pátek 11. ledna 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani na ledě Sparty bojovali, dřeli, ale na body nedosáhli

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 34. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Sparta Praha 2:3 a vyšli bodově naprázdno. Zlínští nastoupili i s gólmanem Liborem Kašíkem, který se vrátil do mateřského klubu do angažmá v Chabarovsku a Kometě. Pražané šli do vedení dvěma slepenými góly během 25 vteřin v osmé minutě, ale Žižka a spol. snížili v závěru druhé třetiny zásluhou využité přesilovky. Sparta dala vítězný gól v 53. minutě po zásahu vysokou holí a jeho platnost potvrdil až videorozhodčí. V dramatickém závěru přišlo snížení, ale srovnat stav se Beranům přes veškerou snahu již nepodařilo. Branky zaznamenali Tomáš Fořt a Dominik Lakatoš. Zlín hraje v neděli 13. ledna doma s Pardubicemi v rámci oslav 90 let místního hokeje, začátek v 15:30 hodin.