Stránský 37 (18 + 19), 2. Petr Vrána 34 (12 + 22), 3. Tomáš Marcinko 31 (12 + 19), 4. Martin Gernát 30 (5 + 25), 5. Michal Kovařčík 25 (12 + 13), 6. Erik Hrňa 25 (11 + 14), 7. Aron Chmielewski 20 (10 + 10), 8. Vladimír Dravecký 18 (10 + 8), 9. Ondřej Kovařčík 18 (9 + 9), 10. Milan Doudera 18 (7 + 11), 11. Wojciech Wolski 17 (10 + 7), 12. Patrik Hrehorčák 16 (5 + 11), 13. Vladimír Roth 13 (3 + 10), 14. Martin Adamský 12 (7 + 5), 15. David Musil 12 (1 + 11), 16. Martin Růžička 11 (3 + 8), 17. Tomáš Kundrátek 10 (3 + 7), 18. Lukáš Krajíček 8 (1 + 7), 19. Guntis Galvinš 6 (2 + 4), 20. Rostislav Martynek 4 (2 + 2), David Kofroň 4 (2 + 2), 22. Andrej Nestrašil 4 (1 + 3), Štěpán Novotný 4 (1 + 3),  Jan Zahradníček 4 (1 + 3), 25. Jiří Polanský 2 (1 + 1), 26. Roman Szturc 1 (1 + 0). Celkem bodovalo 26 hokejistů.

Střelci: 18 – M. Stránský, 12 – P. Vrána, Marcinko, M. Kovařčík, 11 – Hrňa, 10  Chmielewski, Dravecký, Wolski, 9 – O. Kovařčík, 7 - M. Doudera, Adamský, 5  Gernát, Hrehorčák, 3 – Roth, M. Růžička, Kundrátek, 2 – Galvinš, Martynek, Kofroň, 1 – D. Musil, Krajíček, A. Nestrašil, Š. Novotný, Zahradníček, Polanský, Szturc.

Statistiky brankářů: Petr Kváča (28 zápasů, 1 527 odchytaných minut) - průměr 2,24 gólů na zápas, procento úspěšnosti 92,04. Patrik Bartošák (11 zápasů, 542 odchytaných minut) - průměr 1,99 gólů na zápas, procento úspěšnosti 93,23. Lukáš Daneček (1 zápas, 30 odchytaných minut) - průměr 2,00 gólů na zápas, procento úspěšnosti 92,31. Jakub Štěpánek (12 zápasů, 677 odchytaných minut) - průměr 2,39 gólů na zápas, procento úspěšnosti 91,61. Nick Malík (2 zápasy, 77 odchytaných minut) - průměr 6,23 gólů na zápas, procento úspěšnosti 79,49.

Sestava Třince v minulém extraligovém zápase: Kváča - M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Adámek - M. Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Chmielewski, Marcinko, Hrňa - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák - Dravecký, Š. Novotný, Adamský - Polanský. Trenéři: Varaďa, Zadina, Raszka.