sobota 25. listopadu 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani míří na led lídra extraligy z Plzně, stojí před nimi další výzva

Hokejisté Aukro Berani Zlín přerušili výhrou v úterním kole na Spartě sérii čtyř proher v řadě. Veselý a spol. si spravili střeleckou chuť v O2 areně a nyní mají před sebou další výzvu. Svěřenci trenéra Roberta Svobody míří poslední listopadovou neděli do západočeské metropole k utkání 26. kola Tipsport extraligy se suverénním lídrem extraligy. HC Škoda Plzeň má po nepřetržité osmizápasové šňůře výher v čele extraligy již pětibodový náskok před hradeckým Mountfieldem. „V žádném případě nejedeme do Plzně se svěšenými hlavami. Nemáme co ztratit a chceme bodovat. Porazit se dá každý,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Zlínští hokejisté si spravili střeleckou chuť druhou výhrou v sezoně proti Spartě. V libeňské aréně získali tři body body po výhře 3:1. „Spadl nám velký kámen ze srdce. Hra byla v předchozích zápasech dobrá, nicméně bez úspěšného výsledku a bodového získu. Víme, že naše cesta je správná, ale nepodařilo se nám to zrealizovat. Na Spartě se to podařilo a doufejme, že jsme schopni získávat body i nadále. Měli jsme i štěstí, které nám zase chybělo v minulých zápasech. Kluci hráli v Praze výborně a výhra nás hodně potěšila,“ řekl Robert Svoboda. Zatímco v předchozích čtyř zápasech dal Zlín shodně po jednom gólu, nyní se trefil hned třikrát.

Berani měli vzhledem k přeloženému utkání s Chomutovem volnější režim. Po utkání na Spartě dostali den volna a od čtvrtka trénovali na ledě sousední PSG arény, neboť hlavní plochu si pronajal na pár dní kouzelný muzikál na ledě s názvem Popelka. „Nebyl to žádný problém, tréninkové jednotky proběhly podle plánu a v plném rozsahu. Po výhře na Spartě je v týmu pohoda a především odhodlání uspět i v Plzni,“ upřesnil padesátiletý šéf zlínské střídačky.

Zlínští ukázali v polovině října velké srdce, když právě v domácím souboji s Plzní prohrávali 1:4, aby nakonec utkání dokráčelo po skvělém zlínském obratu až do nájezdů. „Zrovna jsme to hráčům připomínali. Chceme se vyvarovat špatného začátku. Máme sebedůvěru ve vlastní síly a víme, že výsledek se dá obrátit i s Plzní. Extraliga je letos mimořádně vyrovnaná, mezi týmy jsou minimální rozdíly. Vyhráli jsme na Kometě po nájezdech, vyhrajete na Spartě. Teď před námi stojí další výzva, a to uspět v Plzni,“ upřesnil Svoboda.

Na marodce zůstává stále zkušený obránce David Nosek, který už pár týdnů bruslí, nicméně na návrat do extraligy si ještě počká. „Trénuje už na ledě, i když zatím v omezeném rozsahu. Možná se objeví do Vánoc v extralize, ale záleží na rozhodnutí doktora. Do Plzně s námi nepojede útočník Zdeněk Okál, který má zdravotní problémy. Snad už na středeční duel s Chomutovem bude fit,“ uvedl Robert Svoboda. Do sestavy se vrací po jednozápasové odmlce junior Štěpán Fryšara.

Veselý a spol. absolvují v den utkání brzy ráno rozbruslení v prostorách PSG arény a v 9:15 hodin se vydají na cestu do západních Čech.

Utkání 26. kola Tipsport extraligy HC Škoda Plzeň – Aukro Berani Zlín se odehraje v Home Monitoring Aréně v neděli 26. listopadu od 16:30 hodin, sledujte ho na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 2:8, 21. 9. 1993 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 4:2, 6:4, Zlín venku 2:3 po nájezdech, 4:1. Loňská sezona 2016/2017: Zlín doma 1:2, 3:1 – Zlín venku 3:1, 1:7. Letošní sezona 2017/2018: Zlín doma 4:5 po nájezdech.

Výsledky Plzně v letošní sezoně 2017/2018: doma Litvínov 5:1, Olomouc 10:0, Sparta 4:3, Pardubice 10:2, Jihlava 2:1 po prodloužení, Brno 4:5 po prodloužení, Liberec 5:1, Hradec Králové 1:0, Chomutov 3:2, Vítkovice 4:3 po nájezdech, Brno 5:4 – venku Třinec 2:5, Hradec Králové 3:4 po prodloužení, Mladá Boleslav 3:2 po prodloužení, Chomutov 4:1, Vítkovice 2:0, Zlín 5:4 po nájezdech, Litvínov 1:2 po prodloužení, Třinec 2:3 po prodloužení, Olomouc 0:5, Sparta 2:0, Pardubice 4:0, Jihlava 2:1, Liberec 5:2.

Kanadské bodování hokejistů HC Škoda Plzeň po 25. extraligovém kole: 1. Tomáš Mertl 30 (18 + 12), 2. Milan Gulaš 28 (11 + 17), 3. Dominik Kubalík 24 (16 + 8), 4. David Stach 18 (9 + 9), 5. Miroslav Indrák 17  (6 + 11), 6. Ondřej Kratěna 10 (3 + 7), 7. Petr Straka 9 (6 + 3), 8. Jan Schleiss 9 (2 + 7), 9. Jaroslav Kracík 8 (4 + 4), 10. Denis Kindl 8 (2 + 6), 11. Michal Moravčík 7 (4 + 3), 12. Miroslav Preisinger 7 (1 + 6), 13. Peter Čerešňák 6 (1 + 5), 14. Petr Kadlec 6 (0 + 6), 15. Lukáš Pulpán 5 (0 + 5), 16. Ryan Hollweg 4 (2 + 2), 17. David Sklenička 4 (1 + 3), 18. Petr Kodýtek 3 (2 + 1), 19. Nicholas Jones 3 (0 + 3), 20. Lukáš Kaňák 2 (0 + 2), 21. David Kvasnička 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 21 hráčů.

Střelci: 18 – Mertl, 16 – D. Kubalík, 11 – Gulaš, 9 – Stach, 6 – Indrák, P. Straka, 4 – Kracík, Moravčík, 3 - Kratěna, 2 – Schleiss, D. Kindl, Hollweg, Kodýtek, 1 – Preisinger, Čerešňák, D. Sklenička.

Statistiky brankářů: Miroslav Svoboda (22 zápasů/1 329 odchytaných minut) - průměr 2,03 golů na zápas, procento úspěšnosti 92,78. Alexandr Hylák (2 zápasy/80 minut) - průměr 0,00 golů na zápas, procento úspěšnosti 100,00. Lukáš Sochůrek (1 zápas/41 minut) - průměr 7,32 golů na zápas, procento úspěšnosti 80,00.

Sestava Plzně v minulém extraligovém kole: M. Svoboda - J. Kindl, Jones, Moravčík, Kaňák, Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička - Gulaš, Mertl, Kratěna - Indrák, Kracík, Stach - P. Straka, Preisinger, D. Kindl - Hollweg, Kodýtek, Schleiss. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák, Jiří Hanzlík.

HC Škoda Plzeň versus Aukro Berani Zlín. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT