neděle 22. října 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani se utkají od 15 hodin s Tygry. Přeruší nepříznivou sérii s Libercem?

Tipsport extaliga ledního hokeje pokračuje v rychlém tempu a v neděli 22. října jsou na programu zápasy 16. kola. Hokejisté Aukro Berani Zlín změří síly na domácím ledě ZS Luďka Čajky s týmem Bílí Tygři Liberec. Severočeši nejsou pro Berany zrovna oblíbeným protivníkem, neboť Tygři bodovali naplno ve vzájemných zápasech šestkrát v řadě při skóre 27:10! Berani naposledy vyhráli nad Bílými Tygry v lednu 2016, kdy doma porazili neoblíbeného soupeře 2:1. Ukončí v nedělním odpoledni tuto nepříznivou sérii? Zápas začíná již v 15 hodin.

Zlínští hokejisté prohráli v pátečním kole na ledě Pardubic 3:4 po prodloužení. Dynamo vedlo v 11. minutě již 2:0, nicméně Žižka a spol. se nevzdali a otočili nepříznivý vývoj utkání ve svůj prospěch. Východočeši srovnali ve třetí třetině krok a zásluhou využité přesilovky nakonec brali bonusový bod. „Přišla vzpruha v podobě prvního gólu, poté jsme přidali druhý a hra se vyrovnala. Až do konce to byl vyrovnaný zápas. Před závěrem jsme jeli v oslabení dva na jednoho, ale gól jsme nedali. Mohli jsme mít tři body, ale šest minut před koncem jsme měli dvě oslabení a nemuseli jsme mít ani jeden,“ řekl Martin Hamrlík, asistent trenéra Aukro Berani Zlín.

Na zlínský led přijede úřadující vicemistr z Liberce, který se v letošní sezoně zatím trápí. Svěřenci Filipa Pešána postoupili v Lize mistrů do vyřazovacích bojů v play off, ale v extralize patří Tygrům až jedenáctá příčka. Na cizím ledě jsou druhým nejhorším celkem, když získali pouhé dva body po páteční výhře v Litvínově na nájezdy. Ve vzájemných zápasech se Zlínem se vezou na vítězné vlně, neboť vyhráli za třibodové vítězství šest duelů v řadě!

Berani se musí obejít bez potrestaného kapitána Ondřeje Veselého, který dostal třízápasový distanc za faul na vítkovického Rastislava Deje. Z prvoligového Přerova byl povolán útočník Tomáš Fořt, který zahájil letošní sezonu právě v týmu účastníka WSM ligy. Na marodce jsou nadále obránci David Nosek, Dalibor Řezníček a Oldřich Horák, s týmem netrénuje ani slovenský útočník Radoslav Illo, který je zraněný.

Zlínští hokejisté absolvují v neděli ráno taktickou přípravu na utkání, poté dopoledne rozbruslení na vlastním ledě. Začátek utkání byl vzhledem k ligovému fotbalu na Letné přesunut již na 15. hodinu.

Zápas 16. kola Tipsport extraligy 2017/2018 Aukro Berani Zlín – Bílí Tygři Liberec se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v neděli 22. října v 15 hodin. Pokladny ZS budou otevřeny od 13:30 hodin. Vstupenky on-line si můžete zakoupit ZDE. Přijďte povzbudit zlínské Berany v důležitém extraligovém zápase na domácím ledě, případně sledujte duel na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Sponzorem utkání je společnost Noventis.

Bulletin Zlínské buly k utkání s týmem Bílí Tygři Liberec si můžete stáhnout ZDE

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Liberce v české extralize:
CELKEM: 61 zápasů, 21 – 2 – 3 – 4 - 31, celkové skóre 149:183, 75 bodů
DOMA: 30 zápasů, 15 – 1 – 1 – 1 - 12, celkové skóre 80:76, 49 bodů
VENKU: 31 zápasů, 6 – 1 – 2 – 3 – 19, celkové skóre 69:107, 26 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:3, 21. září 2008 v sezoně 2008/2009 a 1. února 2013 v sezoně 2012/2013
Nejvyšší prohra doma: 0:5, 22. listopadu 2016 v sezoně 2016/2017
Nejvyšší vítězství venku: 4:0, 1. prosince 2013 v sezoně 2013/2014
Nejvyšší prohra venku: 0:6, 25. ledna 2009 v sezoně 2008/2009

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 1:3, 2:1 – venku 1:5, 4:8. Loňská sezona 2016/2017: Zlín venku 0:4, 2:4 – Zlín doma 0:5, 2:3. Letošní sezona 2017/2018: Zlín venku 2:3.

Výsledky Liberce v letošní sezoně 2017/2018: venku Litvínov 0:2, Olomouc 0:3, Třinec 2:5, Sparta 1:7, Brno 2:7, Plzeň 1:5, Hradec Králové 1:3, Litvínov 3:2 po nájezdech – doma Hradec Králové 3:0, Zlín 3:2, Mladá Boleslav 3:1, Chomutov 1:4, Pardubice 4:1, Vítkovice 2:1.

Kanadské bodování hokejistů Bílí Tygři LIberec po 15. extraligovém kole: 1. Michal Bulíř 9 (4  + 5), 2. Martin Bakoš 7 (3 + 4), 3. Martin Ševc 7 (1 + 6), 4. Petr Jelínek 6 (3 + 3), 5. Lukáš Jašek 5 (2 + 3), 6. Filip Pyrochta 5 (1 + 4), 7. Jan Ordoš 4 (3 + 1), Adam Jánošík 4 (3 + 1), 9. Lukáš Krenželok 3 (1 + 2), Dominik Lakatoš 3 (1 + 2), 11. Petr Kolmann 2 (1 + 1), 12. Michal Plutnar 2 (0 + 2), 13. Adam Dlouhý 1 (1 + 0), Tyler Redenbach 1 (1 + 0), Jan Stránský 1 (1 + 0), 16. Milan Bartovič 1 (0 + 1), Lukáš Vantuch 1 (0 + 1), Ladislav Šmíd 1 (0 + 1), Lukáš Derner 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 19 hráčů.

Střelci: 4 – Bulíř, 3 – Bakoš, P. Jelínek, Ordoš, Jánošík, 2 – Jašek, 1 – L. Krenželok, Lakatoš, Dlouhý, Redenbach, J. Stránský, Ševc, Pyrochta, Kolmann.

Statistiky brankářů: Roman Will (13 zápasů, 738 odchytaných minut) - průměr 2,76 golů na zápas, procento úspěšnosti 90,20. Aleš Stezka (2 zápasy, 98 minut) - průměr 4,29 golů na zápas, procento úspěšnosti 86,79.

Sestava Liberce v minulém extraligovém kole: Will - Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner - Bulíř, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Redenbach, Bartovič - Lakatoš, Jašek, Ordoš - J. Stránský, D. Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán, Mlejnek.

Aukro Berani Zlín - Bílí Tygři Liberec. FOTO: hcbilitygri.cz - JIŘÍ PRINC