Berani mají k dispozici druhý mečbol k postupu do finále, šestý zápas semifinále se hraje v Třinci

Čajánek a spol. nevyužili první mečbol k postupu do finále, přesto mají v semifinále play off s Třincem stále výhodu dalšího mečbolu. Berani i po úterní domácí prohře 1:6 vedou v sérii na čtyři vyhrané zápasy 3:2 a ke kženému postupu jim chybí jedna výhra. Vlachova družina se nadále potýká s rozsáhlou marodkou a do Slezska odjede v oslabené sestavě. Minulý zápas nedohráli obránci Tomáš Linhart a Petr Zámorský a nad jejich startem v dalším zápase visí velký otazník. Šestý duel se odehraje ve čtvrtek 4. dubna od 18.15 hodin ve Werk Areně v Třinci.
Zlínští hokejisté dokázali v předchozích zápasech ve Slezsku dvakrát vyhrát po samostatných nájezdech. Rovněž v základní části letošního ročníku extraligy Berani na třineckém ledě jednou vyhráli. Vlachova družina jede do Třince s jasným úkolem vyhrát čtvrtý zápas, poslat Oceláře na dovolenou a zajistit si po osmi letech postup do finále, kam už postoupila Plzeň. „Pořád vedeme 3:2 na zápasy, jsme na tom stále dobře. Do Třince jedeme vyhrát,“ burcuje útočník PSG Zlín Marek Melenovský, autor jediné přesné trefy v předchozím nevydařeném utkání.

Na marodce Zlína je nadále kvarteto brankář Luboš Horčička a útočníci Antonín Honejsek, Petr Holík a Pavel Kubiš. V minulých dnech onemocněl obránce Patrik Urbanec a předchozí zápas nedohráli kvůli zranění ramene další beci Tomáš Linhart a Petr Zámorský. „Zatím nevíme, jak slepíme sestavu v obraně. Uvidíme až po ranním rozbruslení, hlavní slovo bude mít opět lékař,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín. Otazník visí i nad dalšími hráči, kteří nastupují se sebezapřením a doléčují šrámy utržené v předchozích zápasech vyřazovacích bojů v play off.

Zlínská družina má v den zápasu na vlastním ledě od 8.30 hodin rozbruslení a patnáct minut před desátou hodinou se vydá do Frýdku-Místku, kde setrvá zhruba čtyři hodiny před večerním zápasem. „Hráči poobědvají v restauraci Jiný svět, poté se ubytují nám pár hodin v přilehlém hotelu Afrika a budou nabírat síly spánkem před důležitým zápasem. Místní hotel nám poskytuje vyhovující podmínky k odpočinku. Krátce před šestnáctou hodinou se vydáme do samotného dějiště utkání,“ upřesnil Oldřich Šolc, vedoucí mužstva. Podobně jako o velikonočních zápasech bude mít napilno realizační tým. Zatímco hráči budou odpočívat na hotelu, kustodi a maséři mezitím vybalí na stadionu v Třinci hokejovou výstroj hráčů a další věci.

Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy 2013 - semifinálová série PSG Zlín – HC Oceláři Třinec
6. zápas – čtvrtek 4. dubna v 18.15 hodin: Třinec, Werk Arena
případný 7. zápas – sobota 6. dubna v 18.15 hodin: Zlín, ZS Luďka Čajky

Jedna víra. Jeden tým. Jeden cíl. Finále


HC Oceláři Třinec - PSG Zlín