pátek 29. ledna 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani po tříbodové výhře v Olomouci stáhli ztrátu na play off

Zlínský hokej veze z moravské bitvy na ledě Hanáků cenné tříbodové vítězství. Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v utkání 40. kola Tipsport extraligy 2020/21 na ledě týmu HC Olomouc 4:2 a přiblížili se na rozdíl čtyř bodů vyřazovacím bojům v předkole play off. Berani měli do zápasu pravdy o pomyslných šest bodů úspěšný vstup a již na začátku druhé třetiny vedli 3:0. Domácí se prosadili poprvé před polovinou utkání, ale Zlínští přidali v 50. minutě čtvrtý gól. Kohouti poté jen zkorigovali nepříznivý stav, neboť Berani si výhru s přehledem pohlídali. Není bez zajímavosti, že do moravského derby nastoupili všichni čtyři gólmani. Na zlínské straně se vrátil do brankoviště Libor Kašík, ale duel kvůli zdravotním obtížím nedochytal. Branky dali Daniel Gazda, Štěpán Fryšara, Lukáš Vopelka a Jakub Šlahař. Zlín hraje poslední lednový den doma s vedoucí Spartou.