Berani před startem extraligy: Cílem je postup do vyřazovacích bojů v play off

Zlínský hokej se nachází před začátkem jubilejní 50. sezony v nejvyšší soutěži. Čtyři dny před startem letošního ročníku extraligy proběhla předsezonní tisková konference hokejového klubu Aukro Berani Zlín. Cílem je probojovat se v základní části do první desítky a zahrát si po roce opět vyřazovací boje v play off. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík vstoupí do nové sezony v pátek 8. září venkovním zápasem ve Vítkovicích, domácí premiéra je na programu v neděli 10. září od 17 hodin s týmem HC Dynamo Pardubice.

„Budeme více sázet na mladší hráče a snažit se hrát rychlý hokej. Do této strategie nám skvěle zapadají nově příchozí Lotyši. Co se týče ambicí, cíl máme jasný, a to prodrat se do první desítky. Poté se uvidí, jak si to sedne. Rovněž ekonomika klubu na nadcházející sezonu je hotová a rovněž v této oblasti panuje spokojenost,“ pověděl Martin Hosták, generální manažer Aukro Berani Zlín.

Na soupisce Beranů pro extraligu figuruje přes pětatřicet hráčů včetně hokejistů na střídavý start z prvoligového Přerova. „Hodně hráčů můžeme využít právě z Přerova. Před sezonou se trenéři rozhodli, že na začátku sezony budou uvolněni k Zubrům obránce Tomáš Valenta a útočník Tomáš Fořt. Opačným směrem půjde bek Jakub Ferenc a forvard Matouš Kratochvil. Naše spolupráce s Přerovem je téměř na úrovni farmy a funguje na výbornou,“ řekl Jiří Šolc, sportovní manažer klubu.

Zlínští hokejisté odehráli v přípravě celkem 10  zápasů, ve kterých se postupně krystalizovala sestava pro extraligové duely. Někteří hráči léčili v posledních dnech zdravotní šrámy. „Většina hráčů je momentálně v pořádku. Otazník visí nad startem Tondy Honejska, který se zranil při zápase v Jihlavě. Na úvod nás čekají Vítkovice a Pardubice, na soupeře se chystáme tradičně. Máme o nich informace z předchozích sezon. Věříme, že ofenziva bude velmi dobrá i za přispění letních posil,“ uvedl Robert  Svoboda, hlavní trenér. 

Tiskové konference se zúčastnil kapitán týmu devětatřicetiletý Ondřej Veselý, který začne jednadvacátou sezonu v nejvyšší soutěži. Zatím má na svém kontě 1 105 utkání v extralize a 215 gólů! „Jsou tady mladí trenéři a vyznávají modernější pojetí hokeje. Ukázalo se to již v přípravě a věřím, že to bude vidět i v extraligových  zápasech. Co se týče hráčů, atmosféra v kabině je velmi dobrá, především kluci z Lotyšska jsou v kabině hodně slyšet. Vedle mě v kabině sedí hned tři, už pochytávám lotyšská slovíčka. A recept na hokejovou dlouhověkost? Je jednoduchý, dám si skvělé plzeňské pivo,“ řekl Ondřej Veselý.

ZMĚNY V KÁDRU:
PŘIŠLI: Rihards Bukarts (Springfield Thunderbirds – AHL), David Nosek (HC Oceláři Třinec), Ralfs Freibergs (Dinamo Riga – KHL), Radoslav Illo (Missouri Mavericks  - ECHL), Pavel Klhůfek, Tomáš Valenta (oba HKm Zvolen, Slovensko), Tomáš Fořt (HC Olomouc).
ODEŠLI: Petr Holík (Severstal Čerepovec – KHL), Robert Říčka (HC Sparta Praha), Roman Vlach (HC Olomouc), Oldrich Kotvan (BK Mladá Boleslav), Miroslav Blaťák, Jiří Marušák (ukončili kariéru)

HRÁČSKÝ KÁDR AUKRO BERANI ZLÍN, SEZONA 2017/2018:
Brankáři: Libor Kašík, Tomáš Štůrala, obránci: Tomáš Žižka, David Nosek, Ralfs Freibergs, Martin Matějíček, Dalibor Řezníček, Oldřich Horák, Tomáš Valenta, Daniel Gazda, Martin Padrnos, útočníci: Roberts Bukarts, Rihards Bukarts, David Šťastný, Ondřej Veselý, Pavel Kubiš, Antonín Honejsek, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Pavel Klhůfek, Radoslav Illo, Michal Popelka, Pavel Sedláček, Michal Gago, Tomáš Fořt, Jiří Karafiát, Štěpán Fryšara, Jan Václavek. 

Střídavý start z HC Zubr Přerov: 
Brankář: Juraj Šimboch, obránci: Jakub Ferenc, Martin Novotný, útočníci: Matouš Kratochvil, Jiří Goiš, Roman Pšurný, Jakub Šlahař.

Hráči juniorského, případně dorosteneckého věku:
Brankáři: Daniel Huf, Daniel Šimonů, obránce: Jan Dluhoš.

Realizační tým:
Hlavní trenér: Robert Svoboda
Asistent trenéra: Martin Hamrlík
Trenér brankářů: Richard Hrazdira
Vedoucí mužstva: Martin Kotásek
Kustodi: Miloslav Sedlák, Aleš Jordán
Maséři: Jan Križko, Lubomír Pálka
Lékaři: doc. MUDr. Jiří Gatěk, Ph.D., MUDr. Bohumil Dudešek, MUDr. Jiří Duben, Ph.D. MUDr. Eduard Háša

Účastníci předsezonní tiskové konference týmu Aukro Berani Zlín: zleva Ondřej Veselý, Jiří Šolc, Martin Hosták, Robert Svoboda a Roman Ordelt. FOTO: TOMÁŠ MELZER 
×
Dnes v 18:15 | Dor.
Salith Šumperk
PSG Berani Zlín