sobota 10. prosince 2016 | Zlin Press - Jakub Kudláč, Roman Ordelt

Berani proti Vítkovicím zabojují o třetí domácí výhru v řadě, začátek v 15:30 hodin

V rámci 29. kola Tipsport extraligy přivítají zlínští hokejisté na svém ledě tým z Vítkovic. Berani se budou snažit v posledním utkání před reprezentační pauzou navázat na dvě domácí výhry s Karlovými Vary a Brnem. "Děláme maximum, abychom prodloužili domácí šňůru výher," ujišťuje před nedělní bitvou, která startuje v 15:30 hodin, kouč PSG Zlín Robert Svoboda. Sestava by měla doznat jedné drobné změny, otazník také visí nad startem Davida Šťastného, člena elitní formace. Hokejový klub PSG Zlín upozorňuje návštěvníky nedělního utkání vzhledem k zvýšenému zájmu ze strany příznivců ostravského týmu, aby přišli do hlediště včas s dostatečným předstihem. Zároveň upozorňuje motorizované návštěvníky, aby využili bezplatné parkoviště u zlínského mrakodrapu (budova 21) a zde zaparkovali své vozy.

Do Zlína míří rozjetý ostravský tým, který bodoval ve svých posledních čtyřech zápasech. V letošní sezoně se ale v obou případech podařilo Beranům bodovat. Nejprve na domácím ledě porazili absolutně neškodného soupeře 2:0, v Ostravě vybojovali bod po prohře 2:1 v prodloužení. "Vítkovice budou určitě kvalitním soupeřem. Uděláme si videorozbor jejich posledního zápasu a posledního našeho vzájemného zápasu. Chceme bodovat za každou cenu," pověděl trenér zlínských hokejistů Robert Svoboda.

Ten je spokojen s vzestupným výkonem svých svěřenců, ačkoli v pátek na ledě Litvínova se radovali domácí po výhře 2:1. "Mrzí nás to. Myslíme si, že předvedená hra nebyla špatná, mohli jsme bodovat. Vstup do utkání byl dobrý, měli jsme tam i nějaké přesilovky. Ty jsme ale bohužel nevyužili, oproti tomu soupeř jednu ano. Za výkon jsem ale kluky pochválil, přeci jenom jsme hráli na ledě týmu, kde nikdo už více než dva měsíce nevyhrál. Takže porážka není žádnou ostudou," bere věci pozitivně devětačtyřicetiletý Svoboda.

Jeho svěřence zcela jistě povzbudily i poslední dvě výhry na domácím ledě s Karlovými Vary a Brnem. "Tyto dvě vítězství i páteční vyrovnaný duel kluky povzbudil. Snažíme se tým dostat do herní pohody, jen by to chtělo dávat více gólů. Důležité je, že si šance vytváříme, takže určitě je od čeho se odrazit. S klukama jsme si vyhodnotili, že se zlepšují. Tým příjímá nové věci a i atmosféra je v něm lepší," popisuje bývalý obránce.

Berany čeká proti Rideře poslední utkání před reprezentační pauzou, kterou žlutomodré barvy vítají. "Doléčíme šrámy a potrénujeme. Máme plán, co bychom chtěli udělat, spíše ale budeme přistupovat individuálně," nastínil Svoboda, který na nedělní duel nehodlá společně s Martinem Hamrlíkem manipulovat se sestavou. "V podstatě se nic měnit nebude, možná uděláme jenom jednu dobnou změnu. Problém je u Davida Šťastného, který má po pátečním zápase pohmožděný sval a netrénoval. Každopádně chce hrát. Ví, že čas na doléčení bude mít během reprezentační pauzy. Uvidíme, jak na tom bude po ranním rozbruslení," uzavřel Robert Svoboda.

Utkání 29. kola Tipsport extraligy PSG Zlín versus HC Vítkovice Ridera se hraje v neděli 11. prosince v 15:30 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Pokladny budou otevřeny od 14 hodin. Přijďte povzbudit zlínské Berany v boji o důležité extraligové body. Po skončení utkání proběhne u domácí střídačky oblíbená autogramiáda, podpisy rozdá nejmladší člen zlínské družiny, sedmnáctiletý útočník Filip Chytil.

POZOR! Hokejový klub PSG Zlín upozorňuje návštěvníky utkání vzhledem ke zvýšenému zájmu ze strany příznivců ostravského týmu, aby přišli do hlediště včas s dostatečným předstihem. Zároveň upozorňuje motorizované návštěvníky, aby využili bezplatné parkoviště u zlínského mrakodrapu (budova 21) a zde zaparkovali své vozy.

Nejvyšší prohra venku: 1:9, 13. března 1994 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 3:5, 3:1, venku 2:3 po nájezdech, 3:2. Letošní sezona 2016/2017: Zlín doma 2:0 – venku 1:2 po prodloužení.

Výsledky HC Vítkovice Ridera v letošní sezoně 2016/2017: venku Zlín 0:2, Brno 1:0 po nájezdech, Litvínov 0:2, Liberec 1:3, Olomouc 4:2, Chomutov 0:4, Hradec Králové 1:2, Mladá Boleslav 2:3, Karlovy Vary 4:5, Plzeň 5:3, Pardubice 0:3, Třinec 2:3 po prodloužení, Sparta 4:3 po prodloužení – doma Sparta 3:2 po nájezdech, Chomutov 2:3, Hradec Králové 3:2, Mladá Boleslav 2:5, Karlovy Vary 3:2 po nájezdech, Pardubice 2:0, Třinec 0:5, Plzeň 4:1, Sparta 3:1, Zlín 2:1 po prodloužení, Litvínov 4:1, Liberec 0:2, Brno 2:1, Olomouc 3:1, Chomutov 4:3 po prodloužení.

Kanadské bodování hokejistů Vítkovic po 28. extraligovém kole: 1. Ondřej Roman 16 (8 + 8), 2. Karol Sloboda 13 (0 + 13), 3. Lukáš Kucsera 12 (5 + 7), 4. Michael Vandas 10 (6 + 4), David Květoň 10 (6 + 4) , 6. Rostislav Olesz 10 (4 + 6), 7. Yan Stastny 9 (3 + 6), 8. Lukáš Klok 8 (5 + 3), Petr Kolouch 8 (5 + 3), 10. Roman Szturc 8 (4 + 4) atd.

Statistiky brankářů: Patrik Bartošák - průměr 2.20 golů na zápas, úspěšnost 92.41 %, Daniel Dolejš – průměr 2.37 gólů na zápas, úspěšnost 92.63 %.

Sestava Vítkovic v minulém extraligovém kole: Bartošák - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, D. Krenželok, Výtisk - Tybor, Roman, Kucsera - Olesz, Stastny, Hudeček - Vandas, Kolouch, D. Květoň - Tomi, Illéš, P. Zdráhal. Trenéři: Petr, Trnka, Vůjtek st