úterý 08. března 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani prohráli napínavou bitvu v nájezdech, Třinec srovnal sérii předkola

Hokejisté PSG Zlín prohráli 2. zápas předkola Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy s týmem HC Oceláři Třinec 3:4 po samostatných nájezdech. Oceláři vyrovnali stav série hrané na tři vítězná utkání. Více než pět tisícovek diváků vidělo strhující podívanou a nervy drásající závěr se šťastným koncem pro hokejisty ze Slezska. Ani osmdesát minut hry nerozhodlo o vítězi dramatické bitvy. Hosté dotáhli v prvních dvou třetinách těsný náskok Zlína a na začátku třetího dějství šli poprvé do vedení. Berani za sedm minut vyrovnali, a když o vítězi nerozhodlo ani dvacetiminutové prodloužení, přišly na řadu nájezdy. V napínavé podívané nakonec hrál hlavní roli třinecký forvard Vladimír Svačina, který se postaral o první bod úřadujícího vicemistra v sérii. Branky zaznamenali Roman Vlach, Petr Holík a Tomáš Čachotský. Za Oceláře se trefili po vypadnutí Havířova ve WSM lize Antonín Pechanec a Petr Kanko. Třetí a čtvrtý zápas série se hraje ve čtvrtek 10. a v pátek 11. března na ledě třinecké Werk Areny.