Berani na prahu 54. sezony mezi elitou: Kladné hodnocení zajistí postup do play off

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín vstoupí v pátek 10. září domácím zápasem s Litvínovem do nadcházející sezony Tipsport extraligy 2021/22. Ta bude pro hokej v Baťově městě v pořadí již čtyřiapadesátou mezi elitou, přičemž Zlín je od sezony 1980/81 nepřetržitě účastníkem nejvyšší soutěže. Nový ročník extraligy bude výjimečně čítat patnáct celků, což znamená, že v nabitém programu soutěže přibyly čtyři duely navíc. Hokejisté odehrají v základní části extraligy celkem 56 zápasů.

„Cílem sezony je zcela otevřeně vyhrát extraligu, nemůžeme mít nižší cíle. Sezona se bude kladně hodnotit v případě postupu do play off. Máme nejlepšího brankáře, trenér může aspirovat na kouče sezony, nažhavené juniory a vhodně doplněný tým. Věřím tomu, že se týmu podaří ze sebe vymáčknout maximum. Věřím, že se nemusíme o zlínský hokej bát,“ pověděl Ing. Jiří Korec, prezident prezídia zlínského hokeje před zástupci médií.

Berani mají za sebou vydařenou kondiční přípravu na suchu. Během finální přípravy na ledě sehráli celkem sedm přípravných zápasů, když výkonnost mužstva směrem ke startu extraligy stoupala. „Všichni se těšíme na nový ročník, bude to vzhledem k systému soutěže velmi dynamické. Příprava proběhla tak, jak jsme si představovali. Drobná zranění zabránila tomu, aby hráči byli ve všech přípravných utkáních, ale k dnešnímu dni už jsme kompletní s výjimkou drobného šrámu u Tomáše Žižky. Všichni příchozí hráči včetně Darka Hejcmana jsou výraznými osobnostmi týmu. Věřím, že naplníme očekávání prezidenta klubu. Máte vždy nejvyšší cíle a dobrý vstup do soutěže nám k tomu může pomoci. Na úvod hrajeme z pěti zápasů hned čtyřikrát na domácím ledě, což je velmi přívětivý los,“ řekl Mgr. Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín.

V létě přišel zkušený obránce Ondřej Němec, mistr světa a trojnásobný šampion české extraligy, který hrál naposledy za Spartu. Defenzivní řady vyztužil dále slovenský bek Peter Trška z Komety Brno a útok posílil další slovenský hokejista Tomáš Mikúš z Karlových Varů. Do Zlína přesídlil i forvard Darek Hejcman z prvoligového Přerova. „Hráčský kádr máme v současné době uzavřen. Doufáme, že všichni budou zdraví, abychom mohli hrát v kompletní sestavě. Noví kluci zapadli velmi dobře do kabiny a hlavně na ledě ukazují, proč jsme je dovedli. Jsou to lídři mužstva, jsme s nimi velmi spokojeni. Máme možnost rovněž využít hráče na střídavé starty,“ uvedl Martin Kotásek, sportovní manažer a vedoucí mužstva PSG Berani Zlín. Mikúš se stal se třemi góly nejlepším střelcem přípravy a se šesti body v produktivitě vyhrál před Trškou i klubové kanadské bodování.

Hokejoví Berani budou mít od nadcházející sezony nového kapitána. Nástupcem Tomáše Žižky se stal devětadvacetiletý útočník Tomáš Fořt. „Jsem vděčný, že si mě kluci zvolili jako kapitána. Nejlepší z přípravy bylo, že naše výkony šly postupně nahoru a poslední zápasy už byly v našem podání velmi kvalitní. Chceme, aby nás hokej bavil, a mě baví vyhrávat, což je nejdůležitější. Po loňské sezoně, kdy nehrálo roli, jestli hrajeme doma nebo venku, tak se těšíme na diváky. Věřím, že nám úvodní los na domácím ledě bude hrát do karet,“ řekl Fořt novinářům během tiskové konference.   

Klubu se podařilo po ekonomické stránce zvládnout loňskou specifickou sezonu, která byla citelně ovlivněna pandemií koronaviru a neúčastí fanoušků v hokejových arénách a stadionech. „Loni jsme ekonomickou stránku zvládli úspěšně, ale výsledkově jsme propadli. Kluky baví vyhrávat, tak pojďme vyhrávat. Klub je v současné době ekonomicky stabilní, nemá žádné dluhy a jednáme o dalších partnerech. Díváme se už i do příštích sezon. Všem partnerům zlínského hokeje je potřeba poděkovat za podporu a spolupráci,“ upřesnil Korec před startem extraligy.

Hokejoví experti a odborníci staví Berany před startem extraligy každoročně do role outsidera nejvyšší soutěže, aspiranta na spodní příčky tabulky. „Prognózy posledního místa se neposlouchají dobře, ale na druhou stranu to slýcháme od roku 2017 neustále. Musíme se s tím vyrovnat, protože pro některé je to neustálé téma. Vždy se nám podařilo tyto experty zklamat a přesvědčit o tom, že tomu tak není. Tým má rozhodně na víc, než tito odborníci odhadují,“ uvedl závěrem Robert Svoboda.

×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín