neděle 04. února 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani míří pod Bílou věž bez stresu a s čistou hlavou, ale bez Kubiše

Hokejisté Aukro Berani Zlín se představí v neděli 4. února v předposledním kole Tipsport extraligy před olympiádou na ledě druhého týmu tabulky Mountfield HK Hradec Králové. Veselý a spol. se po šťastné tříbodové výhře nad Olomoucí posunuli na šesté místo v tabulce, které zaručuje přímý postup do vyřazovacích boji v play off. „Jedeme na led favorita povzbuzeni posledními velmi dobrými výsledky. Nejedeme na východ Čech ve stresu, že něco musíme, ale s čistou hlavou. Respektujeme sílu soupeře, ale žádný tým není bez šance a víme, co nás čeká,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér mužstva. V sestavě schází útočník Pavel Kubiš, který vyfasoval za faul na Davida Škůrka v duelu s Olomoucí trest na dva zápasy.

Zlínští hokejisté vybojovali v posledních třech zápasech po sérii tří výher celkem osm bodů a postoupili v nabitém středu extraligového tabulky již do elitní šestky. Naposledy porazili v pátek po dramatickém závěru vítězným gólem Jiřího Ondráčka pět vteřin před koncem Olomouc. „Podobná situace byla naposledy v Litvínově v náš neprospěch, když domácí srovnali stav osm vteřin před sirénou. Samozřejmě je to velký kus štěstí. Zápas byl vyrovnaný, divákům se líbil, vysoké tempo, nasazení. Byli jsme šťastnějším týmem,“ řekl padesátiletý kouč Zlína.

Berani opět prokázali v letošní sezoně týmový duch a morální sílu. „Mančaft prokázal už poněkolikáté v sezoně zdravé jádro. Rozhoduje kolektivní výkon, o čemž svědčí i výsledky pátečního kola, kdy například Jihlava porazila Kometu,“ upřesnil trenér Svoboda.

Zlínští se musí obejít ve venkovních zápasech v Hradci Králové a poté v Třinci bez útočníka Pavla Kubiše, který za faul na Škůrka dostal od disciplinární komise trest na dva zápasy. „Zákrok jsem neviděl, a proto ho nemůžu hodnotit. Pavel se k zákroku přihlásil a mrzí ho to. Určitě se nejednalo o zákeřnost, zkrátka to někdy ze hry občas vyplyne. Máme připravenou náhradní variantu, kým Pavla nahradíme,“ uvedl zlínský trenér.

Hradecký Mountfield je v tabulce na druhém místě se ziskem 90 bodů a stále pošilhává na zisk Prezidentského poháru, když na vedoucí Plzeň ztrácí sedm bodů. Východočechům se daří v domácím prostředí, kde mají druhou nejlepší bilanci a v posledních pěti zápasech byli stoprocentně úspěšní. „Respektujeme sílu soupeře, v sezoně  ještě posílili už tak nabitý hráčský kádr. Hradec předvádí velmi dobrý hokej, o čemž svědčí i výsledky. Víme, co nás čeká. Žádný tým není bez šance, o čemž svědčí i výsledky pátečního kola. Stále opakuji, že není slabých soupeřů. Očekávám dobrý hokej s výborným soupeřem,“ upřesnil Robert Svoboda.

Vedle Kubiše schází v sestavě nadále útočník Pavel Sedláček, který k návratu na led nedostal souhlas od lékaře. Zlínská družina absolvuje v den utkání dopoledne rozbruslení na vlastním ledě a v pravé poledne se vydá na cestu do východních Čech.

Utkání 47. kola Tipsport extraligy Mountfield HK Hradec Králové – Aukro Berani Zlín se odehraje v ČPP Aréně v neděli 4. února od 17 hodin, sledujte ho na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Hradce Králové v české extralize:
CELKEM: 29 zápasů, 12 – 5 – 0 – 2 - 10, celkové skóre 75:69, 46 bodů
DOMA: 15 zápasů, 9 – 3 – 0 – 2 - 1, celkové skóre 50:26, 33 bodů
VENKU: 14 zápasů, 3 – 2 – 0 – 0 - 9, celkové skóre 25:43, 13 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:2, 2. listopadu 1993 a 28. ledna 1994 v sezoně 1993/1994
Nejvyšší prohra doma: 1:2 po nájezdech, 22. listopadu 2013 v sezoně 2013/2014
Nejvyšší vítězství venku: 3:1, 28. února 2017 v sezoně 2016/2017
Nejvyšší prohra venku: 1:9, 1. října 1993 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:1, 4:1 –  Zlín venku 1:2, 1:3. Loňská sezona 2016/2017: Zlín doma 3:2 po prodloužení, 4:1 - venku 1:4, 3:1. Letošní sezona 2017/2018: Zlín doma 2:1 po nájezdech, 2:3 po prodloužení  - venku 1:5.

