čtvrtek 26. října 2017 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Berani míří na led mistrovského Brna s vědomím, že porazit se dá každý

Hokejisté Aukro Berani Zlín v 17. kole Tipsport extraligy v pátek pojedou na led brněnské Komety. Aktuálně druhý tým tabulky poslední dobou není v ideálním rozpoložení. Toho by rádi využili Berani, kteří jedou na led úřadujících šampiónů s vědomím, že hrát se dá s každým. V DRFG aréně se hraje od 18 hodin.

Zlín z posledních jedenácti zápasů nebodoval jen jednou, získal celkově dvaadvacet bodů a usadili se na desátém místě extraligové tabulky. To Kometa poslední dobou nikterak nezáří, sérii tří porážek přerušila v minulém kole výhrou 2:0 na ledě Mladé Boleslavi. Brňané mají třiatřicet bodů, ale o zápas méně než Plzeň, možná i proto jsou bod za Škodou na druhé pozici.

Tým Aukro Berani Zlín jede na led mistrovského Brna s vědomím, že hrát se dá s každým. "Jedeme tam s čistou hlavou, naše zápasy nám dokazují, v čem je naše síla, a to v týmovém výkonu. Těšíme se na dobrý zápas v dobré atmosféře. Máme sice respekt vůči týmu, který skoro vede tabulku, ale určitě nejedeme v obavách," pověděl hlavní trenér Beranů Robert Svoboda.

Jeho mančaft má v zádech hektický závěr s Libercem, kdy Zlín během závěrečné power-play stáhl manko dvou branek a nakonec vyhrál v prodloužení. "Je to o štěstí, v první třetině jsme měli nějaké gólové šance, jenomže jsme je neproměnili, a pak to vyšlo v power play. Sebedůvěra hráčů stoupá, když ví, že hrát se dá kdykoli, s kýmkoli a za jakéhokoli stavu," tuší padesátiletý lodivod Zlína.

Berani jsou nyní v extraligové tabulce v paradoxní situaci. Z desátého místa mají ztrátu na pátý Chomutov tři body, zároveň ale náskok na jedenáctý Liberec bodů čtyř. "Už teď všichni vidíme, jak to bude celé vyrovnané. Jsme připraveni na to, co nás čeká a doufám, že budeme plnit bodová očekávání," řekl Svoboda.

Jak už je tak zvykem, vítězná sestava se nemění. "Přesně tak, nemění, možná budou jenom nějaké výměny pozic. Nadále se musíme obejít bez kapitána Veselého, který má distanc, zároveň ale doufáme v návrat zraněného obránce Řezníčka," pověděl Robert Svoboda.

Utkání 17. kola Tipsport extraligy HC Kometa Brno – Aukro Berani Zlín se odehraje v DRFG areně v pátek 27. října od 18 hodin, sledujte ho na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Komety Brno v české extralize:
CELKEM: 47 zápasů, 23 – 5 – 0 – 2 - 17, 136:116, 79 bodů
DOMA: 24 zápasů, 13 – 3 – 0 – 2 - 6, 79:60, 46 bodů
VENKU: 23 zápasů, 10 – 2 – 0 – 0 - 11, 57:56, 33 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 5:0, 21.3.2015 v sezoně 2014/2015
Nejvyšší prohra doma: 0:4, 18.9.2017 v sezoně 2017/2018
Nejvyšší vítězství venku: 4:1, 29. 9. 2009 v sezoně 2009/2010, 21.4.2014 v sezoně 2013/2014
Nejvyšší prohra venku: 0:5, 23.3.2015 v sezoně 2014/2015

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:3 po prodloužení, 4:1 – Zlín venku 2:1, 4:2. Loňská sezona 2016/2017:Zlín doma 3:5, 4:3 – Zlín venku 2:4, 4:2. Sezóna 2017/2018: Zlín doma 0:4.

Kanadské bodování hokejistů HC Kometa Brno po 16. extraligovém kole: 1. Martin Erat 20 (6+14), 2. Martin Zaťovič 15 (6+9), 3. Jakub Krejčík 12 (1+11), 4. Tomáš Vincour 11 (7+4), 5. Tomáš Svoboda 11 (5+6), 6. Marcel Haščák 9 (5+4), 7. Martin Dočekal 7 (4+3), 8. Alexandre Mallet 7 (5+2), Vojtěch Němec 7 (5+2), 10. Ondřej Němec 6 (3+3), Jan Hruška 6 (3+3), 12. Jan Štencel 6 (0+6), 13. Hynek Zohorna 5 (3+2), 14. Leoš Čermák 3 (1+2), 15. Tomáš Malec 3 (0+3), Michal Gulaši 3 (0+3), Lukáš Nahodil 3 (0+3), 18. Tomáš Bartejs 1 (1+0), Luboš Horký 1 (1+0), 20. Karel Vejmelka 1 (0+1). Celkem bodovalo 20 hráčů.

Střelci: 7 - Vincour, 6 - Erat, Zaťovič, 5 - Svoboda, Haščák, Mallet, V. Němec, 4 - Dočekal, 3 - O. Němec, Hruška, H. Zohorna, 1 - Krejčík, Barinka, Bartejs, Čermák, Horký.

Statistiky brankářů: Marek Čiliak (13 zápasů, 793 odchytaných minut) - průměr 2,42 golů na zápas, procento úspěšnosti 91,47. Karel Vejmelka (3 zápasy, 180 minut) - průměr 0,33 golů na zápas, procento úspěšnosti 98,78.

Sestava Brna v minulém extraligovém kole: Vejmelka - Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, Nahodil, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, T. Svoboda - Mallet, J. Hruška, H. Zohorna - Haščák, V. Němec, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.

HC Kometa Brno - Aukro Berani Zlín FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT