neděle 05. listopadu 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani se utkají před pauzou v derby s Olomoucí, začátek v 15:30 hodin

Tipsport extraliga ledního hokeje má na programu v neděli 5. listopadu poslední kolo před devítidenní reprezentační přestávkou. Hokejisté Aukro Berani Zlín se utkají v rámci 20. kola v moravském derby s týmem HC Olomouc. Zlínská družina se posunula po výhře v Litvínově již na šestou příčku v tabulce a v případě bodového zisku potvrdí své postavení v polovině extraligové tabulky. Utkání začíná v 15:30 hodin.

Zlínští hokejisté vybojovali v minulém kole tři body po výhře 3:1 na litvínovském ledě. Důležité body získali po skvělé práci v defenzivě a výborném výkonu gólmana Libora Kašíka. "Musím pochválit celý náš tým, že jsme utkání zvládli. Určitě jsme byli více než polovinu utkání lepším týmem, mohli jsme dát i více branek. Ve třetí třetině jsme nabídli domácím šanci se zápasem něco udělat, ale naštěstí jsme to zvládli,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Zlínští hokejisté pravidelně bodovali v posledních devíti kolech s výjimkou domácího duelu s Vítkovicemi a po šestizápasovém čekání se dočkali v pátek tříbodové výhry. „Důležité je, že pravidelně bodujeme a je jedno, zda za jeden, dva nebo tři body. Body se nám sčítají, což je pro psychiku týmu skvělé,“ řekl padesátiletý trenér Zlína.

V neděli přijede na ZS Luďka Čajky tým Olomouce, který vede exzlínský trenér Zdeněk Venera. Hokejisté Mory posbírali v dosavadním průběhu extraligy o pouhý bod méně než Berani a v tabulce jim patří osmá příčka. Na cizím ledě vybojovali celkem deset bodů. K oporám týmu Hanáků patří slovenský gólman Branislav Konrád, v obraně hrají prim kapitán Martin Vyrůbalík, zkušený Lukáš Galvas a v útoku produktivní Jan Knotek s Markem Lašem nebo nejlepší střelec Vilém Burian. Vzájemné zápasy obou týmů mají velmi vyrovnaný průběh, o čemž svědčí i letošní duel v první čtvrtině základní části. Ten Berani vyhráli krásným gólem Antonína Honejska v prodloužení.

Na marodce jsou nadále dlouhodobě zranění obránci David Nosek a Oldřich Horák. „U Davida předpokládáme, že půjde v brzké době na led. Rozhodně to ale nebude v horizontu dnů, ale týdnů,“ upřesnil Robert Svoboda. Páteční zápas nedohrál v Litvínově kvůli zranění na ruce útočník Zdeněk Okál. Veselý a spol. absolvují v den zápasu taktickou poradu a poté rozbruslení.

Utkání Zlína s Olomoucí bylo z pořadatelského hlediska vyhodnoceno jako rizikové a vyžádá si důležitá opatření a upozornění směrem k divákům. Proběhnou zpřísněná bezpečnostní opatření. Klub vyzývá diváky, aby přišli do hlediště včas s dostatečným předstihem. Zároveň upozorňuje motorizované návštěvníky, aby využili bezplatné parkoviště u zlínského mrakodrapu (budova 21) a zde zaparkovali své vozy. Pokladny zimního stadionu budou otevřeny v den utkání od 14 hodin.

Hokejový klub upozorňuje návštěvníky hokejového derby s Olomoucí, že platí přísný zákaz vnášení pyrotechniky, petard a dýmovnic do hlediště zimního stadionu. Na uvedený zápas bude posilněna pořadatelská služba včetně policie. Na bezpečnost v hledišti a před zimním stadionem bude dohlížet zvýšený počet příslušníků Městské policie Zlín a Policie České republiky.

Důležité informace pro návštěvníky jsou následující:

- na zimní stadion se zakazuje vstup podnapilým lidem
- do stadionu je možné přijít 45 minut před začátkem utkání
- je zakázáno do areálu vnášet jakoukoliv pyrotechniku nebo nebezpečné předměty
- osobní auta doporučujeme parkovat v parkovacím domě vedle budovy č. 21 bývalých Baťových závodů (v současnosti úřední budova Zlínského kraje), parkování tam bude ZDARMA, navíc auta budou pod větší kontrolou
- prosíme dbejte všech pokynů policistů, strážníků i pracovníků bezpečnostní agentury

Zápas 20. kola Tipsport extraligy 2017/2018 Aukro Berani Zlín – HC Olomouc se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v neděli 5. listopadu v 15:30 hodin. Pokladny ZS budou otevřeny od 14 hodin. Vstupenky on-line si můžete zakoupit ZDE. Přijďte povzbudit zlínské Berany v důležitém extraligovém zápase na domácím ledě, případně sledujte duel na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Zápasový bulletin Zlínské buly k utkání s Olomoucí stahujte ZDE.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Olomouce v české extralize:

CELKEM: 29 zápasů, 9 – 2 – 7 – 1 – 10, skóre 65:65
DOMA: 14 zápasů, 6 – 0 – 3 – 1 – 4, skóre 34:29
VENKU: 15 zápasů, 3 – 2 – 4 – 0 – 6, skóre 31:36

Nejvyšší vítězství doma: 3:0, 27.1.2015 v sezoně 2014/2015
Nejvyšší prohra doma: 2:4, 4.10.1994 v sezoně 1994/1995
Nejvyšší vítězství venku: 3:1, 17.9.1995 v sezoně 1995/1996, 12.12.2014 v sezoně 2014/2015
Nejvyšší prohra venku: 0:3, 14.2.1995 v sezoně 1994/1995

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 3:4, 4:2 – venku 2:3, 2:1 po nájezdech. Loňská sezona 2016/2017 – základní část: Zlín doma 3:1, 3:1 – venku 1:3, 0:3. Play out (skupina o 11. – 14. místo): Zlín doma 0:2 – venku 2:4. Letošní sezona 2017/2018: Zlín venku 4:3 po prodloužení.

Výsledky Olomouce v letošní sezoně 2017/2018: venku Chomutov 2:4, Plzeň 0:10, Litvínov 3:0, Třinec 4:3 po nájezdech, Pardubice 2:1 po prodloužení, Vítkovice 4:3 po nájezdech, Brno 0:5, Liberec 2:3 po nájezdech – doma Vítkovice 2:4, Liberec 3:0, Hradec Králové 1:3, Zlín 3:4 po prodloužení, Sparta 2:3 po prodloužení, Mladá Boleslav 1:3, Jihlava 3:0, Chomutov 5:2, Plzeň 5:0, Litvínov 1:3, Hradec Králové 1:0.

Kanadské bodování hokejistů Olomouce po 19. extraligovém kole:
1. Jan Knotek 12 (5 + 7), 2. Martin Vyrůbalík 10 (0 + 10), 3. Marek Laš 9 (5 + 4), 4. Vilém Burian 7 (6 + 1), 5. František Skladaný 7 (3 + 4), 6. David Škůrek 6 (4 + 2),  7. Jan Eberle 6 (3 + 3), Petr Strapáč 6 (3 + 3), 9. Jakub Galvas 6 (1 + 5), 10. David Ostřížek 5 (4 + 1), 11. Kevin Sundher 5 (3 + 2), 12. Jakub Herman 5 (2 + 3), 13. Miroslav Holec 4 (2 + 2), 14. Lukáš Galvas 4 (0 + 4), 15. Bruno Mráz 3 (2 + 1), 16. Jiří Ondrušek 3 (0 + 3), Dávid Buc 3 (0 + 3), 18. Tomáš Houdek 2 (0 + 2), Roman Vlach 2 (0 + 2), 20. Jan Káňa 1 (1 + 0), 21. Aleš Jergl 1 (0 + 1), Robin Staněk 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 22 hokejistů.

Střelci: 6 – Burian, 5 – J. Knotek, Laš, 4 – Ostřížek, Škůrek, 3 – Skladaný, Eberle, Strapáč, 2 – Sundher, Herman, Holec, B. Mráz, 1 – Káňa, J. Galvas.

Statistiky brankářů: Branislav Konrád (19 zápasů, 1 114 odchytaných minut) - průměr 2,64 golů na zápas, procento úspěšnosti 89,35. Martin Falter (1 zápas, 50 minut) - průměr 0,00 golů na zápas, procento úspěšnosti 100,00.