Výsledky Hradce Králové v letošní sezoně 2017/2018:  doma Kometa Brno 2:4,  Plzeň 4:3 po prodloužení, Třinec 3:1, Sparta 2:3, Mladá Boleslav 2:1, Vítkovice 2:0, Pardubice 6:0, Liberec 3:1, Litvínov 4:5 po nájezdech, Zlín 5:1, Chomutov 3:2 po prodloužení, Jihlava 5:2, Mladá Boleslav 4:2, Brno 1:0 po nájezdech, Plzeň 6:0, Třinec 2:3 po prodloužení, Olomouc 2:5, Vítkovice 4:0, Pardubice 2:3, Liberec 3:1, Litvínov 7:3, Chomutov 1:0, Olomouc 3:0, Sparta 4:1 – venku Liberec 0:3, Litvínov 0:3, Olomouc 3:1, Zlín 1:2 po nájezdech, Chomutov 3:2, Jihlava 2:0, Kometa Brno 2:1, Plzeň 0:1, Třinec 3:0, Olomouc 0:1, Sparta 2:1 po prodloužení, Mladá Boleslav 2:1 po nájezdech, Vítkovice 6:3, Pardubice 2:3, Liberec 4:5 po nájezdech, Zlín 3:2 po prodloužení, Litvínov 4:3, Chomutov 2:3 po prodloužení, Jihlava 3:1, Sparta 1:2 po prodloužení, Brno 4:3 po prodloužení, Plzeň 2:3, Třinec 1:2 po nájezdech.

Kanadské bodování hokejistů Mountfield HK po 46. extraligovém kole: 1. Jaroslav Bednář 37 (11 + 26), 2. Rudolf Červený 36 (20 + 16), 3. Petr Koukal 34 (12 + 22), 4. Bedřich Köhler 22 (16 + 6), 5. Andris Džerinš 22 (6 + 16), 6. Blaž Gregorc 19 (4 + 15), 7. Lukáš Cingel 17 (5 + 12), 8. Dominik Graňák 17 (2 + 15), 9. Oskars Cibulskis 16 (7 + 9), 10. Michal Dragoun 15 (6 + 9), 11. Roman Kukumberg 13 (6 + 7), 12. Filip Pavlík 13 (3 + 10), 13. Martin Látal 12 (5 + 7), 14. Lukáš Vopelka 10 (5 + 5), 15. Radek Smoleňák 8 (5 + 3), Richard Jarůšek 8 (5 + 3), 17. Jan Berger 7 (5 + 2), 18. Jiří Šimánek 7 (3 + 4), 19. Martin Pláněk 7 (1 + 6), 20. Petr Zámorský 6 (0 + 6), 21. Tomáš Zigo 2 (1 + 1), Patrik Miškář 2 (1 + 1), Radovan Pavlík 2 (1 + 1), 24. Mislav Rosandič 2 (0 + 2), René Vydarený 2 (0 + 2). Celkem bodovalo 25 hráčů.

Střelci: 20 – Červený, 16 – Köhler, 12 – Koukal, 11 – Bednář, 7 - Cibulskis, 6 – Dzerinš, Dragoun, Kukumberg, 5 – Cingel, M. Látal, Vopelka, Smoleňák, Jarůšek, Berger, 4 – Gregorc, 3 – F. Pavlík, Šimánek, 2 – Graňák, 1 – Pláněk, Miškář, Zigo, R. Pavlík.

Statistiky brankářů: Patrik Rybár (32 zápasů/1 878 odchytaných minut) - průměr 1,53 gólů na zápas, procento úspěšnosti 93,78. Jaroslav Pavelka (11 zápasů/592 odchytaných minut) - průměr 1,62 gólů na zápas, procento úspěšnosti 94,46. Jakub Sedláček (7 zápasů/402 odchytaných minut) - průměr 2,39 gólů na zápas, procento úspěšnosti 90,06.

Sestava týmu Mounfield HK Hradec Králové v posledním extraligovém kole: J. Pavelka - Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Rosandič - Köhler, Džerinš, Cingel - M. Látal, Koukal, Červený - Berger, Dragoun, Šimánek - Vopelka, Kukumberg, Zigo. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek, T. Martinec.