Načítám přehrávač...

Berani se s Hradcem na domácím ledě porvou o první výhru

Berani jsou jedním ze tří týmů, kteří zatím v extralize neokusili vítězství. Možnost reparátu přináší třetí kolo a domácí utkání s Mountfield Hradec Králové. Úvodní puk vhodí rozhodčí do středového kruhu přesně v 17:30.

Jak jsou na tom Berani?

Odpověď je zřejmá. Zatím nic moc. Dvě utkání bez jediného bodu, tým trpící nízkou produktivitou, když vstřelil pouze jediný gól. Berany navíc požene v boji proti Hradci jen tisícovka domácích fanoušků, jak vyplývá z nových hygienických opatření ministerstva.

Na marodce se kvůli nemoci nachází útočník Honza Dufek, jehož start je zatím nejistý. Přesně složení útoků tak bude známé až po dnešním rozbruslení. Jisté je, že obranné dvojice a strážce zlínské svatyně se proti Hradci nezmění. 

"Porveme se o první body," burcuje Tonda Honejsek


Z tábora našeho soupeře

V opačné situaci se nachází hradečtí Lvi. Plný počet bodů a dvě přesvědčivé výhry, ačkoli proti soupeřům nacházejícím se na chvostu tabulky (1:5 v Budějovicích, 2:4 v Litvínově). Skvělý nástup do sezóny prožívá první lajna Smoleňák - Cingel - Orsava, především Jakub Orsava s bilancí 2+3.

„Máme šest bodů a s tím jsme spokojení. Je to začátek ligy a v naší hře jsou pořád různé nedokonalosti. Hokej je ale hra chyb a jsme rádi, že jsme jich zatím v obou zápasech udělali méně než soupeř,“ komentoval pro hradecký web úvod sezóny hlavní trenér hostí Vladimír Růžička.

Hradec před sezónou významně posílil, do útoku přišli například Jakub Sklenář nebo Vladimír Růžička mladší, defenzivní řady vyztužil detroitský Filip Hronek. Z AHL přišel Kelly Klíma, syn slavného útočníka Petra Klímy, který se tak sešel v jednom týmu se svým dvojčetem Kevinem. 


Sestavy z předchozího utkání

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) - Gazda, Řezníček, Nosek (C), Suhrada, Ferenc, Hamrlík, Dluhoš - Herman, Fořt, Ondráček - Šlahař, Honejsek, Okál - Dufek, Fryšara, Köhler - Karafiát, Sedláček, Kubiš

Mountfield HK: Mazanec (Lukeš) - Hronek, Nedomlel, Blain, Jank, Filip Pavlík, Šalda, Pilař - Smoleňák (C), Cingel, Orsava - Kelly Klíma, Růžička, Sklenář - Lev, Kevin Klíma, Perret - Jergl, Koukal, Radovan Pavlík